999 rezultate për

sport

Duka mbledh klubet, priten reforma në sport Federata Shqiptare e Futbollit, ashtu si e kishte përmendur edhe në Asamblenë e Përgjithshme, por edhe në takimin me kry
Borja Valero: Duhet të mposhtim Juven, Icardi është i pjekur Borja Valero ka folur për Sportmediaset në prag të ndeshjes kundër Juventusit këtë fundjavë. Spanjolli tregon rrugën
Messi votohet sportisti më i mirë i të gjitha kohërave Gjatë javës së kaluar, “GiveMeSport” ka kryer një sërë sondazhesh për t’i dhënë përgjigje bindëse njërit prej debateve m
Goditet mafia shqiptare në Greqi, transportonin heroinë nga Irani Një bandë shqiptarësh e cila merrej me shpërndarjen e lëndëve të forta narkotike, është goditur ditën e djeshme në tri o
Zgjidhen 10 sportistet më të bukura në botë, mes tyre edhe një shqiptare (FOTO LAJM) Vajza të bukura nuk ka vetëm në pasarelat e modës, por edhe në garat sportive. Të shumta janë sportistet, që përveç a
Lajmi fantastik për mesfushorin e Kombëtares, trajneri i Sportingut e thërret te skuadra e parë Një nga lojtarët më premtues me origjinë shqiptare është Dejan Lico. Ish-mesfushori i Skënderbeut kaloi te Leganes B në
Këto janë 10 sportistet më tërheqëse, mes tyre një shqiptare (FOTO LAJM) Vajza të bukura nuk ka vetëm në pasarelat e modës, por edhe në garat sportive. Të shumta janë sportistet, që përveç a
Dybala zikaltër? Del në shitje uniforma e lojtarit (FOTO LAJM) Zërat reth interesimit të Interit për Paulo Dybala-n tashmë sa vjen e shtohen, dhe po bëhen sa më të vërteta. Së fun
Juventus në sulm për Eriksen Pas një sezoni të shkuar dëm ku më së shumti dhemb eleminimi nga Champions League, Juventusi tashmë po punon për sezonin
Transportohen në të njëjtin automjet, vrasësi kërcënon dëshmitarin “E di ku e ke familjen dhe e di adresën”, ka kërcënuar sot i dënuari për vrasje, Bedri Krasniqi, dëshmitarin e mbrojtur
Legjenda e Anglisë i "kripur" me baste sportive, akuzohet për 140 të tillë Ish-futbollisti i Mancjester United dhe kombëtares angleze, Poul Scholes, akuzohet nga federata angleze për vendosje të
Ofendoi gjyqtarin, vjen dënimi i rëndë për Igli Taren Në ndeshjen e Serisë A mes Milanit dhe Lazios e përfunduar 1-0 në favor të kuqezinjve pati shumë incidente dhe shumë p
Gjesti i shëmtuar i dyshes Bakayoko-Kessie ndaj Acerbit, merret vendimi Asnjë provë televizive për Kessie dhe Bakayoko, që në fund kanë ngritur fanellën e Acerbit gjatë festimeve poshtë tribun
E ardhmja e trajnerit të Lazio, çfarë zbulon Tare? Vetëm pak minuta përpara se të niste supersfida e të shtunës mes Milan dhe Lazio, e vlefshme për një vend në Champions L
Partizani për Champions, piketon ish-yllin e Skënderbeut Partizani duket në rrugë të mbarë për të kthyer titullin pas një mungese çerekshekullore. Përveç arritjes së objektivit
Manchester United në sulm për bomberin e Sporting Lisbonës Mediat vendase në Portugali bëjnë të ditur se Manchester United është favorite për të nënshkruar me mesfushorin Bruno Fe
I shënoi super gol Juventusit, gjiganti gjerman kërkon yllin e Ajax-it David Neres i cili realizoi super gol Juventusit dje në mbrëmje tashmë ka rënë në sy të Borusia Dortmundit. "LeSport
Lloris & Son: Ndeshje e madhe, fitore e merituar Portieri i Tottenham, Hugo Lloris, ka folur për "BT Sport" në përfundim të ndeshjes së fituar 1-0 kundër Manchester City
Kjo është makina që u përdor në grabitje, shkrumb e hi (FOTO LAJM) Ky është automjeti i gjetur i djegur në zonën e Tapizës në afërsi të Fushë Krujës, me të cilën u larguan grabitësit e ar
Episodi me Romagnolin, Gjykata Sportive merr vendimin për Mandzukic (VIDEO) Ndeshja mes Juventusit dhe Milanit prodhoi një seri rastesh për moviolë. Një prej tyre ishte dhe ai i minutës së 87-të k