999 rezultate për

specializuar

DW: Si u rrëzua amendamenti i Hashim Thaçit Mandati i Dhomave të Specializuara, apo siҫ njihet në opinion Gjykata Speciale do të zgjasë deri në njoftimin e Kë
Nga kush paguhen avokatët pranë Gjykatës në Hagë? Ish-udhëheqësit kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po përballen me aktakuza për krime lufte në Dhomat
Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nisjen e gjykimit në 2022-shin Në konferencën statutore apo të ecurisë së çështjes, mbrojtja e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep
Akuzat kundër ish-krerëve të UÇK-së: Mbi 40 mijë faqe material Me qëllim të konfirmimit të aktakuzës kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Prokuroria e Specializuar në
Kadri Veseli del para Dhomave të Specializuara në Hagë Ish-kreu i Parlamentit dhe kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli u paraqit sot para Dhomave të Specializua
I infektuar me COVID-19: Kirurgu i QSUT në gjendje kritike, niset drejt Turqisë Gjendja e mjekut Enton Bollano është përkeqësuar gjatë qëndrimit në shtëpi, ku ishte karantinuar për të shmangur përhapj
Maqedonia e Veriut drejt fundit të kapaciteteve në spitalet COVID Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha për Kanal 5 se sot janë pranuar pacientët e parë me koronavirus në spitalin m
Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim
Kreu i OVL-UÇK-së Hysni Gucati përballet me Gjykatën Speciale më 1 tetor Kryetari i OVL-UÇK Hysni Gucati të enjten, më 1 tetor në orën 15, pritet të dalë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specia
Zyra e Prokurorit të Specializuar tregon pse e arrestoi Nasim Haradinajn Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dhënë detaje për arrestimin e nënkryetarit të OVL UÇK, Nasim Haradinajt. Përmes
Osmani i drejtohet Trendafilovas lidhur me Gjykatën Speciale Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka proceduar amendamentin e presidentit Hashim Thaçi lidhur me mandatin e
U dërgua për mjekim të specializuar në Turqi, deputeti fiton betejën me Covid-19 Deputeti i opozitës parlamentare Enver Roshi, është shëruar nga Covid-19. Roshi pas infektimit me Covid -19 u dërgua
Akuzat për krime lufte, Thaçi merret sërish në pyetje sot në Hagë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe ditën e sotme do të merret në pyetje nga zyra e Prokurorisë së Specializuar në Ha
Sot dita e tretë, Thaçi vazhdon intervistimin në Hagë Në Zyrën e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, për të tretën ditë me radhë, do të intervistohet sot presidenti i Kosovë
Vazhdon edhe sot intervistimi i presidentit Thaçi në Hagë Në Zyrën e Prokurorisë së Specializuar, me seli në Hagë, pritet të vazhdojë sot intervistimi i presidentit të Kosovës, H
Bashkia e Kavajës e infektuar, punonjësit preken nga COVID-19 Ministria e shëndetësisë raportoi se ditën e sotme janë konfirmuar pozitivë 6 persona në qytetin e Kavajës. Abcnews.a
Para fjalës me qytetarët, Thaçi do të takohet me Ramën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50. Takimi i ty
DASH reagon për akuzat ndaj Thaçit: Hap përpara për drejtësinë në Kosovë Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar me një qendrim pas akuzave të ngritura një ditë më parë ndaj presidentit të K
OFL vijon misionin, sekuestrohet 1.2 milion litra naftë në kompaninë e Lul Berishës Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar punën për goditjen e subjekteve që kryejne aktivitete të paligjshme. Sipas njofti
Zbulohet uniforma e re e Juves për 2020-2021? (FOTO LAJM) Prodhuesi i nikita23 ka krijuar bluzën shtëpiake të zezë dhe të bardhë për sezonin e ardhshëm, bazuar në disa parashikim