999 rezultate për

sopranoja

Pas 11 vitesh martesë divorcohet sopranoja më e njohur shqiptare (FOTO LAJM) Sopranoja shumë e njohur, Inva Mula, e cila prej vitesh jeton jashtë Shqipërisë me bashkëshortin e saj, Ethem Ramadanin,
Ndahet nga jeta sopranoja e famshme Montserrat Caballe Këngëtarja e operas Montserrat Caballe, dueti i të cilës me Freddie Mercury-n u bë himni i Lojërave Olimpike të Barcelon
Fundjavë me diell, Inva Mula e kalon pranë fëmijëve (FOTO LAJM) Ajo është sopranoja më e vlerësuar në vendin tonë dhe me famë ndërkombëtare, e cila na bën krenar me artin e saj në çdo
Balerina shqiptare: Pse vendosa të kthehem tani në Shqipëri Në fund të viteve '90, Anbeta Toromani ka qenë një nga balerinat më të njohura në Shqipëri, por më pas ka ndërtuar karri
Sopranoja Ermonela Jaho nominohet për Opera Awards Mes shumë emrave të njohur të muzikës lirike ndërkombëtare, Ermonela Jaho është nominuar për Opera Awards. Sopranoja e f
Sopranoja vdes në skenë duke interpretuar Verdin Sopranoja Florencia Fabris ka ndërruar jetë pikërisht në skenën ku po performonte. Teatri Colon i Buenos Aires rapor
Festë përrallore për ditëlindjen e Nina Mulës (FOTO LAJM) Do të mbahet mend gjatë si një nga festat më të bukura që janë realizuar ndonjëherë në Shqipëri… E kemi fjalën për ditël
Ndahet nga jeta sopranoja Nina Mula Sopranoja e njohur në operan shqiptare Nina Mula është ndarë nga jeta gjatë ditës së sotme në moshën në 80-vjeçare. E li
Sopranoja Evis Mula fiton audicionin ne "La Scala" Fat i mbarë i ka prirë Evis Mulës këto ditë. Përfundimisht Festivali Ndërkombëta