E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
999 rezultate për

sllovenia

Sllovenia nxjerr bllof mediat serbe: Nuk tërhiqet njohja e pavarësisë Ministri slloven i Punëve të Jashtme, Miro Cerar, ka thënë se Sllovenia nuk ka ndërmend ta heq njohjen e pavarësisë së K
Sllovenia kundër ndryshimit të kufijve Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, thotë se nuk e mbështet idenë e ndryshimit të kufijve mes Kosovës e
Sllovenia i kërkon Mogherinit të mos tentojë ndarjen etnike Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, është takuar sot me përfaqësuesen e lartë të Brukselit, Federica Moherinin, ku kan
Falë Sllovenisë, Kosova merr kryesimin e SEECP-së 2019 – 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në vijim të qëndrimit në Slloveni, zhvilloi takim bilateral me k
Sllovenia drejt zgjedhjeve të parakohshme Kryeministri i Sllovenisë, Miro Cerar i ka dorëzuar sot zyrtarisht postin e tij presidentit Borut Pahor, i cili vendosi
Sllovenia jep lajmin e keq, nuk ndërhyjmë në shtetet e BE-së që nuk e njohin Kosovën Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet spec
Sllovenia merr kontrollin e një gjiri me sovranitet të kontestuar Sllovenia nuk raportoi asnjë incident madhor të shtunën në ditën e parë të ushtrimit të sovranitetit mbi gjirin e Pirani
Sllovenia do ta vazhdojë mbështetjen për Kosovën. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Sllovenisë, Bojan Berto
Maqedonia dhe Sllovenia në garë për të organizuar Europianin e vitit 2022 dhe 2024 në Hendboll Federata e Hendbollit të Maqedonisë (FHM), së bashku me Federatën e Hendbollit të Sllovenisë (FHS) do të konkurojnë për
Njihuni me 18 shtetet më të korruptuara në botën e zhvilluar Business Insider së fundmi ka publikuar një listë me 18 vendet demokratike ku korrupsioni është më i përhapur. Kjo re
Sllovenia fton Trumpin dhe Putinin: Takohuni këtu, edhe Melania… Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka deklaruar se ftesa e tij për të mirëpritur një samit midis presidentit të Shtet
Shfrytëzonin postën, ja si dërgohet droga nga Sllovenia drejt Maqedonisë (FOTO LAJM) Punonjësit e doganës në aeroportin "Aleksandri i Madh" në Shkup, kanë gjetur një kilogrami hashash dyll, i cili do të dë
Sllovenia mund të jetë vendi i takimit të parë Trump-Putin Kryeministri i Sllovenisë, Miro Cerar paralajmëroi për Agjencinë e lajmeve “Associated Press” se vendi i tij mund të jet
VV: As Sllovenia e Fajonit nuk e ka të zgjidhur demarkacionin me Kroacinë Në lëvizjen Vetëvendosje, kushti i BE-së për vizat vazhdon të cilësohet si i padrejtë, pasi sipas tyre, një kriter i një
Brglez: Pas zhdukjes së Jugosllavisë, Maqedonia dhe Sllovenia plotëson kushtet e BE-së Kryetari i parlamentit slloven, dr.Milan Brglez, deklaroi se që kur u zhduk Jugosllavia, vetëm Maqedonia dhe Sllovenia i
"Sllovenia mbetet një partner i rrugëtimit të Shqipërisë drejt BE" Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, z. Milan Brglez, ka garantuar sot Kuvendin e Shqipërisë se Sllovenia do të
Meta: Sllovenia, aleate e vendosur e Shqipërisë për integrimin në BE Në kuadër të vizitës së tij zyrtare, Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, z. Milan Brglez, ndoqi punimet e sean
10 vendet më të mira për të jetuar, Maqedonia dhe Shqipëria të fundit (FOTO LAJM) Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë studimin për vitin 2015, në lidhje me nivelin e jetesës. Kështu, vendi më i mi
Ja cilat janë ushtritë më të forta në Ballkan (FOTO LAJM) Gazeta serbe Kurir ka publikuar nje listim te ushtrive me te forta ne Ballkan. Sipas shifrave qe publikon kjo e perditsh
Sllovenia mbështet heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës Ministri i Integrimit Evropian Bekim Çollaku, pas takimeve me udhëheqësit e Institucioneve të BE-së në Bruksel, vijon vi