999 rezultate për

statutit

Tahiri sulmon Haradinajn për Asociacionin Dërgimi i draft-statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Bruksel nga ana e ekipit menaxhues pa kaluar pa
SHBA i jep mbështetje Asociacionit, a po themelohet sipas dëshirës serbe? Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë kreativitet dhe fleksibilitet kur është fjala për rolin dhe kompetencat që duhe
Ministri i Haradinajt e thotë qartë: Asociacioni nuk do të bëhet sipas Kushtetueses Hartimi i Statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe do të përfundojë brenda afatit të caktuar - më 4 gusht,
Ekipi i Asociacionit nuk përfill Kushtetuesen, bazohet në marrëveshjen e Brukselit Ekipi Menaxhues për draftimin e statutit të Asociacionit/Bashkësisë së Komunave me Shumicë Serbe që në takimin e parë ka
Haradinaj i gatshëm ta formojë Asociacionin vetëm të mos ketë ultimatum nga serbët Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ultimatumi i Listës Serbe për themelimin e Asociacionit të Komunave
Qeveria Haradinaj shpreson që për katër muaj ta formojë Asociacionin Qeveria e Kosovës është zotuar t’i japë epilog hartimit të statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe brenda
BE-ja i jep katër muaj kohë Kosovës për themelimin e Asociacionit Bashkimi Evropian ka mirëpritur hapin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj që ta mandatojë ekipin menaxhues për
Kaq muaj afat jep Brukseli për hartimin e Asociacionit Presioni i Brukselit ndaj institucioneve të Kosovës vazhdimisht po rritet sa i përket Asociacionit të Komunave me Shumic
Edhe Beogradi të të jetë pjesë e hartimit të statutit së Asociacionit Pala kosovare është mbështetur për muri nga presioni i Brukselit dhe Beogradit për formimin e Asociacionit të Komunave m
Paralajmërohet draftim i shpejtë i statutit të Asociacionit Kërkesat e përfaqësuesve të Bashkimit Evropian për themelimin urgjent të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe duket
Kasami: Shkarkimi im është jashtë statutit të partisë Bilall Kasami i Lëvizjes BESA ka komentur vendimin e Kryesisë Qendrore të Lëvizjes BESA që u mbajt në selinë në Shkup, d
Gazetarët nuk interesohen për zgjedhjen e kryetarit të AGK Ka dështuar zgjedhja e kryetarit të ri të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, për shkak të mos pjesëmarrjes së gazeta
6 kushtet e Patozit për një “lojë” të pastër në garën për kreun e PD-së Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka shpallur sot zyrtarisht kandidaturen e tij për kryetar të PD-së. Në deklarat
Gecaj: Jemi gati ta nisim punën për Asociacionin Qeveria e Kosovës është e gatshme që të nis procesin e hartimit të statutit të asociacionit të komunave me shumicë serbe
Ende nuk është formuar ekipi për hartimin e statutit të Asociacionit Deputeti i Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, Nenad Rashiq, ka deklaruar se ende nuk është formuar grupi punues, për ha
Opozita s’merr pjesë në hartimin e statutit të AKS-së Liderët institucionalë janë të vendosur për themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, i cili, sipas tyre,
Kuçi: S’marrim pjesë në hartimin e statutit të Asociacionit Sekretari organizativ i AAK-së, Blerim Kuçi ka bërë me dije se kjo parti nuk do të kthehet në Kuvendin e Kosovës dhe nuk
Qeveria e Kosovës nuk e ka prioritet Asociacionin Qeveria e Kosovës lidhur me hartimin e statutin për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe nuk ka ndërmarrë asnjë hap
Protestë tek PS-ja: Duam zgjedhje, respektim statutit Para selisë së partisë, anëtarë të PS kanë zhvilluar sot një proteste. Me pankarta në duar, ata kërkojnë zgjedhje të lir
Dade kundër Majkos: U bë Kryeministër se u zbatua statuti Deputetja Arta Dade ka reaguar në lidhje me qëndrimin që ish-kryeministri Pandeli Majko ka mbajtur në lidhje me kërkesë