suedia

Arba Kokalari reagon pasi Suedia e zgjodhi eurodeputete Arba Kokalari u bë shqiptarja e parë që fitoi mandatin e eurodeputetes në Parlamentin Europian. Ajo është mbesa e Musine
Acarohet raportet, Suedia i jep një goditje njerëzve të Putinit Ministria e Jashtme e Suedisë tha se dy diplomatë të saj janë dëbuar nga Rusia, pasi Stokholmi ua ka refuzuar vizat dy z
Suedia rekomandon 15 plazhet më të bukura shqiptare (FOTO LAJM) Shqipëria po mbush gjithmonë e më shumë listat e vendeve që sugjerohen nga kompani e blogje të njohur udhëtimi, si desti
Vajza e Figos nis karrierën si modele (FOTO LAJM) Babai ka qenë një futbollist që shikohej nga e gjithë bota dhe nëna një modele e bukur. 18-vjeçarja Daniela Figo, vaj
Suedia e pafuqishme, dyfishohet rezultati nga anglezët (VIDEO) Anglia ka dyfishuar shifrat ndaj Suedisë. Golin e dytë e ka shënuar Dele Alli me kokë në minutën e 58'. Këto gol
Suedia vazhdon e "blinduar" edhe ndaj Anglisë, këto janë formacionet Suedia dhe Anglia do të përballen në orën 16:00 në "Samara Arena" ku të dy skuadrat kanë publikuar edhe formacionet që d
Anglia testohet sot nga suedezët, këto janë formacionet e mundshme Suedia dhe Anglia do të jenë çifit i parë për ditën e sotme që do të përballen në fazën e çerekfinalistëve të Botërorit.
U elimuan nga Suedia, reagon Blerim Dzemaili Zvicra nuk arriti të bënte mirë në ndeshjen përballë Suedisë. Kështu ata janë larguar nga Kupa e Botës kur kishin një
Suedia i jep fund mallkimit prej 24 vitesh në Kupën e Botës Ky Botëror na ka dhuruar surpriza pa fund. Pa diskutim që një nga këto surpriza është edhe Suedia. Kjo Suedi duket s
Zvicra eliminohet nga Suedia, nota e Xhakës dhe Shaqirit (FOTO LAJM) Zvicra e shqiptarëve u eliminua nga Kampionati Botëror "Rusia 2018". Helvetikët u mposhtën 1-0 nga Suedia, e cila në
Suedia mposht Meksikën, merr kryesimin e Grupit F (VIDEO) Suedia arriti të mposhtë Meksikën me shifrat e përgjithshme 0-3 në "Central Stadium", ndeshje e vlefshme për Grupin F të
Katastrofë për Meksikën, Suedia shënon edhe golin e tretë (VIDEO) Suedia ka shënuar edhe golin e tretë përballë Meksikës në "Central Stadium". Është shënuar një autogol nga mbrojtësi
Suedia nuk përmbahet, dyfishon rezultatin ndaj Meksikës (VIDEO) Suedia është e papërmbajtshme këto 10 minutat e fundit ndaj Meksikës në "Central Stadium". Suedezët kanë arritur të
Zhbllokohet ndeshja, Suedia kalon në avantazh ndaj Meksikës (VIDEO) Suedia ka kaluar në avantazh ndaj Meksikës në "Central Stadium". Ai që ka shënuar është futbollisti Augustinsson në
Gjermanët japin "shkëndijat" e para, u duhet me patjetër fitorja Sapo ka nisur sfida midis Koresë së Jugut dhe Gjermanisë. Gjermanët në këto minuta të para po ushtrojnë presion mbi
Publikohen formacionet, ja çfarë shpreson Suedia ndaj Meksikës Meksika do të përballet sot me Suedinë për të vendosur përfundimisht mbi fatin e tyre në grup F. Mesksika është në k
Gjermania dhe Suedia për "jetë a vdekje", ja skenari i kualifikimit Grupi F, i këtij Botërori shihet si shumë i vështirë dhe duket se do të hyjë në punë matematika. Kjo ndodh pasi në k
Fantastike Suedia, kërkon të eleminojë gjermanët (FOTO LAJM) Suedia ka arritur të mposhti Gjermaninë në këtë pjesë të parë, me rezultat 0-1. Goli i avantazhit për suedezët ka ard
Makth për Gjermaninë, ndëshkohet nga Suedia (VIDEO) Makthi vazhdon për Gjermaninë në këtë Botëror. Në minutën e 33' Suedia ka kaluar në avantazh me një super gol duke mp
Super Neuer, çfarë rasi humbet Suedia (VIDEO) Manuel Neuer e ka shpëtuar Gjermanisë nga pësimi i golit duke e pritur goditjen e Marcus Berg. Pas vetëm 13 minutave