999 rezultate për

superiore

Rinis Superiorja, ja sfidat e sotme Futbolli shqiptar, pas angazhimeve të ekipeve kombëtare, sot u rikthehet “halleve” të brendshme, ku do të luhen javët e
Kategoria e Parë: Finale në grupin B e detyra shtëpie në A, ja 6 përballjet (FOTO LAJM) Sfida interesante edhe në Kategorinë e Parë. Luhet në të dyja grupet dhe sot është pushim Besëlidhja, që mund të shohë d
Caktohet data dhe oraret e javës së 3-të të Superiores Skena i ka kaluar e gjitha kombëtareve të futbollit, ndërsa fill pas përfundimit të këtij pushimi vëmendja do të riktheh
Egbo do të largohet nga Tirana pas eliminimit nga Kupa? Të kesh një shembull përpara sesi të mos përfundosh në të, por rruga të kryqëzohet për t’u përsëritur e njëjtat histori.
Vllaznia mposht Skënderbeun në Korçë dhe merr kryesimin e Superiores Pas fitores bindëse në javën e parë ndaj Apolonisë, Vllaznia ia ka dalë të marrë një tjetër 3-pikësh, këtë herë në Korçë
Largohet trajneri i parë në Superiore pas vetëm 2 ndeshjesh “Furtunë” te Laçi pas barazimit në sekondat e fundit ndaj Kastriotit. Armando Cungu nuk do të jetë më trajner i kurbi
Zhbllokohet super sfida e Superiores, Teuta në avantazh (VIDEO) Teuta ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Tiranës, e vlefshme për javën e dytë në Kategorinë Superiore. Në m
Starti i Superiores, katër ekipe i gjen pa "shtëpi" Një start i pazakontë i Superiores, jo vetëm për vonesën me të cilën nisi sezoni 2020-2021, por edhe me shumë ekipe që n
Java e dytë e Superiores, luhen të gjitha brenda një dite Pasi kemi lënë pas javën e parë të Superiores që u zhvillua në ditën e djeshme, elita e kampionatit shqiptar do të vazhd
Kastrioti dhuron surprizën e parë, krutanët mundin Partizanin në startin e Superiores (VIDEO) Kategoria Superiore ka filluar me një surprizë pasi Kastrioti i sapongjitur nga Kategoria e Parë ka mposhtur me shifrat
Sot nis Superliga në Shqipëri, Tirana-Kukësi ngre siparin Thuajse dy muaj me vonesë, për shkak të bojkotit të Ligës Profesioniste të Futbollit, në Shqipëri topi nisi të rrotulloh
Numri i të huajve në Superiore, 10 presidentët zënë ngushtë Dukën Superiorja nis të mërkurën, ndërkohë që në mbledhjen e fundit të Ligës Profesioniste të Futbollit është diskutuar edhe n
Ndryshon Kupa, si FSHF favorizon klubet e Superiores Revolucion me formulën e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2020-2021. FSHF-ja konfirmoi zyrtarisht ndryshimet vetëm dje, p
Bojkoti merr fund, Superiorja nis më 4 nëntor Liga Profesioniste e futbollit e mbledhur në orën 13:00 të kësaj të enjteje, ka vendosur t’i japë fund bojkotit dhe të n
"Kokëdhima s'ka hyrë në Superiore! Siç futet, ashtu del", Gjici: Largimi i Nexhipit? Mua më lusin aman të rri Presidenti i Nderit të Kukësit, Safet Gjici, ka qenë i ftuar ditën e sotme në emisionin “Fax Sport”. Në intervistën
Miqësoret: Skënderbeu sot në fushë, nesër spikat Tirana-Laçi Miqësoret nuk do të ndalen as këtë fundjavë, madje dy prej tyre janë mes skuadrave të Superiores. Tirana-Laçi është ajo
Duka dhe Rama përballë, bojkoti i Superiores drejt fundit! Liga Profesioniste vendosi dhe sot që të vazhdonte bojkotin pas takimit mes presidentëve. Ata nuk pranojnë të rifill
"Pa Superiore deri në prill dhe të luhet me dy faza", Koço Kokëdhima tregon tre skenarët Futbolli në Shqipëri nuk e ka marrë ende aprovimin për ndihmë nga ana e Qeverisë, që vazhdon të tregohet “e shurdhët” du
Fillon prezantimi i sistemit VAR për arbitrat në Shqipëri Është zhvilluar seminari i parë për sistemin VAR (Video Assistant Referee), i cili është planifikuar të implementohet në
Luftëtarin e braktis trajneri, Bregu sërish në Superiore! Merkato është drejt fundit dhe ende Dejvi Bregu nuk ka vendosur se ku do ta vijojë karrierën. Tirana e tentoi pak kohë m