Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

studimit

10 minuta bisedë në telefon zvogëlon ndjenjën e vetmisë Të flasësh me dikë në telefon për 10 minuta disa herë në javë, nëse e kontrollon bisedën, mund të zvogëlojë ndjenjën e v
Brataj hodhi dyshime mbi studimin, reagon Akademia e Shkencave Akademia e Shkencave ka bërë një reagim sqarues pasi Skënder Brataj deklaroi disa ditë më parë se të dhënat e studimit t
Si t’i shmangeni tarifës së studimit për vitin akademik 2021 (FOTO LAJM) Pandemia ndryshoi modalitetet e studimit, por jo koston e tij. Edhe pse online, tarifa është po ajo dhe duhet të paguhet
Ky është organi që ka imunitet nga Covid-19 Bota po përballet me valën e dytë të Covid-19, ndërkohë në shumë vende është rikthyer izolimi i pjesshëm. Njerëzve u
​Zbulimi i ujit në Hënë mund të rikthejë kërkimet për alienët Ndërsa uji është zbuluar në hënë, disa njerëz spekulojnë se mikrobet e huaj mund të jetojnë në sipërfaqen e satelitit të
A do të fillojë mësimi si normalisht, flasin autoritetet në bazë të studimit Ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe ajo e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë dalë në një komunikim për mediat në lidh
Shqipëria pjesë e Studimit klinik të Solidaritetit, merr përgëzime nga OBSH Shqipçria ka marrç pjesç nç Studimin Klinik tç Solidaritetit dhe pçr kçtç çshtç pçrgçzuar nga Organizata Botërore e Shën
Duhanpirësit më pak të rrezikuar nga koronavirusi? OBSH-ja kundër studimit francez Organizata Botërore e Shëndetit i ka dhënë fund çdo dyshimi pas botimit të studimit francez kontravers sipas të cilit ni
Sipas studimit kinez, macet mund të preken nga Covid-19 Një nga informacionet e para që mësuam për koronavirusin ishte se ky i fundit nuk mund t’i prekte kafshët. Por, sipa
E thotë studimi: Gripi tek gratë me gjoks të madh zgjat më shumë Sipas shkencës, ekziston një lidhje midis infeksioneve të frymëmarrjes dhe madhësisë së gjirit. Revista Arkivi i Sjellje
Konsumoni sa më pak, sipas këtij studimi mishi është i rrezikshëm për shëndetin Konsumimi i mishit të kuq dhe të përpunuar është i lidhur me një shans më të lartë të sëmundjes së zemrës dhe vdekjes, t
Kanceri i vezores lidhet me përdorimin e pudrës? Nuk ka asnjë lidhje shkak-pasojë midis përdorimit të pudrës dhe zhvillimit të kancerit të vezores. Kjo u demonstrua nga
Parandaloni sulmin në zemër duke konsumuar dy mollë në ditë Konsumimi I dy mollëve në ditë, mund ta zvogëloj dukshëm rrezikun e sulmit në zemër, shkruan Dailymail. Në një eksper
Sipas rezultatit përfundimtar të studimit, a shkaktojnë kancer cigaret elektronike? Studimi i botuar në Proceedings of National Academy of Sciences (PNAS), në lidhje me kancerin në mushkëri dhe fshikëz pë
Sipas studimit, prindërit me katër ose më shumë fëmijë janë më të lumturit Një studim i ri ka shokuar të gjithë, duke zbuluar se të pasurit katër ose më shumë fëmijë iu bën ndër më të lumturit.
Risi për ata që duan të studiojnë më gjatë në DPA Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave solli sot një risi në lidhje me shfrytëzimin e Sallës së Studimit. Për këdo që
Të gjithë thonë se është i keq, pasojat e rënda të hashashit Konsumoni hashash? Mos e teproni gjatë! Ky është paralajmërimi i kërkuesve ndërkombëtarë, sipas të cilëve, sa më shumë t
30 vjeçarët e Shqipërisë më të pashkolluarit në Europë Teksa Shqipëria përjetoi një zgjerim të ndjeshëm të studentëve në arsim të lartë gjatë dekadës së kaluar sërish vendi yn
Rama gënjeu studentët? Tek Inxhinieria nuk ka përgjysmim tarife (FOTO LAJM) Kryeministri Rama premtoi përgjysmimin e tarifës së studimit për studentët e Bachelorit, por duket se kjo nuk është e vë
Rama dhe Nikolla zbythen para studentëve, tërhiqet vendimi Qeveria ka bërë një tërheqje taktike përballë lumit të studentëve që janë derdhur në rrugë. Ministrja e Arsimit dekla