999 rezultate për

statuja

Zbulohet statuja e Zlatan Ibrahimovicit në Malmo, Suedi Në qytetin Malmo të Suedisë u zbulua një statujë e Zlatan Ibrahimovicit. Gjiganti sudez ose dashurohet, ose urrehet, dek
Vidhet statuja e Marilyn Monroe Një statujë e Marilyn Monroe është vjedhur nga shëtitorja e famës në Hollivud, duke shkaktuar habi dhe zemërim. Statuja
Ndërtimi metrosë nxjerr thesarin antik në Selanik (FOTO LAJM) Ndërtimi i një rrjeti metroje nën qytetin grek të Selanikut ka zbuluar një thesar të jashtëzakonshëm të objekteve të las
"Mos u kurseni...të shembet statuja", deputeti i PD-së reagon për protestën Deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boçi ka bërë një reagim në lidhje me protestën e nesërme të thirrur nga opozita.
Kërkohet që statuja e Adem Jasharit të ngrihet në Prishtinë Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka kritikuar institucio
Statuja e Ronaldos çmend fansat (FOTO LAJM) Shumë fansa të cfardolloj moshe kanë bërë foto të ndryshme me statujën e brozit të Cristiano Ronaldos, të vendosur në Ma
"Edi Rama duhet rrëzuar, njësoj si statuja e Enver Hoxhës" Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, i’u përgjigj pyetjes nëse ka ardhur koha që kryeministri
Zbulohet statuja e Salah, por fansat nuk janë të kënaqur (FOTO LAJM) Një statujë e Mohamed Salah është zbuluar në Egjipt, dhe është cilësuar më e keqe sesa ajo e Cristiano Ronaldos në Portu
Dyfishi i Statujës së Lirisë, ndërtohet statuja më e madhe në botë (FOTO LAJM) Nëse tërë jetën në kokën tuaj keni menduar se statuja e Lirisë është një skulpturë gjigante, bëhuni gati sepse një sa dy
Statuja skandaloze e Komandant Kumanovës, a është për tallje? (FOTO LAJM) Statuja e dëshmorit Ismet Jashari-Kumanova duket joreale në Kumanovë. Fytyra dhe gjoksi deri në brez, janë shumë orig
Thyhet rekordi për statujën më të lartë, shikoni sa e frikshme është (FOTO LAJM) Statuja më e lartë në botë ka marrë formë dhe është drejt përfundimit. Kjo statujë paraqet figurën e udhëheqësit të p
A e dini se ku ka përfunduar statuja gjigante prej bronzi e Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Pak ditë më parë në Shqipëri u shënua përvjetori i rrëzimit të monumentit të Enver Hoxhës. Po ku përfundoi statuja
Statuja e Aleksandërit të Madh tashmë vetëm si trashëgimi botërore Përmendoret e ndërtuara në kuadër të projektit “Shkupi 2014”, të cilët e pasqyrojnë kulturën helene si trashëgimi histor
Era rrëzon Perandorin Statuja gjigante e Perandorit të parë të Kinës është rrëzuar me fytyrë mbi tokë si pasojë e erës së fortë. Sipas medi
Statuja e Ronaldos që bëri lëmsh rrjetet sociale, skulptori bën veprimin e papritur (FOTO LAJM) Është zëvendësuar statuja e Ronaldos në Madeire të Portugalisë, pas kritikave të shumta për mos ngjashmërisë me pesë her
Nuk ishte dëgjuar ndonjëherë, Suedia zëvendësoi fëmijët shoqërues me statuja në fushë Fundjavëm që lamë pas u zhvillun shumë miqësore ne kuadër të ndeshjve të Kupës se Botës, por Suedia krijoi diccka që ja
E pabesueshme, ku ka përfunduar statuja gjigante prej bronzi e Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Pak ditë më parë në Shqipëri u shënua përvjetori i rrëzimit të monumentit të Enver Hoxhës. Po ku përfundoi statuja
Zbulohen statujat gjigante mbi 2 mijë vjeçare (FOTO LAJM) Skulptura të papërfunduara devesh, ndërtimi i të cilave shkon mbi 2000 vite më parë, janë gjetur në një zonë të pabanuar
Statuja e ushtarit francez shërben për matjen e nivelit të ujit në Paris Shtëpitë buzë lumenjve dhe bizneset në Paris janë gjendje gatishmërie të lartë pasi lumi Sena është fryrë tejmase dhe kë
Vendosen katër statuja të heronjëve në Podujevë Vendosen përmendoret e heronjve në qytetin e Podujevës më në fund pas plot 18 vjetësh, shtatoret e heronjëve Zahirit, Ha