999 rezultate për

soreca

Soreca thirrje për dialog mes partive: "Nuk ka kohë për të humbur" Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka reaguar menjëherë lidhur me deklaratën të dhënë përshtyp nga Këshilli
Soreca flet për Euronews: Do t'i marrim parasysh akuzat e opozitës “Shqipëria në udhëkryq të BE-së, mes reformave të mëdha dhe protestave në rrugë” ky është titulli i intervistës që ambas
Soreca flet për herë të parë pasi i dolën mesazhet me Ramën Një ditë më parë dolën për publikun mesazhet që ambasadori i BE-së në Tiranë shkëmbente me kryeministrin Edi Rama dhe zy
Flitet për Bashën, Mediun dhe zgjedhjet: Si dolën SMS private të Ramës me Sorecën (VIDEO) Telefoni i diplomatit italian, Luigi Soreca është i mbushur me mesazhe dhe sinjalizime, por ai zgjedh të shohë çfarë shk
Deshifrohen mesazhet e telefonit ndërmjet Ramës dhe Sorecës Ka qenë vetëm një moment pakujdesie që ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka hapur telefonin gjatë
Rama në konferencë me Sorecan: Raporti pritej, por kam një apel ndaj Bashës Pas raportit pozitiv për hapjen e negociatave, kryeministri Edi Rama ka dalë para mediave së bashku me ambasadori i BE,
Soreca: Koha që partitë politike të gjejnë një kompromis Në bisedë për Deutsche Welle, Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca flet për fokusin e Javës Evropiane, procesin e r
Meta i përgjigjet thirrjes, ulet në tryezë me partitë e vogla opozitare Presidenti, Ilir Meta i është përgjigjur thirrjes së partive të vogla opozitare për t'u ulur në tryezë dhë për të gjetur
Soreca i shkon në zyrë Kryemadhit, për çfarë do bisedohet? Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Sorca mësohet se ka shkuar në selinë e LSI-së ku po zhvillon një takim me kryetare
Soreca takohet nesër me aleatët e Bashës, çfarë pritet të ndodh Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ditën e nesërme pritet të takohet me aleatët e Lulzim Bashës. Kjo lëvizje
Del opozita e re, Soreca i kërkon Bashës dhe Kryemadhit të hyjnë në zgjedhje Pas krijimit të grupeve të reja Parlamentare, ku Rudina Hajdari u zgjodh si kryetare e grupit të PD, ndërsa nga LSI u zg
INTERVISTA/ Soreca është optimist për çeljen e negociatave: Punë e mirë me Reformën në Drejtësi Nga Lutfi Dervishi Shqipëria pret këtë qershor për të 10-tin vit me radhë hapjen e negociatave me BE-në. Shqipër
Ambasadori i BE i tërheq “veshin” Ramës dhe Bashës Ambasadori i delegacionit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca,i ka bërë apel politikës shqiptare që të dëgjojnë thirrjen e n
Soreca takon Bashën pas djegies dhe mandateve dhe ka një thirrje për nesër Përfundoi pak minuta më parë takimi në selinë blu mes Lulzim Bashës dhe ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, pa
Soreca: Deputetët të vendosin individualisht nëse do të heqin dorë nga mandati Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca i ka bërë thirrje opozitës shqiptare që të mos djegë mandatet, p
Ambasadori i BE-së: Manifestim paqësor, jo dhunë më 16 shkurt Opozita në Shqipëri ka paralajmëruar se të shtunën (16.02.2019) do të zhvillojë në Tiranë një protestë masive me slogani
A ka fobi antishqiptare në BE? Çfarë rrëfen Ambasadori Soreca Duke iu referuar dy vlerësimeve pozitive nga Komisioni Europian, por në të njëjtën kohë pozicionimit kundër anëtarësimit
Hapja e negociatave me BE, çfarë do të ndodhë në Qershor? (VIDEO) Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca mbrëmjen e djeshme ka qënë i ftuar në emisionin "Opinion" ku ndër të tjera
Operacionet masive dhe arrestimet në Shqipëri, reagon Bashkimi Evropian Pas operacioneve të djeshme të Policisë së Shtetit, vjen reagimi i ambasadorit te BE-se, në vendin tonë, Luigi Soreca, i
Ambasadori i ri i BE, përshëndet nga Tirana (VIDEO) Luigi Soreca është emëruar ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri. Italiani do të zëvendësojë në Shqipëri Romana