999 rezultate për

strategjik

Ushtria amerikane i kërkon falje botës Komanda Strategjike e Shteteve të Bashkuara, e cila mbikëqyr arsenalin bërthamor të Amerikës, kërkoi falje për një posti
Barcelona me plan strategjik për Messin Skuadra e Barcelonës kërkon me çdo kusht që rinovojë kontratën me Lionel Messin të paktën edhe një herë. Kontrata aktual
Shpërthen ndërtimi në Tiranë, por bie kredia! Droga financon sektorin strategjik në Shqipëri?! Vrulli i ndërtimeve në kryeqytet dhe kredia për këtë sektor në Tiranë po shkojnë në drejtime të kundërta. Të dhënat e
Sheqerinska është e sigurt: Javën tjetër marrim ftesën për në NATO Maqedonia javën e ardhshme do të marrë ftesën për anëtarësim në NATO, ndërsa për disa muaj do të fillojë procesi i ratif
Greqia vendos armët strategjike në kufi, fillon dhimbja e kokës për turqit (FOTO LAJM) Ministri i Mbrojtjes i Greqisë, Panos Kamenos ka dhënë dritën jeshile për të pozicionuar në format luftimi armët strateg
Dardani e shpall të hapur procesin e kualifikimit për Investitor Strategjik Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike e shpallë të hapur procesin e kualifikimit për Investitor Strategjik n
Gashi ndan mirënjohje për gjeneral Sylejman Selimit Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike i ka ndarë Mirënjohje Gjeneral LTN Sylejman Selimit për vepër jetësor
Habitati i lagunave shqiptare, i rrezikuar nga investimet “strategjike” në turizëm Edhe pse një pjesë e banorëve vendas i shohin si mundësi punësimi, aktivistët mjedisorë paralajmërojnë se projektet për
Mogherini flet për Ballkani Perendimor: Ka prespektivë evropiane Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini nga tribunë e Forumit Strategjik të Bledit,
Baily: Shtetet e Bashkuara mbeten një partner strategjik i Maqedonisë Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni Jess Baily mbajtën një takim të përbashkët,
"Gabim strategjik" nëse Qeveria do të varej nga Lista Serbe Lista Serbe, e cila ka arritur të sigurojë shumicën e mandateve të këtij komuniteti në Kuvend, ka paralajmëruar bllokadë
Damiano dhe Kei thurin bashkë plane "strategjike" Kei dhe Damiano kanë krijuar një marrëdhënie të mirë me njëri-tjetrin duke diskutuar thuajse gjithçka së bashku. Megj
Daçiç kërcënon Francën për lirimin e Haradinajt: Do ta shihni… Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se vendimi i gjykatës franceze që e le të lirë Ramush Haradinaj ishte v
Baily takon Ademin, SHBA-të mbeten partner strategjik për Maqedoninë Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Arbër Ademi, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e SHBA-ve në Maqedoni,
Behgjet Pacolli do të sjellë "Dubain" në Divjakë, por i del një problem... (FOTO LAJM) 11 organizata mjedisore kundërshtojnë ndërtimin e resortit turistik “Divjaka Albania” në parkun kombëtar të Karavastasë.
Bashkëpunimi Itali- Shqipëri- Mal i Zi, Gjosha zbulon 5 sektorët strategjikë Ministria e Integrimit Europian, Klajda Gjosha ditwn e sotme zhvilloi një takim me shoqërinë civile dhe aktorët e tjerë
Rusia dhe Serbia, më afër në partneritetin strategjik Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me zëvendësministrin e Punëve të Jashtme të Rusisë, Mihail Bo
Paralajmërohen trazira, Basha përgatit valën e dytë të protestave Protesta e opozitës ditën e sotme është në ditën e 8 të saj dhe Basha zhvilloi një takim me grupin strategjik të nisur p
Veseli: Interes strategjik i Kosovës ta ratifikojmë demarkacionin Është interes strategjik i popullit dhe shtetit të Kosovës, që sa më shpejtë të ratifikohet marrëveshja me një shtet mik
KOMENT/ Për një partneritet strategjik Shqipëri-Kroaci Nga Shaban Murati Letra e përbashkët, që ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë dhe ministri i Mbrojtjes i Kroacisë