999 rezultate për

stoltenberg

NATO jep lajmin e mirë: Greqia dhe Turiqia janë pajtuar! Greqia dhe Turqia janë pajtuar për të shmangur përplasjet aksidentale në Mesdheun lindor duke vendosur një linjë të komu
Zaev takon javën e ardhshme sekretarin e NATO-s Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev më 8 tetor do të takohet me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Sto
Habit NATO: Bota po bëhet gjithnjë e më shumë e pasigurt “Aneksimi i Gadishullit të Krimesë së Ukrainës nga Rusia në vitin 2014 ka qenë rezultat i rritjes së garës në mes të fuq
Zaev bie në përgjim "fals"; Rama, Vuçiç, Putin, Erdogan plan për ndarjen e Kosovës (VIDEO) Komikët rusë Vovan (Vlladimir Kuzencov) dhe Leksus (Aleksej Stollarov) kanë publikuar video në emër të ish-presidentit t
Stoltenberg-Xhaferit: Me zor po ju pres të hyni në NATO Me pritje solemne në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së V
Berisha thirrje protestuesëve: Qëndroni Ish-kryeministri Sali Berisha ka inkurajuar protestuesit që të vijojnë qëndresën. Ai thotë se do të vijojë protesta deri
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s viziton sot Tiranën, zbardhet axhenda e tij Sekretari i Përgjithshëm NATO-s, Jens Stoltenberg do të zhvillojë sot një vizitë disaorëshe në Tiranë, bën me dije minis
Pak para protestës të Bashës, shefi i NATO-s zbarkon në Tiranë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg të dielën do te zhvilloje nje vizite në Tiranë. Sipas informacione
NATO vendos të zgjasë edhe dy vjet mandatin me Stoltenberg NATO sot ka vendosur të zgjasë mandatin e sekretarit të Përgjithshëm Jens Stoltenberg edhe për dy vjet. Aleatët e NAT
Stoltenberg-mediave serbe: Bombardimi nga NATO, i duhuri Në një intervistë për Tanjug sekretari i përgjithshëm i NATOS-s Jens Stoltenberg u shpreh se roli i ndërhyrjes së NATOS-
Stoltenberg: Gjeorgjia bëhet pjesë e NATO-s Gjatë një vizite në Gjeorgji, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përsëritur se ky shtet do të anëta
NATO merr vendimin për t'ju përgjigjur raketave bërthamore ruse Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të martën se aleanca ushtarake do t’i përgjigjet “shtimi
Haradinaj ia thotë troç Stoltenbergut: Për ushtrinë, Kosova është një Sot në Samitin e Ministrave te Mbrojtjes së vendeve të NOTO-s është diskutuar për FSK-në, shkruan Albeu.com. Jens Sto
NATO: Ushtria e Kosovës nuk mund të hyjë në Veri Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO-ja është e zh
Stoltenberg tregon kur do ta përdorin në praktikë emrin e ri të Maqedonisë Kjo është ditë historike, ky me të vërtetë është një moment krenar për Republikën ardhshme të Maqedonisë së Veriut, si d
Zaev takohet me Hahn dhe Stoltenberg Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me zëvendëskryeministrin e angazhuar për Çështje ekonomike, Koço Angjush
Haradinaj tregon çfarë foli me Stoltenbergun në telefon Kryeministri Ramush Haradinaj me anë të shkrimi në Facebook, ka njoftuar se gjatë ditës ka zhvilluar një bisedë telefoni
Stoltenberg i telefonon Haradinajt për Ushtrinë e Kosovës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Ramu
Kosova i reagon Stoltenbergut: Kosova është NATO Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklarata
Shefi i NATO-s telefonon Haradinajn dhe i shpreh qendrimin për ushtrinë Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar kryeministrin e Ramush Haradinaj, dhe presidentin e Serbisë, Aleksander