999 rezultate për

strugĂn

Netët strugane të poezisë, shpërfillet gjuha shqipe Pushteti lokal në Strugë, i udhëhequr nga Ramiz Merko, nuk do t’i bojkotojë Mbrëmjet Strugane të poezisë, pavarësisht fa
Dy strugan ndiqen penalisht për një vjedhje në market dhe butik Dy persona nga Struga janë paditur për vjedhjen e cigareve, llaptopi dhe veshjeve mashkullore nga një market dhe butik n
Ndiqen penalisht dy struganë Dy persona nga Struga janë paditur për vjedhjen e cigareve, llaptopi dhe veshjeve mashkullore nga një market dhe butik n
Strugani zgjidhet drejtor i bordit të Shoqatës së Policëve në Teksas Qendra Kulturore Shqiptaro-Amerikane, njofton se Sekretari i Këshillit të kësaj Qendre, është zgjedhur duke u betuar në
Struganët vërshojnë rrugët për të festuar fitoren e Selës (VIDEO) Në komunën e Strugës qytetarët kanë dalë që tani për të festuar fitoren e Selës. Janë të shumtë qytetarët që janë mbl
Kryetari Sela nuk e zgjodhi problemin e ujit të pijshëm për struganët Komuna e Strugës është komunë që shtrihet në pjesën jug-perëndimore të Maqedonisë, e cila ka 65.396 banorë. Këtë komunë
Bariu strugan abuzon seksualisht me një shtetase holandeze Bariu 29-vjeçar A.A. nga fshati strugan Podgorci dyshohet të ketë abuzuar seksualisht një shtate holandezes 55-vjeçare n
“Një mbrëmje e poezisë, 365 mbrëmje të deponisë” Një shënim me përmbajtje të këtillë të shkruar në gjuhën shqipe, maqedonase dhe në gjuhën angleze mbrëmë ishte vendosur
Ende nuk ka zgjidhje për deponinë në Strugë Edhe këto ditë sasi të mëdha të mbeturinave grumbullohen në lokacionin ekzistues në deponinë në qytetin e Strugës, ndërs
Anashkalohet shqipja në "Mbrëmjet Strugane të Poezisë" Komuna e Strugës edhe këtë vit do t’i bojkotojë “Netët strugane të poezisë” që nisin sonte. Kryetari i komunës së Strugë
Struganët ultimatum 10 ditë qeverisë dhe komunës për deponinë Qytetarwt e Strugws japin afat prej 10 ditëve qeverisë dhe komunës për realizimin e premtimit për blerjen e pajisjes me
Struganët: Ujë kanë gjetur edhe në Mars, ne ende nuk kemi (VIDEO) “Ujë kanë gjetur edhe në Mars, ndërsa ne ende nuk kemi”. Me këtë moto qindra Strugan sot protestuan para selisë së Ndërm
“Struganët për Strugën” me ultimatum për zgjidhjen e situatës së vendgrumbullimit të mbetjeve Prej ditës së nesërme do të fillojë sigurimi fizik prej 24 orëve në vendgrumbullimin e mbetjeve në Strugë i cili edhe so
Iniciativa "Struganët për Strugën" kërkon zgjidhje urgjente për deponinë (FOTO LAJM) Alarmante Qyteti i Strugës vazhdon të jetë i stërmbushur me mbetje nga më të ndryshmet në deponin e këtij qyteti. Kjo
Bukuria që u shkatërrua nga moskujdesi i politikanëve (FOTO LAJM) Struga më herët është njohur si perlë e turizmit në Maqedoni dhe si një ndër qytetet më të mira në ish-Jugosllavi. Për k
Revoltohen struganët, mbushin komunën me mbeturina Qytetarët e Strugës kanë vendosur që në formë simbolike të detyrojnë pushtetin lokal ta marrë më seriozisht problemin me
Struganët japin 15 ditë afat për zgjidhjen e problemit me deponinë Struganët u japin afat prej 15 ditëve autoriteteve lokale dhe qendrore ta zgjidhin problemin me deponinë e qytetit, përk
Struganët sërish në protesta Qyteti i Strugës njihet si një nga perlat turistike të Maqedonisë. 1.5 kilometra larg liqenit ndodhet edhe makthi i s
“Qeveria është e shurdhër nuk i dëgjon kërkesat e struganëve” VMRO-DPMNE përmes një njoftimi ka drejtuar akuza deri te LSDM. Sipas saj LSDM nuk guxon t'i injorojë problemet reale
Struganët dalin në protesta kundër ndotjes së ajrit Qytetarët në Strugë kanë protestuar edhe sot kundër mbetjeve që ndodhet vetëm 100 metra larg nga shtëpitë e para. At