999 rezultate për

specializuara

DW: Si u rrëzua amendamenti i Hashim Thaçit Mandati i Dhomave të Specializuara, apo siҫ njihet në opinion Gjykata Speciale do të zgjasë deri në njoftimin e Kë
Nga kush paguhen avokatët pranë Gjykatës në Hagë? Ish-udhëheqësit kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po përballen me aktakuza për krime lufte në Dhomat
Kadri Veseli del para Dhomave të Specializuara në Hagë Ish-kreu i Parlamentit dhe kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli u paraqit sot para Dhomave të Specializua
Kreu i OVL-UÇK-së Hysni Gucati përballet me Gjykatën Speciale më 1 tetor Kryetari i OVL-UÇK Hysni Gucati të enjten, më 1 tetor në orën 15, pritet të dalë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specia
Zyra e Prokurorit të Specializuar tregon pse e arrestoi Nasim Haradinajn Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dhënë detaje për arrestimin e nënkryetarit të OVL UÇK, Nasim Haradinajt. Përmes
Osmani i drejtohet Trendafilovas lidhur me Gjykatën Speciale Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka proceduar amendamentin e presidentit Hashim Thaçi lidhur me mandatin e
OFL vijon misionin, sekuestrohet 1.2 milion litra naftë në kompaninë e Lul Berishës Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar punën për goditjen e subjekteve që kryejne aktivitete të paligjshme. Sipas njofti
Zbulohet uniforma e re e Juves për 2020-2021? (FOTO LAJM) Prodhuesi i nikita23 ka krijuar bluzën shtëpiake të zezë dhe të bardhë për sezonin e ardhshëm, bazuar në disa parashikim
Gjykata Speciale merr në pyetje dëshmitarët, drithërima për politikanët Zyra e Prokurorit të Specializuar të Gjykatës Speciale ka konfirmuar se është në proces të intervistimit të dëshmitareve
Njihuni me raportin e parë të Gjykatës Speciale Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës (DHSK dhe ZPS) ka publikuar raportin e parë të p
Kjo është njësia që do të arrestojë ish-pjestarët e UÇK-së Misioni Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) do të ketë mision operacional në Kosovë, për çështje që lidhen
Gjykata Speciale u jep mbrojtje dëshmitarëve Menjëherë pas formimi të Gjykatës Speciale, ishin përmendur muaj të ndryshëm se kur do të fillonin aktakuzat e para, ndë
Detaje të reja rreth akreditimit të avokatëve nga Gjykata Speciale Përderisa të gjithë janë në pritje se kur do të ngriten aktakuzat e para nga Gjykata Speciale në Kosovë, një gjë e tillë
Drithërima, mblidhen gjykatësit e Speciales Për dy ditë, në Hagë gjykatësit e Tribunalit Special kanë diskutuar dhe janë informuar për detyrat e tyre. Kjo ka qenë p
Këta janë avokatët që do të jenë pjesë e Gjykatës Speciale (EMRAT) Dhomat e Specializuara të Kosovës publikuan sot Listat e Mbrojtësve për përfaqësimin e të dyshuarve, të akuzuarve dhe vi
Kwai Hong Ip është kryeprokurori i ri i Gjykatës Speciale Zyrtarët e Prokurorisë Speciale kanë deklaruar se në fund të këtij muaji i skadon mandati kryeprokurorit David Schwedima
Specialja qëndron ende në fazën e hetimeve Ndonëse janë diskutuar shumë data të mundshme të funksionalizimit të Gjykatës Speciale në Kosovë, ende nuk dihet se kur
Specialja informon për procedura avokatët që do të mbrojnë të akuzuarit Në kuadër të bashkëpunimit në mes të Odës së Avokatëve të Kosovës dhe Dhomave të Specializuara të Kosovës (Gjykatën Spec
Shuhen shpresat e veteranëve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Kuvendi i Kosovës nuk është autoriteti final që vendos përkitazi me shembjen ose jo të Gjykatës Speciale. Fjalën e fundi
Kërcënimi i fundit i ndërkombëtarëve për Kosovën Bashkësia ndërkombëtare ka bërë thirrje edhe një herë që të shuhen përpjekjet për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Nj