999 rezultate për

sydney

16 mijë dollarë nata, brenda hotelit luksoz ku po qëndron Rita Ora (FOTO LAJM) Këngetarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora kohët e fundit përfundoi karantinën e detyrueshme 14-ditore përpara roli
Frika nga coronavirusi, pasagjeri akuzon gruan se po i kollitej qëllimisht në fytyrë Frika nga përhapja e coronavirusit nëpër botë ka filluar t’i bëjë nervoz qytetarët dhe të ndjejnë frikën në çdo hap që a
Ndodh në SHBA, futbollistja stërvitet 5 muaj e gjysëm shtatzënë Dëshira për të zbritur në fushë nuk e ndalon as shtatzania. Episodi i veçantë vjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës,
Gjendet e pajetë në banesë modelja e njohur Modelja, aktorja dhe prezantuesja televizive australiane, Annalise Braakensiek, është gjendur e pajetë në apartamentin e
Shkon të bëjë radiografi të bijës, mamaja e 20 vjeçares shokohet nga ajo që sheh (FOTO LAJM) Sydney Allen, 20 vjeç, nga Clearëater, Florida, është bërë virale në rrjet për shkak të një ngjarje të ndodhur në spital
"Emri i Maqedonisë nuk është në shitje", mijëra maqedonas protestojnë në Australi (FOTO LAJM) Maqedonasit në Australi dolën në rrugë në Perth, Melburn, Brisbane dhe Sydney për të protestuar dhe promovuar interesat
Krijesa misterioze si dragonj dalin në plazhet e Australisë (FOTO) Plazhet e Sydney janë mbushur me krijesa të çuditshme me pamje si dragonj, të cilat janë po aq të rrezikshme sa kandili
Në Sydney shënohet dita më e nxehtë që nga viti 1939 Qyteti australian Sydney përjetoi sot ditën më të nxehtë që nga viti 1939, me temperatura që në zona të ndryshme të qyte
Magji mbi Sydney, 2018 trokiti me mijëra drita e fishekzjarre (VIDEO) Sydney ka festuar i pari Vitin e Ri 2018. Mijëra drita e fishkezjarre u hodhën mbi Sydney duke dhuruar magji për mijëra
Kjo është çmënduria që ka bërë Sia për të performuar në Sydney Ajo është akuzuar nga fansat në Melbourne pas një performance e cilësuar si me e keqja e dhënë ndonjëherë dhe për Sia-n
La takim me një person misterioz, 24-vjeçarja poston foton e fundit në SnapChat Një vajzë e re u zhduk prej gati një jave, kur sapo kishte postuar një foto në SnapChat me mbishkrimin “Gati për takimin
Planifikonte sulme terroriste, arrestohet 18 vjeçari në Sydney Policia në Sydney ka arrestuar një person, pasi dyshohet se po planifikonte sulm terrorist në afërsi të Sydneyt. I arres
Stuhia shkatërrimtare godet Sydneyn, erëra deri në 213 km/h (FOTO-VIDEO) Të dukej sikur sapo të kishte kaluar afër një tren i shpejtësisë së lartë. Kaq fjalë i mjaftuan një banori të Sydney në
Pas Sydneyt, tjetër pengmarrje në Belgjikë (FOTO LAJM) Pas rastit të rëndë të shënuar në Australi për pengmarrje, një tjetër rast i rëndë është shënuar në Ghent të Belgjikës,
Berisha gol në debutimin me Melbourne (VIDEO) Besart Berisha e nis sezonin e ri në Australi me këmbën e mbarë. Skuadra e tij e re Melbourne Victory ku u transferua pa
Shpërthen Lippi, hyn në fushë dhe sulmon arbitrin (VIDEO) Marcello Lippi ka hyrë në fushë dhe ka sharë arbitrin gjatë ndeshjes së Asia Champions League të zhvilluar në Parramatta
Gol dhe i kuq për Besart Berishën (VIDEO) Për mirë apo për keq, Besart Berisha është kthyer në një protagonist të zakonshëm për skuadrën e tij Brisbane Roar në ka
Del Piero, gol dhe asist, Sydney mund Newcastle (VIDEO) Alessandro Del Piero rikthehet te goli në A-League në Australi. Ish kapiteni i Juventusit ka qënë protagonist absolut në
I gjithë Sydney te vija, Del Piero shpëton rezultatin (VIDEO) Në ndeshjen e kampionatit australian mes Sydney dhe Perth Glory, miqtë kanë shansin të shënojnë teksa godasin një goditj
Sydney, çfarë spektakli (VIDEO) Sydney është ndër vendet e para që ka pritur vitin e ri 2014. si çdo vit edhe këtë herë na ka surprizuar me shown madhës