E FUNDIT/ COVID-19 i merr jetën 17 pacientëve në 24 orët e fundit
999 rezultate për

sole

Korona transmetohet nëpërmjet ajrit? Çfarë thonë ekspertët Disa shkencëtarë besojnë se ka dëshmi në rritje të transmetimit ajror të virusit korona. Sipas Organizatës Botërore t
DETAJET/ 2 diplomatët iranianë që u dëbuan nga Shqipëria ishin bashkëpunëtorë të Soleimanit Autoritetet shqiptare njoftuan sot se kanë urdhëruar dëbimin nga Shqipëria të dy diplomatëve iranianë, të cilët janë shp
E autorizoi muaj më parë, si priti Trump eliminimin e gjeneralit iranian Presidenti Donald Trump kishte autorizuar vrasjen e gjeneralit iranian Kassem Soleimani shtatë muaj më parë nëse agresio
Dy raketa goditën Bagdadin, tjetër reagim nga SHBA për Iranin Mbrëmjen e djeshme Irani sulmoi me raketa balistike dy bazat e SHBA-se ne Irak dhe për këtë SHBA ka dalë në një deklarat
Nis hakmarrja ndaj SHBA, Irani hedh raketat e para (FOTO LAJM) Departamenti i Mbrojtjes së SHBA – së ka njoftuar se dy baza ajrore që strehojnë trupat amerikane në Irak janë goditur n
Mijëra njerëz "derdhen" rrugëve për Soleimanin, trupi dërgohet në vendlindje Mijera iraniane kanë dalë në rrugët e Teheranit për t’i dhënë lamtumirën gjeneralit Qasem Soleimani përpara varrimit të
KAOS/ 35 viktima gjatë funeralit të gjeneralit Soleimani (FOTO LAJM) Të paktën 35 persona raportohet se kanë humbur jetën gjatë funeralit të gjeneralit Qasem Soleimani, i cili u vra me një
"Do ua vëmë flakën", gjenerali iranian lëshon kërcënimin e fortë Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit, gjenerali Hossein Salami, tha se do “t’ua vë flakën” lokacioneve që mbështe
Tensionet pas ekzekutimit të Soleimanit, Gjermania njofton tërheqjen e trupave nga Iraku Në Iran tashmë gjakrat janë nxehur edhe më shumë dhe lideri suprem i vendit ka premtuar hakmarrje ndaj SHBA-ve. Për s
Pamje me dron, çfarë ndodhi në funeralin e gjeneralit iranian (FOTO LAJM) Mijëra persona kanë dalë nëpër rrugët e kryeqytetit iranian, Teheran për të përcjellë funeralin e komandantit të vrarë u
KOMENT/ Trump vrau gjeneralin më budalla të Iranit Thomas L.Friedman Një ditë ata mund të emërojnë një rrugë në nder të Presidentit Trump në Teheran. Pse? Sepse Trum
Reagimet pas eliminimit të Soleimanit, SHBA e pakënaqur me europianët Pas sulmit në Irak kundër gjeneralit iranian, Kasem Soleimani, SHBA duket e zhgënjyer nga qëndrimi i europianëve. Ndërko
SPECIALE/ SHBA, Irani, Turqia, Rusia dhe Izraeli: Skenaret e frikshme të një lufte globale pas vrasjes së Soleimanit Irani është zotuar për një "hakmarrje shkatërruese" ndaj forcave amerikane për vrasjen e komandantit Qassem Soleimani -
U ndoq këmba-këmbës, droni dhe të pathënat e ekzekutimit të "Zotit të Luftës" (FOTO LAJM) Njeriu i dytë më i fuqishëm në Iran pas Ajatollah Khamenei, Qaseem, Soleimani u vra dy ditë më parë nga një dron i SHBA-
Eliminimi i gjeneralit, banorët vajtojnë Soleimanin (FOTO LAJM) Me qindra banorë po vajtojnë vdekjen e komandantit ushtarak iranian Qasem Soleimani. Një makinë që mbante arkivolin e
Britma e shpërthime, dalin pamjet tronditëse nga vendi ku u eleminua gjenerali iranian (VIDEO) Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit, Qassem Soleimani, që është vrarë sot në orët e para të mëngjesit në një sul
SHBA thirrje qytetarëve të saj: Largohuni menjëherë nga Iraku Departamenti Amerikan i Shtetit u ka bërë thirrje të gjithë amerikanëve që të largohen menjëherë nga Iraku. Thirrja vjen
Gjenerali iranian u bë copash nga predha amerikane, e identifikuan vetëm nga unaza Gjenerali i Gardës Revolucionare të Iranit, Qasem Soleimani, u vra nga një sulm amerikan në aeroportin e Bagdadit. Su
SHBA vret gjeneralin e lartë iranian në një sulm ajror Komandanti ushtarak më i fuqishëm i Iranit, gjeneral Qasem Soleimani, është vrarë nga një sulm ajror i SHBA në Irak.
Valencia-Real Madrid, Benzema shpëton "Los Blancos" nga humbja (VIDEO) Reali i Madridit është ndalur në transfertë nga Valencia. "Los Blancos" e panë veten në disavantazh pas golit të Car