999 rezultate për

socialiste

Rinia e Nismës për Kosovë bashkëpunim kombëtar me Rininë e PS-së nga Shqipëria Rinia e Nismës priti në vizitë Rininë nga Shqipëria, atë të Partisë Socialiste, ku si qëllim dhe agjendë ishte nëshkrimi
Deputetja socialiste kërcënon me jetë gazetarin: Do të të tërheq zvarrë! Dhuna ndaj gazetarëve dhe mediave në Shqipëri, tashmë nuk është më një çudi. Duke nisur nga kryeministri Edi Rama, d
Plani i Bashës dhe Kryemadhit, ja kur nisin protestat Mbrëmjen e djeshme, Monika Kryemadhi dhe Lulëzim Basha zhvilluan një takim kokë më kokë, për të bashkuar forcat për një
Momente pikante, socialistët e lumtur para nisjes së Asamblesë (FOTO LAJM) Ditën e sotme po mbahet Asambleja e PS-së për të diskutuar rreth 100 ditëve të para të qeverisjes së Rama 2. Kjo ësh
Balla e nis me kritika për socialistët: Të dashur shokë e shoqe Ditën e sotme ka nisurb punimet Asambleja e Socialistëve ku pritet të bëhet analiza e 100 ditëve të para të qeverisjes.
Basha kërkon arrestimin e dy socialistëve të rëndësishëm Ditën e sotme në selinë e partisë Demokratike u zhvillua një takim urgjent mes Lulzim Bashës dhe ambasadorit amerikan në
Pas Bashës, ambasadori Lu po qetëson edhe Kryemadhin Ndërkombëtarët kanë filluar takimet për qetësimin e klimës politike në vend pas acarimit me zgjedhjet e kryeprokurores s
Olti Curri i turret deputetes: Ty të njeh veç Rama se i dukesh si Majko Ka kaluar vetëm një ditë që kur deputetja socialiste Ermonela Felaj, tha se deputeten e LSI-së, Floida Kërpaçin, nuk e n
Kryemadhi humb kontrollin në Kuvend, i merr si e tërbuar kartonët deputetëve Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, gjatë protestave të sotme, ka humbur disa herë kontrollin dhe është kapur
Gazetarja nxjerr emrin e kryeprokurorit: Është një grua, mbështetet nga socialistët Zgjedhja e kryeprokurorit të ri ka nxehur edhe më shumë situatën politike në vend. Ndërkohë që Këshilli i lartë i Pr
Situata emergjente prej reshjeve, Rama urdhëron deputetët të dalin në terren Situata kaotike në të gjithë Shqipërinë ka vënë në lëvizje edhe Qeverinë. Në përfundim të seancës Parlamentare, kreu
Dacici po mendon të largohet nga politika Shefi i diplomacisë serbe dhe lideri i Partisë socialiste serbe (SPS) Ivica Dacic ka paralajmëruar tërheqjen nga pozita
Qytetari s’ia përton Ramës: Duhen 10 socialistë për të zëvendësuar Tahirin Ka nisur seanca e Kuvendit për ditën e sotme ku fjalën e ka marrë kryeministri Edi Rama. Si gjithmonë kryeministri R
Do të shkriheni gazi! Ja pse djali i socialistes do të bëhet deputet Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti dje ishte e ftuar në TV Klan tek "Rudina". Gjatë intervistës ajo f
Kryesia e PS-së mblidhet për të gjetur zëvëndësuesin e Saimir Tahirit Pasditen e sotme është mbledhur Kryesia e Partisë Socialiste për të diskutuar mbi ndodhitë e ndodhura sëfundmi në parti.
E FUNDIT/ Katalonja shpall pavarësinë nga Spanja Parlamenti rajonal i Katalonisë ka shpallur pavarësinë nga Spanja. Votimi për ndarje nga Spanja do të deklarohet ileg
Shehi plas "bombën": 15 deputetë socialistë kanë mbjellë hashash Prej disa ditësh në vend akuzat për trafik droge kanë përfshirë politikën shqiptare duke e rikthyer sërish në vëmëndje k
I rrezikuan "kokën" Tahirit, kush janë socialistët që nuk votuan në Kuvend Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është votuar mbi kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për arrestimin e depu
Basha akuzon rëndë Tahirin: Na trego për darkën e luksit të 2 socialistëve Lulzim Basha ka marrë fjalën në Kuvendin e Shqipërisë pas votimit që hodhi poshtë kërkesat e Prokurisë për ish-ministrin
Kush janë 5 deputetët jo socialistë që i shpëtuan "kokën" Tahirit Maxhoranca mbrojti Saimir Tahirin me 75 vota kundër kërkesave të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Pavarësisht se 5 d