999 rezultate për

sulmin

Kapet rrjeti përgjegjës për sulmin kamikaz në Manchester Policia ka bërë arrestime dhe zbulime shumë të rëndësishme në kuadër të hetimit për sulmin kamikaz në Manchester. Kre
Shkon në 26 numri i të vdekurve në Egjipt Zyrtarë të Egjiptit kanë bërë me dije se ka shkuar në 26 numri i të vdekurve si pasojë e shpërthimit në Egjipt, ndërsa 2
Ziadin Sela dëshmon sot për sulmin në Kuvendin e Maqedonisë (FOTO LAJM) Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, pritet të dëshmojë sot për sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, ku ai mbeti shu
Policia britanike po heton një “rrjet” terrorist në lidhje me sulmin në Mançester Policia në Britani thotë se është duke hetuar një “rrjet”, pas sulmit në një koncert në Mançester, ku u vranë 22 persona
PS i përgjigjet Bashës për "sulmin" ndaj Ramës: Mbylli çadrën për ca poste qeveritare Partia Socialiste i është përgjigjur kreut të PD-së Lulzim Basha, i cili pak më parë me anë të një statusi në ‘Facebook”
Agjenti i Sigurisë Serbe ka qenë i pranishëm në sulmin e 27 prillit në Kuvend Oficieri i Agjencisë Informative të Sigurisë – BIA, Goran Zhivaleviç, diplomat aktual dhe këshilltar i ambasadës serbe,
Trump ngushëllon May-n për sulmin terrorist në Manchester Presidenti amerikan Donald Trump ka ngushëlluar kryeministren britanike Theresa May pas sulmit vetëvrasës në Mançester,
ISIS merr përsipër sulmin në Manchester: Ky është vetëm fillimi (FOTO LAJM) Shteti i vetëshpallur ISIS, ka marrë përsipër sulmin në "Manchester Arena" ku humbën jetën 22 persona dhe mbetën mbi 50
Mësohet arsyeja, ja pse i pranuan akuzat huliganët e 27 prillit (FOTO LAJM) Nëntë të akuzuarit për sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë ku mbetën të lënduar rëndë disa deputetë, mes tyre k
Nëntë të akuzuar pranojnë akuzën për sulmin e 27 prillit në Kuvend Nëntë të akuzuar për sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, ku mbetën të plagosur disa deputetë, mes tyre kreu i
Manchester, kamikazi përdori bombë me gozhdë për ta bërë sulmin sa më vdekjeprurës (FOTO LAJM) Të paktën 22 viktima kanë humbur jetën ndërsa më shumë se 50 të tjerë janë plagosur rëndë si pasojë e sulmit që ndodhi m
Ndiqen penalisht edhe dy të dyshuar për sulmin në Kuvend SPB Shkup ka ngritur kallzim penal kundër shtetasve A.B. 60 vjeç nga Tetova dhe A.SH. 22 vjeç nga Shkupi, si të dyshuar
Sulmi në Kuvend, pas deputetëve dëshmojnë edhe gazetarët e lënduar Në sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, mbetën të lënduar rëndë disa deputetë, por edhe disa gazetarë. Ndër
Xharra rrëfen momentin e sulmit: Më tërhoqën nga flokët, tjetri më mbante këmbët (VIDEO) Arbana Xharra e cila së fundmi ka aderuar në Partinë Demokratike, ka rrëfyer sulmin që iu bë mbrëmjen e së premtes në ga
Shtyhet gjykimi për nëntë të akuzuarit për sulmin në Kuvend Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, ku u mbajt seanca e parë për nëntë të akuzuarit për sulmin në Kuvendin e Maqedonisë më 2
Ja kush është djaloshi që bllokoi sulmin kibernetik që preku botën Marus Hutchins, 22 vjeҫ është personi i cili ndaloi sulmin kibernetik ndaj mijëra abonentëve në mbarë botën. Ai
Koreja e Veriut, përgjegjëse për sulmin kibernetik që preku globin? Sulmi kibernetik i kësaj fundjave mund të ketë lidhje me Korenë e Veriut. Kjo është teoria më e fortë deri tani mbi përh
Sulmi në Kuvend, ja çfarë thanë para prokurorisë deputetët e LSDM-së (FOTO LAJM) Deputetët e LSDM-së vazhdojnë të japin dëshmitë e tyre në Prokurorinë Publike për sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqe
Lunaçek kërkon hetim për sulmin ndaj Arbana Xharrës Politikania austriake që është edhe zëvendëspresidente e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek, ka dënuar sulmin e dhunsh
Policia: Po hetojmë intensivisht për sulmin ndaj Xharrës Policia e Kosovës ende po heton për zbardhjen e plotë të sulmit ndaj gazetares Arbana Xharra, edhe pse deri më tani nuk