999 rezultate për

stambolli

Lajm i mirë nga Turqia, Trajneri i Galatasaray shërohet nga coronavirusi Fatih Terim i ka gëzuar të gjithë në Turqi pasi është shëruar plotësisht nga coronavirusi. Në një njoftim nga doktori
Zbulohet topi i Champions për fazën eleminatore (FOTO LAJM) "Istanbul 20" është topi i publikuar nga UEFA për fazën eleminatore të Champions League. Topi karakterizohet nga një
Abu Dhabi uron pavarësinë e Kosovës në mënyrë spektakolare Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Abu Dhabi ka vendosur që të ia urojë Kosovës ditën e pavarësisë në mënyrë të
Pamje dramatike nga Stambolli, avioni me 177 pasagjerë del nga pista e përplaset (VIDEO) Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi. Mediat vendase raportojnë se një avion i kompanisë "Pegasus Airlines" ka da
Fantastik Muriqi, tund rrjetën në derbin e Stambollit (VIDEO) Skuadra e Fenerbahces ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Besiktasit. Është bomberi Vedat Muriqi i cili nuk ka se si t
Rrrëfehet Vidal: Dua Championsin me Barcelonën, ëndërroj finalen e Stambollit Në çdo merkato, emri i Arturo Vidalit është prezent në media. Mesfushori i Barcelonës duket se ka fituar zemrën e tifozë
Në prag të sfidës, tifozët Kuq e Zi "pushtojnë" Stambollin (VIDEO) Kur duhen edhe afro 3 orë nga starti i sfidës mes Turqisë dhe Shqipërisë, tifozët kuqezinj kanë nisur të mbushin rrugët
Derbi Galatasaray-Fenerbahce, "blindohet" Stambolli Galatasaray dhe Fenerbahçe do të përballen ne oren 19:00 në derbin më derbin më të madh të Turqisë. Para ndeshjes, po
Drejtuesit e 2 skuadrave londineze udhëtojnë drejt Stambollit për të ndjekur Muriqin Vedat Muriqi vazhdon ta tërheqë interesimin e skuadrave evropiane. Ylli kosovar do të jetë i angazhuar gjatë javes me
E FRIKSHME/ Tërmeti që goditi Shqipërinë, do e shkatërronte Stambollin (FOTO LAJM) Gati dy dekada nga tërmeti shkatërrimtar që goditi rajonin e Marmarasë, banorët e Stambollit janë të ndërgjegjshëm se nj
Muriqi "çmend" Stambollin, shënon dhe i jep fitoren Fenerbahces (VIDEO) Vedat Muriqi është rikthyer sërish protagonist te skuadra e Fenerbahçes në kampionatin turk. Shqiptari i Kosovës ka real
Shpërthim masiv në mes të Stambollit, 2 të plagosur (FOTO LAJM) Një zjarr masiv shpërtheu në një fabrikë kimikatesh në Stamboll, duke lënë të plagosur 2 zjarrfikës. Zjarrfikësit u l
Shkëlqeu me Kosovën, Fenerbahce i vendos çmimin e frikishëm Vedat Muriqit Fenerbahce po mendon të rinovojë kontratën e sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi. Muriqi u transferua verën që lamë pas
Fyeu presidentin Erdogan, 9 vjet burg për politikanen e opozitës (FOTO LAJM) Një gjykatë turke dënoi të premten një figurë të njohur të opozitës me nëntë vjet e tetë muaj burg për fyerje të preside
Po tërbon Stambollin, Fenerbahçe refuzon 12 milionë euro për Vedat Muriqin Vedat Muriqi ka filluar më së miri kampionatin turk. Lojtari i Kosovës në dy ndeshjet e para ka realizuar dy gola mja
Spektakolar Muriqi, tund rrjetën në derbin e Stambollit (VIDEO) Spektakolar Muriqi, tund rrjetën në derbin e Stambollit (VIDEO) Vedat Muriqi nuk di të ndalet në kampionatin turk. Sh
Riza Durmishi pranë transferimit te gjigandët e Stambollit Mbrojtësi shqiptar Riza Durmishi është pranë largimit nga Lazio. Durmishi sezonin e fundit ka vuajtur me Lazion për s
Rama premton bileta të lira të "Air Albania" në Europë, por sot Stambolli "kapet" me 480 euro (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se Air Albania do te nise fluturimet drejt qiejve te Europës duke publikuar edhe n
Falcao largohet nga Monaco, gati kontrata me gjigandët e Stambollit Radamel Falcao i transferuar në Principatë në vitin 2013, është shumë pranë transferimit në Turqi, të kampionët e Galata
Turqi-Shqipëri do të luhet në stadiumin e zjarrtë të Stambollit Rrugëtimi i Shqipërisë drejt Euro 2020, por me shumë mundësi edhe ai i Turqisë, do të përcaktohet më datë 11 tetor në St