999 rezultate për

steve

KOSOVË/ Ndërrojnë jetë 12 persona nga Covid-19 Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PC
"Do kemi rritje të rasteve dhe vdekje", Alimehmeti tregon çfarë na pret javët në vazhdim Vend ynë po shënon një rritje të ndjeshme të rasteve të reja me koronavirus si dhe të humbjeve të jetëve. Kjo rritje,
Komiteti Teknik zbardh shifrat: Mbi 700 të prekur çdo ditë Komiteti Teknik ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka treguar të dhënat më të fundit në lidhje me situatën e pa
BILANCI/ 904 persona të vdekur nga koronavirusi dhe mbi 12 mijë raste aktive në Kosovë Që nga fillimi i pandemisë deri më tani në Kosovë e kanë humbur jetën 904 persona nga koronavirusi. Vetëm gjatë ditës
Pushtojnë gjithnjë kopertinat, kush janë të dashurat diva të futbollistëve të njohur (FOTO LAJM) Gratë dhe të dashurat e futbollistëve janë gjithmonë një temë e nxehtë diskutimi. Disa nga çiftet në këtë listë ishin
Gjendja në Kosovë është rënduar ndjeshëm, sa raste aktive ka me COVID-19 Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me k
Gjermania raporton 23.648 raste të reja me COVID-19 Gjermania gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 23.648 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19) duke shënuar n
Rritet numri i rasteve të reja në Greqi, humbin jetën 59 qytetarë Ministria e Shëndetësisë greke njoftoi sot se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 3,227 reja raste të reja me koro
Italia nën ethet e Covid-19: 36 mijë raste të reja vetëm sot Italia vijon të regjistrojë shifra të larte të rasteve të reja me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar po
Rekord i ri i rasteve të reja me Covid-19 sot në Maqedoni Maqedonia e Veriut sot ka regjistruar numrin me të lartë të të infektuarve me Covid-19 që nga fillimi i pandemisë. Nga 3
COVID-19/ Gjendje alarmante edhe në Shqipëri, 80 përqind e spitaleve janë mbushur me pacientë Komiteti i Teknik i Ekspertëve deklaroi ditën e sotme masat e reja që do të ndërmerren në vijim për të ndaluar përhapjen
Dyfishimi i rasteve të reja me koronavirus në vend, DW: Shifrat parathonë kohë të vështira Situata e pandemisë në Shqipëri po i afrohet vijës së kuqe. Autoritetet shëndetësore sapo e kanë quajtur atë “situatë kr
Pozitiv me Covid-19, mjeku tregon gjendjen e Salah Skuadra e Liverpoolit pranoi një lajm aspak të mirë të premten në mbrëmje, pasi sulmuesi i tyre Mo Salah doli pozitiv me
Numri i rasteve rritet përditë, Greqia mbyll shkollat Autoritetet vendase në Greqi kanë marrë vendimin drastik të mbyllin të gjitha shkollat fillore për dy javë. “Shkollat
A është real numri i rasteve aktive me Covid-19? (VIDEO) Numri i rasteve aktive nga virusi korona nuk është real. Ka shumë raste, të cilët edhe pse janë shëruar tërësisht nga vi
Mbeten shifra të larta në Kosovë, 8 të vdekur në 24 orë Sërish rritje e numrit të të infektuarve dhe e vdekjeve në 24 orët e fundit në Kosovë. Pas kryerjes së 2.178 testimeve,
Shkon në 1 milion numri i të infektuarve me COVID-19 në Itali Që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit (COVID-19) në Itali, numri i të infektuarve në vend ka shkuar në mbi një mil
BILANCI/ 744 të vdekur nga Covid-19 në Kosovë, 6.634 raste aktive Numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë ka arritur në 744. Ndërsa nga 13 marsi kur edhe u shënuan rastet e para, në Kos
Pandemia jashtë kontrollit në Tiranë, si u kthye në zonë të kuqe Të premten (06.05) Tirana është cilësuar nga ekspertët anti-Covid-19 si “zonë e kuqe”. Ky cilësim, që shpreh gjendjen e
A po shkon Shqipëria drejt rimbylljes? Mira Rakacolli: Varet nga shifrat! Prej ditësh në Shqipëri numri i të infektuarve me Covid-19 ka ardhur në rritje, ndërsa ky tregues po shqetëson jo vetëm