999 rezultate për

sukses

Nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal", më të suksesshëm në ekspozitën e inovacioneve Edhe një tregim i suksesshëm. 31 nxënës të ShMP “Jahja Kemal” kanë marrë pjesë në garat e Euroinvent-2019 me gjithsej 18
30 klubet më të sukseshme në botë, do befasoheni nga renditja (FOTO LAJM) Futbolli luhet për të fituar trofe. Çdo lojtar dhe trajner, synon që të fitojë sa më shumë tituj, pasi në fund të fundit
Oriola Marashi më e lumtur se kurrë, zbulon suksesin e rradhës (FOTO LAJM) Oriola Marashi është një nga vajza më të komentuara të mediave rozë. Modelja herë pas here ngacmon ndjekësit më foto pro
Drejtuesja e Prokurorisë Elbasan, Enkelejda Millonai kalon vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë këtë mëngjes verdiktin e tij drejtuesen e Prokurorisë së Elbasanit. Sipas
Basha reagon pas anulimit të zgjedhjeve nga Meta: Sukses i yni Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideroi sukses të opozitës vendimin e Presidentit Ilir Meta për të anu
Dua Lipa thyen rekord me albumin e fundit Me 2 çmime ‘Grammy’ dhe me një numër klikimesh shumë të lartë, nuk ka dyshim që Dua Lipa është një nga artistet më të su
Anglia më e suksesshme se Italia në Ligën e Kampioneve Sonte zhvillohet ndeshja finale e Ligës së Kampionëve, mes Liverpoolit dhe Tottenhamit. Ndeshje kjo e cila luhet në M
Conte: Kam recetën e suksesit për Interin Antonio Conte është gati të nisë aventurën me ekipin e Interit. Plot adrenalinë si gjithmonë, trajneri leçez prek disa t
Studimi: Suksesi nuk na bën të lumtur, është lumturia ajo që sjell më pas suksesin Nga Lisa C.Walsh, Julia K Boehm, Sonja Lyubomirsky Puno shumë, bëhu i suksesshëm, atëherë do të jesh i lumtur. Të pak
Bashkëpunim prej vitesh, Alketa mesazh Vera Grabockës: Nëse ndahem nga ty, më mirë vdes (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu është një nga moderatoret më të suksesshme në ekranet shqiptare, ku suksesin e saj e ka mbështetur tek një
Vjen rekomandimi pozitiv për negociatat, Rama: I kemi kryer detyrat me sukses Sapo Komisioni Evropian rekomandoi hapjen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri Edi Rama reagoi përmes një postimi n
Salvini nuk mjaftohet nga suksesi, kërkon të jetë lideri i nacionalistëve evropianë Lideri nacionalist italian Matteo Salvini, pasi që ka siguruar një fitore të madhe në zgjedhjet e Parlamentit Europian j
Bytyçi: Në shkolla kemi përqindje të ulët të njohjes së matematikës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi duke përmendur rolin e matematikës në shoqëri, ka thënë se
Asensio: Real Madrid do të rikthehet tek suksesi i trofeve Marco Asensio beson se Reali i Madridit do kthehet më i fortë se kurrë më parë. 23-vjeçari zhvilloi një sezon jo të m
Klopp: E treta e vërteta, e duam këtë Champions Jurgen Klopp mund të konsiderohet si trajneri i finaleve të humbura. Trajneri gjerman ka qenë shumë i suksesshëm te Boru
Rashica: Sukseset më bëjnë të shoh prapa më një sy të qeshur dhe një që qan Milot Rashica ka përmbyllur në mënyrë mjaft pozitive sezonin e tij të parë në Bundesligën gjermane. Kosovari ka shënu
Këto janë modelet më të suksesshme, të cilat nuk pajtohen me standartet e zakonshme të bukurisë (FOTO LAJM) Sa herë që mund të përmendim fjalën modele, na krijohet imazhi i një femre të bukur. Me trup të hollë, elegant e delikat
Jonida Maliqi përfundon me sukses interpretimin në skenën e "Eurovision 2019" (VIDEO) Ka përfunduar suksesshëm prezantimin e saj në natën e dytë gjysmëfinale të "Eurovision 2019", artistja shqiptare Jonida
Finalja shumë afër, Emery pranë suksesit historik Unay Emery është vetëm në vitin e tij të parë te Arsenali dhe ka mundësi që ta nisë me një trofe madhor. Topçinjtë pas m
Edward Skera, një tjetër shqiptar që kryeson toplistat botërore Këngëtari shqiptar Edward Skera mesa duket po arrin kulmin e karierës së tij si artist. Pak kohë më parë në bashkëpu