999 rezultate për

studimi

Teme studimi?? Tema: Rrjetet sociale: Perdorimi i te dhenave personale dhe abuzimi me to ne kushtet e perdorimit te teknologjise (Shtat
Studimi: Një në katër pacientë me Covid vuajnë nga rënia e flokëve, kush janë më të rrezikuar Një e katërta e pacientëve me Covid përjetojnë humbje të flokëve në gjashtë muajt e parë pas infektimit, ku gratë duket
Burrat nuk dëgjojnë vërtetë të qarët e bebes natën apo vetëm shtiren? Çfarë thotë studimi Shumica e nënave të rraskapitura dyshojnë se parterët e tyre shtiren sikur po flenë, ndërsa nga ana tjetër fëmijët ulëri
Studimi nxjerr të dhëna befasuese, zbulohen për herë të parë 2 ngjashmëritë midis njerëzve dhe delfinëve Delfinët kanë zhvilluar një numër të tipareve të ngjashme të personalitetit me njerëzit, pavarësisht se kanë evoluar në
Studimi i INSTAT: Familjet e arsimuara ulën konsumin gjatë viteve 2017-2019 Familjet që kishin kryefamiljarin me arsim të lartë kanë ulur konsumin në vitin 2019 në raport me vitin 2017, në pjesën
COVID-19 me simptoma të reja, çfarë zbuloi studimi në Londër COVID-19 vazhdon të jetë një nga problemet më të mëdha dhe që prej kohësh i ka rrëmbyer botës normalitetin. Simptomat
Studimi: Covid-19 përhapet më shumë përmes ajrit, i tepruar fokusi në pastrimin e sipërfaqeve Në 1 vit pandemi, shumë prova janë të qarta. Koronavirusi SARS-CoV-2, transmetohet kryesisht përmes ajrit. Nga njerëzit
Publikohet studimi: Ky është ilaçi që shëron më shpejtë të infektuarit me COVID-19 Një ilaç i lirë që përdoret zakonisht për të trajtuar përdhesin (një lloj artriti në të cilin formohen kristale të vegjë
Studimi: Kafeja zvogëlon humbjen e dëgjimit tek burrat Një studim ka treguar se kafeja mund të zvogëlojë mundësinë e humbjes së dëgjimit tek burrat. Studiuesit zbuluan se burr
Studimi gjerman: Vëzhgimi i gjoksit për 10 minuta në ditë është më i mirë sesa palestra Sipas shkencëtarëve, t’ia shikoni një gruaje gjokset për 10 minuta në ditë do t’ua zgjatë jetën. Studimi gjerman, i p
Studimi: Pirja e 5 gotave çaj çdo ditë përmirëson përqendrimin tek të moshuarit Një studim i ri i kryer nga studiuesit në Universitetin e Newcastle tregon se pirja e çajit përmirëson funksionin e trur
Mjeku Alimehmeti shpërndan studimin izraelit për vaksinën Pfizer- BionTech: Super-lajm! Duke publikuar një studim në Izrael, shtet i cili ka numrin më të lartë të popullsisë së vaksinuar, mjeku i njohur, Ilir
Ja sa muaj mund të jeni të mbrojtur nga Covid pas infektimit të parë Njerëzit të cilët janë infektuar me Covid-19 ka të ngjarë të mbrohen nga një infeksion i dytë për të paktën pesë muaj, s
Studimi i ri ul frikën: Ata që e kanë kaluar COVID-in kanë 5 muaj imunitet Njerëzit që kanë pasur COVID-19 ka shumë të ngjarë të kenë imunitet të konsiderueshëm ndaj tij për të paktën pesë muaj,
Brataj hodhi dyshime mbi studimin, reagon Akademia e Shkencave Akademia e Shkencave ka bërë një reagim sqarues pasi Skënder Brataj deklaroi disa ditë më parë se të dhënat e studimit t
Studimi: Sa minuta ushtrime në ditë mund t'ju ndihmojnë të jetoni më gjatë Nëse po përpiqeni të motivoni veten për të arritur qëllimet tuaja të fitnessit, sigurisht që nuk jeni i vetmi. Por një l
Studimi: Maskat po ndryshojnë mënyrën se si truri ynë përpunon fytyrat e njerëzve Dëshironi ndonjëherë që të nxitoni për të përshëndetur dikë që është pra jush, por nuk jeni të sigurt se personi që qënd
A i manipuloi Kina rastet e Covid? ǒtregon studimi i ri Shkalla e shpërthimit të Covidit-19, në Wuhan, në fillim të këtij viti mund të ketë qenë gati 10 herë më e madhe se numr
A i manipuloi Kina rastet e Covid? Ç'tregon studimi i ri Shkalla e shpërthimit të Covid-19 në Wuhan në fillim të këtij viti mund të ketë qenë gati 10 herë më e madhe se numri i
Si t’i shmangeni tarifës së studimit për vitin akademik 2021 (FOTO LAJM) Pandemia ndryshoi modalitetet e studimit, por jo koston e tij. Edhe pse online, tarifa është po ajo dhe duhet të paguhet