999 rezultate për

stavileci

"Serbia po fut mallra në Kosovë", reagojnë autoritetet kosovare: Deklarata politike të Vuçiq Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq në një konferencë për media sot ka thënë se Serbia është duke futur mallra në Kos
Këto janë shtetet që e zëvendësuan mallin serb në Kosovë Kanë kaluar rreth gjashtë muaj që kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën 100 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnjë e
Taksa, sa kanë paguar deri tani Serbia dhe Bosnja Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksë 100 për qind ndaj produkteve me prejardhje nga Serbia e Bosnja, ka ulur dukshëm
Serbët marrin përgjigjen e duhur nga Kosova, kalojnë vetëm dy kamionë me ushqime Importi i produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Heregovina ka shënuar rënie që nga vendosja e taksës prej 100 për
Stavileci del jashtë lojë në luftën për të zaptuar KEK-un Blerand Stavileci, ish-ministër i Zhvillimit Ekonomik (MZHE), aktualisht shef i kabinetit i kryetarit të Kuvendit Kadri
Rikthehet në punë sistemi i zhdoganimit Sistemi për zhdoganim të mallrave ‘ASUCUDA’ pas një pune prej gjashtë ore të IT-së së Doganës së Kosovës, tashmë është r
Sistemi i doganës së Kosovës nuk funksionon, pritet rregullimi nesër Sistemi ASYCUDA që shërben për zhdoganim e mallrave në Doganën e Kosovës ka rënë gjatë ditës së sotme dhe i njejti prite
LDK dhe PDK kërkojnë rinumërim të votave ose nuk i pranojnë rezultatet PDK dhe LDK nuk do t’i pranojnë rezultatet e zgjedhjeve lokale nëse nuk do të rinumërohen votat në Prishtinë, Prizren, D
Do të habiteni/ Kjo parti ka më shumë asambleista në Kosovë Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, ka konfirmuar sot se, me 216 asamblistë, pas zg
Veseli rehaton Stavilecin me post Ish ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci do të jetë shef i kabinetit të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli
Hoyt Yee, letër Stavilecit: Shpreh keqardhje për familjen tuaj! Zëvendës ndihmës-sekretari amerikan, Hoyt Yee, me anë të një letre dërguar ministrit Blerand Stavileci, i ka shprehur ke
Vitore Stavileci del nga spitali Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja për bashkëshorten e Blerand Stavilecit, Vitore Metaj, e cila u sulmua dje nga
Rrjeti i Grave dënon dhunën ndaj Vitore Stavilecit Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) dënon ashpër dhunën e ushtruar ndaj Vitore Stavileci, duke theksuar se dhuna është e pa
Lekaj: Hesapet politike nuk duhet të marrin si mbiemër dhunën fizike Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, e ka dënuar sulmin fizik ndaj
Çelaj tregon çfarë i është thënë Vitore Stavilecit në momentin e sulmit Kandidati i PDK-së për Prishtinë, Lirak Çelaj ka treguar se çka i kanë thënë sulmuesit në momentin e sulmit, Vitore Stav
PDK e Prishtinës: Kriminelët e Vetëvendosjes që sulmuan Vitore Stavilecin nuk duhet të jenë të lirë Edhe dega në Prishtinë e Partisë Demokratike të Kosovës e ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosjen për sulmin ndaj bashkëshorte
Kusari: Vitore Stavileci viktimë e huliganizmit Deputetja e LAA-së, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar për sulmin ndaj gruas së ministrit Blerand Stavileci, për të cilin PDK
“Nuk do të lejojmë që Kosova të shndërrohet në vend të pasigurt” Sulmin ndaj gruas së ministrit në detyrë Blerand Stavileci, sot në Prishtinë e ka dënuar edhe kandidati për kryeministër
Zyrtari i VV-së: Nuk dimë asgjë rreth rastit të bashkëshortes së Blerand Stavilecit Partia Demokratike e Kosovës ka akuzuar drejtpërdrejt Lëvizjen Vetëvendosje në lidhje me sulmin fizik që i është bërë ba
Reagon Thaçi, ka një porosi për organet e drejtësisë Për sulmin ndaj Vitore Stavilecit, gruas së zëdhënësit të PDK-së, Blerand Stavilecit ka reaguar edhe presidenti i vendit