999 rezultate për

sulmet

AKR-ja kërkon shkarkimin e Gjergjit, janë mërzitur nga sulmet ndaj qeverisë turke Kryetari i Mitrovicës, njëherit nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri, po kërkon dorëheqjen e zëvendësministrit Gjergj Deda
Sulmet e zemrës ju lajmërojnë një muaj para, ja si ta kuptoni Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kjo ësht
Pse Veseli nuk po e mbron Thaçin nga sulmet e Haradinajt? Zyrtarët e AAK-së, rend me rend, po dalin kundër idesë së ndryshimit të kufijve. Vetëm të shtunën, kundër idesë së Presi
E rëndë, stadiumi i Barcelonës shenjestër e terroristëve (FOTO LAJM) Sulmet terroriste të vitit 2017 në Barcelonë lanë të vdekur 16 persona dhe qindra të lënduar, por kjo ngjarje sipas medi
Lista Serbe kërkon mbrojtjen nga Policia e Kosovës Përmes një kumtese për medie, Lista Serbe ka thënë se është e rrezikuar “nga sulmet më të reja kundër serbëve në Kosovë”
Nuk marrin fund sulmet ndaj Ozil, presidenti i Bayern "shpërthen" keq ndaj tij Edhe pse Ozil është larguar nga kombëtarja e Gjermanisë sulmet ndaj tij nuk kanë marrë fund. Tashmë është residenti
Vdekja e civilëve në Afganistan arrin shifra rekord Numri i civilëve të vrarë në luftën e gjatë në Afganistan arriti një shifër rekord në gjashtë muajt e parë të këtij viti
SHBA: Padi ndaj spiunёve rusё pёr sulmet kibernetike gjatё fushatёs elektorale 2016 Pёr shkak tё sulmeve kibernetike ndaj demokratёve nё SHBA gjatё fushatёs elektorale
Sulmet nga gjarpërinjtë, 18 persona janë kafshuar vetëm sivjet Gjarprinjtë janë zvarranitë të cilët në rast të kafshimit mund të paraqesin rrezik për shëndetin e njeriut. E gjatë këti
Rreth 20 të vrarë nga sulmet në Afganistan Talibanët vranë së paku 14 pjesëtarë të forcave afgane të sigurisë në qarkun Sajad të provincës Sar-e-Pul. Së paku 25
Në cilën stinë duhet të keni më shumë kujdes nga sulmet në zemër Sulmet në zemër janë më vdekjeprurëse gjatë muajve të ftohtë, thotë hulumtimi i fundit. Nëse keni një atak në zemër midi
FSK e shqetësuar për sulmet ndaj pjestarëve në Veri Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka reaguar ndaj sulmeve të pjesëtarëve të FSK-së të komunitetit serb në Veri.
Sulmet terroriste në Indonezi, tashmë edhe me shpata Sulmet terroriste në Indonezi vijojnë me intensitet dhe duket se po shfrytëzohet çdo mjet për të ngjallur frikë dhe terr
Bomba kishave në Indonezi, 9 të vdekur Tre kisha janë sulmuar nga kamikazët në qytetin e dytë më të madh të Indonezisë, Surabaya,. Policia lokale njoftoi se 9
Sulmet ajrore nga Izraeli lanë të vrarë 42 persona Një monitorues i luftës tha se sulmet ajrore izraelite në zona të dyshuara të militantëve në Siri këtë javë, lanë të vra
Forcohen sulmet ndaj Elenit: T'i hiqet nënshtetësia, të ikë në Shqipëri Eugent Bushpepa dhe Eleni Foureira janë duke bërë përgatitjet për edicion e radhës të Eurovisionit, ku do të jenë konkur
Sharlatanë e injorantë, sulmet e Ramës ndaj medias jehonë në Paris A është e lirë media në Shqipëri? Organizata "Gazetarët pa kufij" me qendwr nw Paris ka analizuar gjendjen e medias
Sulmet e zemrës ju paralajmërojnë 1 muaj më herët, ja si t’i zbuloni Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shnëdetësisë. Kjo është,
Sulmet në Siri, Putin ka disa fjalë për Merkel Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë biseduar për situatën në Siri dhe për projekt
Kryeministrja britanike arsyeton sulmet në Siri, duke marrë shembull Kosovën Kryeministrja e Britanisë, Theresa May është duke raportuar para deputetëve britanikë në lidhje me vendimin e saj që Bri