999 rezultate për

tajfuni

Tajfuni godet Filipinet, 13 viktima Tajfuni “Phanfone” ka goditur pjesën qendrore të Filipineve në ditën e Krishtlindjeve, duke sjellë mot të vështirë për m
Shtohet bilanci, 66 viktima nga tajfuni në Japoni Shkon në 66 numri i viktimave nga tajfuni që goditi pak ditë më parë Japoninë. Tajfuni "Hagibis", konsiderohet si një
Tajfuni "Hagibis" godet Japoninë, 19 të vdekur dhe 100 të plagosur Tajfuni më i fuqishëm i vitit “Hagibis” ka nisur në anën lindore të Japonisë, duke u spostuar së fundmi në qendër të ven
Godet tajfuni shkatërrimtar, uji merr para njerëz dhe makina Tajfuni Tapah goditi brigjet e Koresë së jugut, duke sjellë shkatërrime të mëdha. Autoritetet thanë se 21 persona u
Spektakolare, momenti kur tajfuni rrëzon vinçin nga ndërtesa (VIDEO) Një video e tmerrshme ka kapur momentin kur një vincc rrëzohet poshtë një ndërtese të lartë në Hong Kong, gjatë një supe
74 të vdekur nga tajfuni në Filipine dhe uragani në SHBA Pasoja shkatërrimtare ka sjellë tajfuni Mangkut që goditi Kinën pasi shkaktoi mbi 60 të vdekur e qindra të plagosur në v
Tajfuni i fuqishëm godet edhe Kinën pas ishujve Filipine Një tajfun i fuqishëm ka përfshirë provincën Guangdong të Kinës, që përbëhet nga një numër i madh i popullsisë. Tajfuni
Vendi në alarm, tajfuni me shpejtësi 255 km/h pritet të godasë shumë shpejt Tajfuni i fuqishëm ‘Mangkhut’ po përparon drejt Filipineve, thonë zyrtarët e motit. Shpejtësia e stuhisë është 255 km
Pamje apokaliptike/ Ja se si e shkatërroi vendin tajfuni që goditi Japoninë Tajfuni që ra në ishullin Honshu, ishte më i forti në 25 vite. Ditën e djeshme Japonia u godit nga një tajfun i cili shk
Tajfuni i fuqishëm plagos 67 qytetarë dhe vret 8 të tjerë në Rumani Një stuhi e fuqishme ka tronditur Rumaninë perëndimore, duke vrarë tetë persona dhe plagosur të paktën 67 të tjerë. S
Një tajfun i fuqishëm godet jugun e Japonisë Jugu i Japonisë mëngjesin e sotëm është goditur nga tajfuni i fuqishëm Talim i pasuar nga era me stuhi dhe reshje. Trafi
Një tajfun i fuqishëm pritet të godasë Tajvanin Teksa Shtetet e Bashkuara po përballen me uraganin Irma, Tajvani po përgatitet për një tajfun të fuqishëm, duke paralajm
NASA kap super-tajfunin më të çuditshëm të vitit (VIDEO) Astronautët në bordin e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS), kanë ndarë disa imazhe të një prej stuhive më të fort
Filipine, tajfuni "Nock-Ten" i drejtohet kryeqytetit Tajfuni i fuqishëm "Nock-Ten" po godet ashpër Filipinet, ndërsa i drejtohet zonës tejet të populuar reth kryeqytetit Man
Mbi 1.5 milion persona të prekur nga tajfuni në Kinë Mbi 1.5 milion njerëz janë prekur nga tajfuni "Haima" që goditi Kinën. Administrata e Çështjeve Civile në Guangdong n
Mijëra të evakuuar në Filipine pas rrezikut të tajfunit "Haima" Mijëra njerëz janë evakuuar sot nga qytetet dhe fshatrat në të gjithë veriun e Filipineve, pas rrezikut të një tajfuni t
Super tajfuni pritet të godas Filipinet Tajfuni më i fortë që ka goditur ndonjëherë Filipinet, pritet të shkatërrojë vendin sot. Autoritetet i kanë bërë thi
Tajfuni godet Korenë e Jugut, të paktën 5 të vdekur (VIDEO) Të paktën pesë persona kanë humbur jetën si pasojë e erërave të forta dhe shiut të rrufeshëm në Korenë e Jugut. Trans
Të paktën 4 të vdekur nga tajfuni "Megi" (FOTO) Të paktën 4 persona kanë mbetur të vdekur në vend si pasojë e tajfunit "Megi" që goditi sot bregun lindor të Tajvanit.
Kinë /11 viktima pas tajfunit, evakuime dhe dëme të shumta (VIDEO) Tajfuni Meranti ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në Kinë. Deri më tani konfirmohen 11 viktima. Në bazë të të dhëna