999 rezultate për

smart

5 gabime që i bëjmë të gjithë kur përdorim "smartphone-t" 1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon
Ky shtet ndalon përdorimin e smartphone-ve, zbuloni arsyen Rusia miratoi ligjin për të mos lejuar përdorimin e smartphone-ve të cilat nuk janë të pajisura me software-n Rus. Ky
Samsung "surprizon" përdoruesit me smartfonin e ri të përthyeshëm Kompania telefonike Samsung "ngacmoi" përdoruesit e saj duke publikuar foto nga projekti për telefonin e parë që mund të
Ky është smartfoni që mban një javë bateri Në Kongresin Botëror të Celularëve është prezantuar një nga pajisjet më të çuditshme e cila ka tërhequr vëmendjen e të g
Momenti i çuditshëm bëhet viral, vajza detyron me dhunë të dashurin të hapë celularin (VIDEO) Ok, sot çmenduritë që njerëzit arrijnë të bëjnë për teknologjinë janë vërtete të një niveli që ndoshta as nuk ishte imag
Një mesazh "smart" nga Shqipëria, për të gjithë botën Çfarë mund t’i motivojë dy vajza nga Çekia për të përshkuar, në këmbë, alpet nga Mali i Zi, Thethi e për të mbërritur në
Prek të gjitha familjet: Një tjetër PiPiPi në horizont? Një procedurë prokurimi e hapur së fundmi për shprehje interesi ka nxjerrë në pah objektivin e Operatorit të Shpërndarje
Arsyeja e frikshme se pse po ulen çmimet e televizorëve smart Çmimet kanë rënë aq sa tani mund të gjenden televizorë me cilësi ekrani 4K dhe me lidhje interneti (SMART), me pothuajse
“Apple” humb terren në tregun e smartfonëve “Apple” ka humbur më shumë terren në tregun e smartfonëve duke i dhënë vendin e tretë një prodhuesi kinez më pak të njoh
Krahu juaj mund të kthehet në një ekran të mirëfilltë falë kësaj ore (FOTO LAJM) Orat smart janë emocionuese në teori kush nuk ka ëndërruar që në një të ardhme të mund të kontrolloni emailin tuaj, të p
Tirana Smart City - Matësat inteligjentë për cilësinë e ajrit, në aplikacionin "Tirana Ime" Qytetarët e Tiranës do të kenë mundësinë të monitorojnë në kohë reale nga aplikacioni “Tirana ime” edhe cilësinë e ajrit
Shpëtoni nga karikusja, ky telefon mban 50 ditë bateri Smartfoni i kompanisë teknologjike "Avenir" ka baterinë me kapacitetin më të madh të ndërtuar ndonjëherë. Dy trendet
Ja kush janë smartfonët më të mirë për selfie (FOTO LAJM) DxOmark, një laborator francez I specializuar për fotografi ka testuar një sërë smartfonësh dhe i ka renditur sipas cilë
Në 2019 do të bëhet nami, kompanitë e smartphonëve paralajmërojnë ardhjen e “bishave” Teknologjia po përparon gjithnjë e më shumë. Por mesa duket viti i ardhshëm do të jetë një vit i fuqishëm për kompani
E reja me "Smart" përplaset me pemën në Kamëz, makina ndahet në dyshë Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm në “Bulevardin Blu” në Kamëz.
Promovohet smartfonin transparent Në një sektor smartfonësh të teknologjisë së lartë, kompanitë teknologjike provojnë zgjidhje të ndryshme për t’u dalluar
Digjet "Smarti" në Bilisht, dyshohet për konkurrencë mes vajzave Një automjet tip “Smart” është përfshirë në flakë në qytetin e Bilishtit ndërkohë që pronarja ngre dyshime se mund të ke
Nëse keni shikuar porno nga telefoni ju pret një suprizë e keqe Për të gjithë ju që keni parë porno në telefonin tuaj kemi lajme jo të mira. Kjo sepse smartfoni juaj mund të infektohet
Larg smartphonëve, rritet ndjeshëm shitja e celularëve "budallenj" Shitjet e “telefonave budallenj” janë rritur, ndërsa gjithnjë e më shumë njerëzit po përpiqen që të arratisen nga “smart
I dyti më i shitur në botë, Huawei lë pas gjigandin Apple Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Apple e duke u bërë “smartphone” i dytë më i shitur në bot