999 rezultate për

subjekti

Rregullat e reja për hapjen e pishinave Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë rregullat e reja për hapjen e pushinave të mbyllura, të cilat do të rifillojnë aktiv
LVV nis peticion për rrëzimin e qeverisë Hoti Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur të fillojë një peticion për shkarkimin e qeverisë Hoti. Shefi i Grupit Parlamentar t
Dëmtonin malin e Tomorit, pranga dy personave që nxirrnin pllaka Dy persona janë vënë në pranga nga Policia pasi dëmtonin Tomorrin për të nxjerrë pllaka dekorative. Sipas uniformave
Shpërthimi në Metalurgjik, policia sqaron ngjarjen Policia e Elbasanit ka reaguar përmes një deklarate zyrtare në lidhje me ngjarjen brenda Metalurgjikut në Elbasan. Si
Banka e Shqipërisë heq licencën për "Pay&Go" Banka e Shqipërisë ka vendosur që të revokojë licëncën e subjektit financiar jo bankë “Pay and Go”. Njoftimi është publi
Banka e Shqipërisë i heq licencën platformës "Pay and Go" Banka e Shqipërisë ka vendosur që të revokojë licëncën e subjektit financiar jo bankë “Pay and Go”. Njoftimi është publi
Gjobitet me dy milionë lekë "pronari" i plazhit privat në Himarë Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të
Nga nesër shërbimi tasksi ndërqytetas, rregullat që duhen zbatuar Nga nesër në të gjithë vendin do të lejohet shërbimi tasksi ndërqytetas me dy anëtarë familjeje. Në platformën e-Alba
Njoftim i rëndësishëm! Nesër është afati i fundit për pranimin e ankesave Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi të gjithë tatimpaguesit dhe individët e interesuar, të cilët konsiderojnë se
Godet ashpër policia, gjobit me 100 milionë lekë lokalin e nga 100 mijë lek klientët Pas shumë paralajmërimesh, inspektorët e terrenit kanë konstatuar rihapjen e një subjekti “bar kafe” për të disatën herë
Mustafa i kundërpërgjigjet Kurtit: LDK nuk cakton data, por subjekti që del i pari në zgjedhje Kryetari i Lëvizjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur të parit të Lëvizjes Vetëvendosj
Zbardhen detajet: Gjobë 1 mijë euro, pse u arrestua dhe dënua Valdrin Pjetri në Itali Prokuroria ka nisur zyrtarisht hetimin ndaj kryebashkiakut të Shkodrës Valdrin Pjetri. Prokuroria e Përgjithshme ka
Vettingu në polici, kalon në "sitë" zv drejtori i SHÇBA I dyti që del para Vettingut në rradhët e policisë është Adriatik Ago zv/drejtor i Përgjithshëm i SHÇBA-së. Bëhet e
KPK jep vendimin për Besim Hajdarmatajn Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin për Prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj, duke e konfirm
Bllokohen 1.6 milion litra gaz Aksioni kundër informalitetit ka vazhduar me bllokimin e 1.6 milionë litra gaz natyror. Drejtori i Përgjithshëm i Dog
Arrestohet ish-drejtori i mirëmbajtjes në Gjirokastër Policia e Gjirokastrës ka arrestuar Ish-drejtorin e Agjencisë së Mirëmbajtjes në bashkinë e Gjirokastrës, Armand Mamani.
U shkarkua nga Vetingu, ndërkombëtarët kthejnë në detyrë prokuroren Përmes një shkrese zyrtare e botuar edhe në Këshillin e Europës, prej afro 11 faqesh, ndërkombëtarët “rikthejnë” në dety
Precedenti i rrezikshëm i vettingut me rastin Prela Me datë 5 shkurt, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit i udhëhequr nga Roland Ilia si kryesues, Valbona Sanxhaktari relato
Reagon prokuroria: Për çfarë po e pyesim Lulzim Bashën Prokuroria zbardh dy letër-porositë nga SHBA dhe Skocia: Ka prova, PD fshehu 650 mijë $ lobim. Nga ana tjetër kryetari i
Ky prokuror jeton si "pasha" me televizion 20 mijë euro, shkarkohet por pasuria i mbeti Shtatë gjetje kompromentuese mbi pasurinë e deklaruar dhe të fshehur kanë ‘fundosur’ prokurorin pranë Prokurorisë së Për