999 rezultate për

studentet

Lajm i rëndësishëm në Kosovë: Studentët rikthehen në universitete Qeveria në detyrë e Kosovës është duke zhvilluar mbledhjen e radhës e cila po mbahet online. Përgjatë kësaj mbledhje
Mësim online për shkollat e mesme në këto qytete, çfarë ndodh me studentët në Universitete Me masat e reja të marra nga Komiteti i Ekspertëve, përsa i përket rikthimit në auditore të studentëve, kjo gjë do të vi
17 vjet nga themelimi i Facebookut Sot bëhen 17 vjet nga themelimi i gjigandit teknologjik ‘Facebook’. Pra, më 4 shkurt të vitit 2004, Facebook, një rrj
Studentët mbledhin 10 mijë firma për kthimin në auditore Studentët të cilët tashmë prej kohësh nuk kanë shkelur në Universitete, bëjnë me dije se kanë arritur të mbledhin 10 mi
Studentët kundër provimeve online, paralajmërojnë protesta Mijëra të rinj që po kërkojnë prej javësh hapjen e auditorëve kanë dalë edhe kundër zhvillimit të provimeve online. “
A do të rikthehen studentët në auditore, përgjigjet Rakacolli Komiteti Teknik i Ekspertëve në një deklaratë të bërë sot për gazetarët tha se në dy javët e fundit ka pasur një rritje
Zbulohet propozimi: Rregullat si do të bëhet provimi online për studentët Në prag të nisjes së sezonit të provimeve, Universiteti i Tiranës ka hartuar një propozim, manual për mënyrën si mund të
5 Zbulimet e muslimanëve që ndryshuan botën Sipas të dhënave historike, në shekullin e 15-të, kafeja u bë pije shumë e famshme tek myslimanët në Jemen, në gadishull
Merret sot vendimi: A do rikthehen studentët në universitete? Ditën e sotme në orën 14:00 do të vendoset si do të vijohet me mësimin në universitete. Ministrja e Arsimit Evis Kus
Nuk ishte me bashkëshortin, Iris Luarasi tregon kur ka dhënë puthjen e prarë Në puntatën e mbrëmshme të “Shiko Kush LUAN” me autore e moderatore Luana Vjollca ndër të ftuarit e tjerë ishte dhe peda
Lajm i shumëpritur për studentët, kur pritet rikthimi në auditore Në një dalje të komitetit të ekspertëve, është bërë me dije se në fuqi do të qëndrojë ora policore 06:00-22:00 deri në n
Basha bën premtimin e madh: Tarifë 0 për studentët nga familje me të ardhura nën 640 mijë lekë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një bashkëbisedim të veçantë me drejtuesin e portalit studento
E pranon hapur, Rama zbulon 4 protestat që e kanë zbrapsur: Nga kuksianët tek studentët! Pavarësisht videove të shoqërimeve me dhunë të të rinjve të cilët kanë marrë pjesë në protestë, kryeministri Rama këmbng
Mos u shqetësoni, ankthi është shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Si t’i shmangeni tarifës së studimit për vitin akademik 2021 (FOTO LAJM) Pandemia ndryshoi modalitetet e studimit, por jo koston e tij. Edhe pse online, tarifa është po ajo dhe duhet të paguhet
"Udhëtoja rrugëve plot baltë në gjendje ekstaze", Berisha iu kthehet kujtimeve me studentët e 8 dhjetorit Sot, në 30-vjetorin e Lëvizjes së Dhjetorit, ish-kryeministri Sali Berisha iu është rikthyer kujtimeve të atyre viteve p
Studentët nuk heqin dorë, vijon dita e dytë e protestës Studentët kanë vijuar edhe sot protestën kundër zhvillimit të mësimt online e nisur dje në ditën e parë të vitit të ri a
Nis protesta e sudentëve para ministrisë së Arsimit: Jo mësim online Si pasojë e pandemisë, viti i ri akademik është vendosur të fillojë online. Kaq ka mjaftuar, që studentët të kundërshtoj
Mësimi në universitete do zhvillohet online, studentët ngrihen në protestë Studentët kanë vendosur të ngrihen në protestë pas vendimit për zhvillimin e mësimit online. Data kur ishte paracaktu
Maskat, temperatura dhe distanca: Cilat do jenë rregullat për mësimin në fakultete Senati i Universitetit të Tiranës ka miratuar një rregullore të gjatë anti-Covid në lidhje me zhvillimin e mësimit në au