999 rezultate për

slloveni

Maqedonia me rroga më të ulëta në rajon Sipas statistikave më të reja zyrtare, rrogat mesatare më të larta në rajon janë në Slloveni dhe Kroaci, ndërsa më të ul
Sulmohet në Serbi autobusi i linjës Kosovë-Slloveni (FOTO LAJM) Autobusi i linjës Kosovë-Slloveni ‘R.Gashi’ është sulmuar mbrëmë përderisa po kalonte tranzit nëpër territorin e shtetit
Endri Çekiçi magjik, shënon sërish në Slloveni (VIDEO) Endri Çekiçi po kalon një moment magjik në Slloveni. Pogradecari ka tundur rrjetën në transfertën ndaj Mariborit. Çek
Endri Çekiçi shënon një super gol në Slloveni (VIDEO) Endri Çekiçi vazhdon me formën e tij të shkëlqyer në Slloveni. Mesfushori shqiptar me tipare sulmuese ka shënuar një tje
Sllovenia nxjerr bllof mediat serbe: Nuk tërhiqet njohja e pavarësisë Ministri slloven i Punëve të Jashtme, Miro Cerar, ka thënë se Sllovenia nuk ka ndërmend ta heq njohjen e pavarësisë së K
Sllovenia kundër ndryshimit të kufijve Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, thotë se nuk e mbështet idenë e ndryshimit të kufijve mes Kosovës e
Presidenti i Sllovenisë viziton Tiranën Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor, nis sot vizitën shtetërore në vendin tonë me ftesë të Presidentit Ilir Meta. Pahor
Sllovenia i kërkon Mogherinit të mos tentojë ndarjen etnike Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, është takuar sot me përfaqësuesen e lartë të Brukselit, Federica Moherinin, ku kan
Zyrtare: Sulmuesi shqiptar transferohet në Slloveni Endri Çekiçi është zyrtarisht një lojtar i Olimpija Ljubljana në Slloveni. Është vetë faqja e klubit, e cila shkruan
Zyrtare: Endri Çekiçi largohet nga Dinamo Zagreb, pogradecari firmos me kampionët e Sllovenisë Endri Çekiçi i ka dhënë fund aventurës me Dinamo Zagrebin dhe do të vazhdojë karrierën e tij në Slloveni. 22-vjeçari
Ndahet nga jeta ish-ambasadori i Sllovenisë në Kosovë Ish-ambasadori i Sllovenisë në Kosovë, Milan Majhen, ka ndërruar jetë ditën e sotme. Kryeministri Ramush Haradinaj i
Ulje emergjente, merr flakë avioni me shqiptarë Një avion i linjës Stutgartt-Prishtinë ka pësuar defekt në ajër duke bërë ulje të detyruar në Slloveni. Avioni ka mar
Eurodeputetët sllovenë kritikojnë Slloveninë Shqetësimin e saj e ndau edhe në rrjetin social Twitter. Eurodeputetja e parlamentit evropian, Tanja Fajon, kështu dë
Talenti shqiptar shpallet lojtari i muajit në Slloveni Fraçesko Tahiraj është shpallur lojtari i muajit në kampionatin slloven të futbollit, shkruan Albeu.com. Sulmuesi i
Rreshje të mëdha të borës në Itali dhe Slloveni (VIDEO) Në vendpushimin italian Alta Badia, ka rënë rreth 25 centimetra dëborës. Kjo qendër dimri është e vendosur në Dolomites
Mesfushori shqiptar dhuron spektakël në Slloveni (VIDEO) Futbollistët me origjinë shqiptare vijojnë të shkëlqejnë në pothuasje të gjitha ligat e njohura. Së fundmi edhe mesf
Shkëndija fillon përgatitjet në Slloveni për eliminatoret e Champions Leagues Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija fazën kryesore të përgatitjeve verore do ta zhvillojë në Slloveni, atje ku ishin vitin
Partia kundër emigrantëve fiton zgjedhjet në Slloveni Partia Demokratike Sllovene e ish-kryeministrit Janez Jansa ka shënuar fitore në zgjedhjet e sotme parlamentare në Sllov
Me pasaportën e Maqedonisë mund të udhëtohet në 125 vende të botës Me pasaportën e Maqedonisë pa viza mund të udhëtohet në 125 vende të botës, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga rajoni
Falë Sllovenisë, Kosova merr kryesimin e SEECP-së 2019 – 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në vijim të qëndrimit në Slloveni, zhvilloi takim bilateral me k