999 rezultate për

suedia

Kosova mposhtet nga Suedia në miqësore (VIDEO) Kombëtarja e Kosovës është mposhtur minimalisht 0-1 nga Suedia në miqësoren testuese të zhvilluar të dielën pasdite në D
Kosovë - Suedi, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Kosova dhe Suedia do të përballen sot me fillim nga ora 15:45 në Katar. Suedia publikoi shumë më herët formacionin st
Miqësorja me Kosovën, Suedia me 25 futbollistë të panjohur Prestigji ka nisur të rritet dhe kjo jo pa shkak. Performancat në Ligën e Kombeve dhe kualifikueset e Euro 2020 kanë
Linde: Maqedonia të vazhdojë me reformat intensive Është thelbësore që Maqedonia e Veriut të vazhdojë me reformat intensive, ndërsa marrëveshja historike e Prespës është m
Ishte koha kur Suedia sterilizonte 60 mijë njerëz pasi "manipulonin pastërtinë e racës ariane" (FOTO LAJM) Duke filluar që nga gjysma e dytë e shekullit të nëntëmbëdhjetë, në Mbretërinë e Bashkuar, në Evropë dhe madje edhe jash
Suedia befason Spanjën (VIDEO) Suedia ka kaluar në epërsi kundër Spanjës, në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020, që po zhvillohet m
Ibrahimovic "shpërthen" ndaj trajnerit të Suedisë Trajneri i Suedisë Jan Andersson, ka marrë akuza të rënda nga Zlatan Ibrahimovic. Legjenda nuk është ftuar për dy nde
“Nëse do vdiste, vështirë të jetoja me atë kujtim”: Pse Suedia po e quan hero këtë shqiptar? Një zjarr i madh shpërtheu në një bllok banesash në Alby të Suedisë të dielën në mbrëmje. Sipas mediave vendase, një
Suedia ndalon duhanpirjen edhe në vendet publike Në Suedi, duhanpirësit nuk do të lejohen më të ndezin cigare në pjesën e jashtme të klubeve. Shteti skandinav kaloi s
Suedia dhe SHBA kalojnë në çerekfinale në Botërorin e Femrave SHBA dhe Suedia janë dy skuadrat e radhës që presin biletën për në cerekfinale të Botërorit të Futbollit të Femrave që p
Arba Kokalari reagon pasi Suedia e zgjodhi eurodeputete Arba Kokalari u bë shqiptarja e parë që fitoi mandatin e eurodeputetes në Parlamentin Europian. Ajo është mbesa e Musine
Acarohet raportet, Suedia i jep një goditje njerëzve të Putinit Ministria e Jashtme e Suedisë tha se dy diplomatë të saj janë dëbuar nga Rusia, pasi Stokholmi ua ka refuzuar vizat dy z
Suedia rekomandon 15 plazhet më të bukura shqiptare (FOTO LAJM) Shqipëria po mbush gjithmonë e më shumë listat e vendeve që sugjerohen nga kompani e blogje të njohur udhëtimi, si desti
Vajza e Figos nis karrierën si modele (FOTO LAJM) Babai ka qenë një futbollist që shikohej nga e gjithë bota dhe nëna një modele e bukur. 18-vjeçarja Daniela Figo, vaj
Suedia e pafuqishme, dyfishohet rezultati nga anglezët (VIDEO) Anglia ka dyfishuar shifrat ndaj Suedisë. Golin e dytë e ka shënuar Dele Alli me kokë në minutën e 58'. Këto gol
Suedia vazhdon e "blinduar" edhe ndaj Anglisë, këto janë formacionet Suedia dhe Anglia do të përballen në orën 16:00 në "Samara Arena" ku të dy skuadrat kanë publikuar edhe formacionet që d
Anglia testohet sot nga suedezët, këto janë formacionet e mundshme Suedia dhe Anglia do të jenë çifit i parë për ditën e sotme që do të përballen në fazën e çerekfinalistëve të Botërorit.
U elimuan nga Suedia, reagon Blerim Dzemaili Zvicra nuk arriti të bënte mirë në ndeshjen përballë Suedisë. Kështu ata janë larguar nga Kupa e Botës kur kishin një
Suedia i jep fund mallkimit prej 24 vitesh në Kupën e Botës Ky Botëror na ka dhuruar surpriza pa fund. Pa diskutim që një nga këto surpriza është edhe Suedia. Kjo Suedi duket s
Zvicra eliminohet nga Suedia, nota e Xhakës dhe Shaqirit (FOTO LAJM) Zvicra e shqiptarëve u eliminua nga Kampionati Botëror "Rusia 2018". Helvetikët u mposhtën 1-0 nga Suedia, e cila në