999 rezultate për

strukturore

Veliaj: Tirana ka hyrë në stinën e investimeve, ja projektet infrastrukturore Tirana ka hyrë në stinën e investimeve. Gjatë analizës vjetore të drejtorive të punëve të qytetit, Kryetari i Bashk
Ilioski: Nuk do të tërhiqem nga projektet e planifikuara në Manastir Kandidati për kryetar të komunës së Manastirit nga VMRO-DPMNE dhe Koalicioni, Zoran Ilioski sot realizoi takim me përfaq
BE-ja jep 110 milion euro për projektet infrastrukturore në Maqedoni Komiteti drejtues i WBIF (Western Balkan investment Framework) me seli në Stokholm të Suedisë, sot ka marrë vendim që të
Shefi i diplomacisë gjermane çuditet nga ky veprim i serbëve "Problemet kryesore të Ballkanit e kanë origjinën në vendet përkatëse: reformat e vonuara, korrupsioni, stagnjacioni eko
Rama hakmerret ndaj Kokëdhimës, shkarkohet si sekretar i reformës strukturore Kryesia e PS-së është mbledhur sot dhe ka marrë vendim që të shkarkojë ish-deputetin Koço Kokëdhima nga posti i sekretar
Ndërlidhja infrastrukturore me Kosovën dhe Shqipërinë, prioritet i BDI-së BDI ka deklaruar se sistemi i autostradave që përfundimisht do të lidhe Kosovën, Maqedoninë Perëndimore dhe Shqipërinë m
UNESCO: Projektet infrastrukturore të qeverisë shkatërrojnë vlerat e Ohrit Komiteti për trashëgimi botërore pranë UNESCO-s në mbledhjen e mbajtur në Stamboll në të cilën miratoi vendimin me të ci
Meta: Integrimi duhet të ecë paralelisht me projektet ekonomike dhe infrastrukturore Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i pranishëm në sesionin e dytë të punimeve të Konferencës së XIV të Parlamenteve të Nismë
Komuna e Likovës realizon investime të rëndësishme infrastrukturore Pavarësisht probleme dhe vështirësive, Komuna e Likovës ka arritur gjatë vitit 2015 të realizojë projekte të rëndësishme
Pse nuk shkoi Gruevski në "Lagjen e Trimave"?! Kryeministri Nikola Gruevski ka qëndruar në rajonin e Kumanovës ku ka takuar edhe banorë të fshatit Rramanli. Ai theksoi
FMN miratoi 184 milionë euro kredi për Kosovën Fondi Monetar Ndërkombëtar miratoi 184 milionë euro kredi për Kosovën, të barasvlefshme me 250% të kuotës së Kosovës në
Asfaltohen rrugë dhe ndërtohen trotuare në fshatrat Besi e Barilevë (FOTO LAJM) Në fshatin Besi ka përfunduar ndërtimi i rrugës ndërsa janë ndërtuar edhe trotuaret me gjatësi prej 2.180 metra në aksin
Meta në Shkup, takohet me Ivanov Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, u prit sot në Shkup nga Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivan
Haxhinasto në Shkodër, premton rritje të investimeve infrastrukturore Ministri i Transporteve dhe Infrastrukres, Edmond Haxhinasto ripërsëriti sot se qeveria ka si prioritet te sajië të shly
Rama urdhër ministrave: Brenda javës sillni planin për reformën strukturore Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e mbërmshme u ka kërkuar ministrave paraqitjen brenda një jave të planeve për reformë
Thaçi viziton Klinën Klina dhe disa projekte infrastrukturore kanë qenë pjesë e vizitës së kryeministrit të Republikës së Kosovës Hashim Thaç
Merkel kërkon sërish reforma "Kemi nevojë për reforma strukturore, madje edhe tani në mes të krizës". Kështu u shpreh kancelarja Angela Merkel sot sa
Tre skenarët e mundshëm për BE-në Bashkimi Europian nuk do të shpërbëhet dhe do të ketë rolin e rëndësishëm në skenën botërore deri në vitin 2030. Kjo ësh
Merkel: Kriza nuk zgjidhet me një të rënë të lapsit Kancelarja gjermane, Angela Merkel në fjalën e hapjes së Forumin Ekonomik Botëror në Davos deklaroi se ekonomia botërore