999 rezultate për

speciales

Ndalohet Nasim Haradinaj, refuzon hetuesit e Speciales, kërkon Policinë e Kosovës ta arrestojnë Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve, Nasim Haradianj është arrestuar nga zyrtarë të Speciales. Haradinaj pak koh
Dosjet e Speciales: Thaçi kërkon të mos publikohen Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se rrjedhja e informatave të klasifikuar mund të shkojnë në dëm të të pandehurve potenc
Skandali me dosjet e Speciales, Organizata e Veteranëve konferencë të jashtëzakonshme në media Organizata e Veteranëve ka njoftuar se sot do të mbajnë një konferencë të jashtëzakonshme për media. “Ju njoftojmë se
Sekretari i OVL UÇK-së: Në dosje ishin edhe komunikimet e Speciales me Prokurorinë e Serbisë Sekretari i OVL UÇK-së, Faton Klinaku, tha se në dosjet që iu sollën në zyre të tyre kanë parë komunikime mes Prokurori
Klinaku: Hetuesit e Specialës nuk bën bastisje në zyrat e OVL e UÇK-së, me ta kemi pi kafe Sekretari i OVL së UÇK-së, Faton Klinaku, ka mohuar zërat se kinse hetuesit e Dhomave të Specializuara kanë kryer bastis
E rëndë, një person i maskuar lë 4 mijë dosje të Speciales tek zyrat e OVL-së së UÇK-së Ditën e ndjeshme një ngjarje e pazakontë dhe e frikshme ka ndodhur me disa dosje të rëndësishme të Speciales në Kosovë.
Thaçi flet për herë të parë për akuzat e Speciales (VIDEO) Hashim Thaçi flet për herë të parë pas akuzave nga Prokuroris Special i Hagës. Fjalimi sapo ka nisur… Thaçi shpreh
Krenar për të atin, i biri i del në mbrojtje Thaçit pas akuzave të Speciales (FOTO LAJM) Pas akuzave të ngritura dy dtë më parë nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri
"Hashim Thaçi do të japë dorëheqje për shkak të Speciales" Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është lidhur direkt në T7 dhe ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, do të
Haradinaj: Ftesat e Speciales kanë për qëllim njollosjen e UÇK-së Nënkryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka thënë se ftesat kanë për qëllim njollosjen e luftës së UÇK-së. Nënkr
Berisha për ftesën e Speciales: Treshja Vucic-Thaçi-Rama e duan Haradinajn në burg Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Ko
Veseli reagon pas ftesave të Speciales: Do të dalim më të fortë nga kjo sfidë Kryeparlamentari Kadri Veseli ka reaguar pas ftesave të fundit nga Gjykata Speciale, për kryeministrin e Kosovës Ramush
Gjykata Speciale nisi punën, asnjë komandant nuk është në burg Vlerësohet se ky çerekvit i aktivizimit të Speciales ka kaluar pa zhurmë, pasi nuk ka pasur edhe ngritje të aktakuzave.
Sot mbahen seanca për katër lëndë të Speciales Rasti “Tortura” në të cilën të akuzuar janë Sasho Mijallkov dhe ish-shefi i njësitit “Alfa” Ivica Antevski-Puki, si dhe
Nuk ngopen, duan ende para nga xhepat e qytetarëve për t'u mbrojtur kundër Speciales Driton Lajqi, shef i Zyrës për Mbrojtjen Juridike për të Akuzuarit Potencialë nga Gjykata Speciale, ka thënë se tashmë ë
Molliqaj: Kurti dikur ishte kundër Speciales, por sot? Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka reaguar pas thirrjes së liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, që
Prokurori i Speciales pyet për shtëpinë e verdhë që UÇK akuzohet për transplante Ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së, Sokol Dobruna, ka rrëfyer se gjatë intervistimit nga prokurori i specializu
Ish-deputeti akuzon Thaçin për vrasje, a është dëshmitar i Speciales? Katër letra u dërguan na presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në Prokurori, me të cilat kërkoi që që të fillojnë hetimet r
Pas takimit me kryeprokurorin e Speciales, Tahiri niset për SHBA Ministri i Drejtësisë së Republikës së Kosovës ka udhëtuar sot për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Dëshmitari i Speciales, Gani Geci largohet nga Kosova Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci është njëri prej personave më të përfolur kohëve të fundit, pasi i njëjti