999 rezultate për

sonda

Del sondazhi, edhe tifozët shqiptarë të Milanit nuk e duan Piolin (FOTO LAJM) Milani zgjodhi t’i besojë stolin Stefano Piolit duke larguar Marco Giampaolon. Por zgjedhja e tij në krye të skuadrës
Basha: PD-ja dhe aleatët janë fitues të zgjedhjeve, na e tregojnë sondazhet Kryetari i PD-së, Lulzim Basha thotë se PD-ja dhe aleatët janë fitues të zgjedhjeve kurdo që të bëhen. Për sigurinë me t
Sondazhi i gazetës zvicerjane Blick: Kosova do të kualifikohet në “Euro 2020” Gazeta e njohur zvicerane, Blick, ka zhvilluar një sondazh me lexuesit e saj. Me këtë rast Blick i ka pyetur lexuesit
Rama apo Meta, kush ka të drejtë? Përgjigjen 1 500 shqiptarë (FOTO LAJM) Kriza kushtetuese ka kapluar vendin pas vendimit të Presidentit të Republikës për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit po
SONDAZHI/ Sa për qind të votave do të merrnin PS, PD dhe LSI nëse zgjedhjet zhvilloheshin tani Wshtë publikuar sondazhi i dytë për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, i zhvilluar nga IPR Marketing. Në studion e Te
Rezultati i sondazheve në Greqi, a fitoi Tspiras? Pas përfundimit të zgjedhjeve për parlamentin europian në Greqi, Exit Poll parapraket nxjerrin fituese Partinë Demokraci
Del sondazhi, serbët mendojnë se Vuçiçi do ta njohë Kosovën Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe
Basha: Sondazhet na favorizojnë, pse nuk hyra në zgjedhje Kryetari i PD-së ka ritheksuar se opozita nuk do të hyjë në zgjedhje e 30 qershorit. Në një konferencë për shtyp me g
Nënkryetari i PDK-së beson se Veseli bëhet kryeministër por sondazhet thonë të kundërtën Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, e ka paralajmëruar ardhjen e Kadri Veselit në krye të Qeverisë. Ka thënë se fitorja
Fituesin e shpallin sondazhet, apo zgjedhjet! Alfred Peza Shumë media kanë botuar sot një deklaratë të Kryetarit të PD, Lulzim Basha,duke u fokusuar tek dy me
Erion Veliaj apo Elvis Naçi për Tiranën? Përgjigjen 4 200 shqiptarë (FOTO LAJM) Erion Veliaj është kandidati i konfirmuar i socialistëve për Tiranën, ndërkohë që e djathta nuk ka ende një emër, ndërko
SONDAZHI/ Rama apo Berisha, kush duhet burgosur i pari? Shprehen 4 800 shqiptarë (FOTO LAJM) SPAK dhe BKH pritet që të fillojnë punën gjatë verës së këtij viti pas stabilizimit të institucioneve të tjera të Reform
Sondazhi i IPR/ Cilën parti priren të votojnë shqiptarët, si renditen PS, PD e LSI (FOTO LAJM) IPR Marketing dhe RTV Ora publikoi sondazhin e parë për këtë vit. Sondazhi është në nivel kombëtar dhe intervistat janë
Del sondazhi, serbët ende nuk duan ta njohin pavarësinë e Kosovës Dy të tretat e qytetarëve të Serbisë janë kundër njohjes së pavarësisë së Kosovës, të paktën po t’ju jepej mundësia të v
Del sondazhi, Biden pëlqehet nga amerikanët si president i ardhshëm Ish-zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka zënë vendin e parë në një sondazh të votuesv
SONDAZHI/ 43% e qytetarëve të Kosovës mbështesin bashkimin me Shqipërinë Opinioni në Kosovë është i ndarë në lidhje me opsionin e bashkimit me Shqipërinë. Në rast të arritjes së një marrëveshje
Sondazhi i frikshëm në Gjermani: Rusia më e besuar se SHBA Prej kohësh nuk flitet kaq shumë për Europën. Shqetësimi është shumë i madh. Nuk kalon asnjë ditë pa i hedhur sytë me sh
Spërkatja me bojë e Ramës ishte TURP! Shprehen 2 500 shqiptarë (FOTO LAJM) Shqiptarët u bënë dëshmitarë të një sulmi me bojë të deputetit Edi Paloka ndaj kryeministrit Rama dje në Kuvend, pasi ky
Sonda kineze i afrohet Hënës Agjencia Kineze e Hapësirës e ka publikuar fotografinë e parë të fluturakes “Chang’e 4” në pjesën e skajshme të Hënës. R
Kina "pushton" pjesën e errët të hënës Pas prekjes së pikës më të largët të sistemit tonë diellor nga sonda e NASA-s, “New Horizons”, astronautët, këtë herë at