999 rezultate për

sllobodan

Dëshmia tronditëse: Krimineli Millosheviç është gjallë (VIDEO) Dyshimi se diktatori Milosheviç pas “vdekjes” ende është gjallë dita ditës shtohet. Sidomos pas asaj se në trupin e
Vuçiç mund të mbështesë ngritjen e përmendores të Millosheviçit Kryetari i nderit i Partisë Socialiste të Serbisë (SPS) dhe njëri nga iniciuesit e idesë që Sllobodan Millosheviqit t’i
Dënohet me 20 vite burg, Sllobodan Praljak pi helm para gjykatësve në Hagë (VIDEO) Sllobodan Praljak, një prej të akuzuarve në rastin e Përliçit, ka pirë helm gjatë seancës në gjykatë. Praljak është n
Ahmeti dhe Xhaferi heqin dorë nga dëmshpërblimi, ja çfare kërkojnë nga ish-agjenti Shtatë ditë kohë për përgatitje të fjalëve përfundimtare nga ana e avokatëve, u vendos në seancën e sotme gjyqësore, ku
Gjykata Themelore Shkupi 1 vazhdon gjykimin e rastit “Magyar Telekom” Gjykata Themelore Shkupi 1 sot duhet ta vazhdojë gjykimin për padinë për shpifje dhe ofendim të kryetarit të BDI-së, Ali
"Millosheviçi do destabilizonte Shqipërinë! Ja biseda sekrete me të" Presidenti i fundit i Jugosllavisë, Stjepan Mesiç, në një intervistë për gazetën Standard të Austrisë, rrëfen se si nisë
Clinton: Trump është një diktator si Sllobodan Milloshevic Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton e ka krahasuar presidentin e Amerikës, Donald Trump me Sllobodan Mil
Sllobodan Millosheviç është gjallë?! Admirali kroat në pension Davor Domazet-Losho, ka thënë se ish presidenti serb, Sllobodan Milosheviç, është i gjallë dhe
Mediat gjermane: Ivanov po ecën në rrugën e diktatorit Milosheviç Gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” në një artikull dedikuar krizës politike në Maqedoni shkrun se, preside
Sllobodan beson se deputetët e Kosovës do e votojnë Demarkacionin Kreu i shoqatës së Malazezëve të Kosovës, Sllobodan Vujiçiç, ka thënë se shpreson që deputetët e Kuvendit të Kosovës do
"Donald Trump është njësoj si ish-presidenti Millosheviç" (FOTO LAJM) Gazetari amerikan, Peter Mas, në një artikull të tijin me titull "Çfarë më ka mësuar Sllobodan Millosheviçi për Donald T
Bogoevski: Gruevski dhe familja e tij do të përfundojnë në burg Ish-drejtori i DSK-së Sllobodan Bogoevski, gjatë një interviste për "FOKUS", ka apeluar qytetarët e Maqedonisë qe të mos
Gazetari maqedonas ofendon rëndë shqiptarët pas humbjes Gazetarit maqedonas, Milenko Nedellkovski, nuk i ka pëlqyer aspak humbja e kombëtares së tij ndaj Shqipërisë në “Loro Bo
Hoxhaj: E rrezikshme ngritja e shtatores së Sllobodan Millosheviqit Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka kundërshtuar ngritjen e përmendores së diktatorit serb, Slobod
Mesiç: Ja planet e Millosheviç për Maqedoninë Ish kryetari i Kroacisë dhe mik i fortë i popullit shqiptar Stjepan Mesiç ka rrëfyer bisedat me diktatorin Sllobodan Mil
Dënohet me 13 vjet burg për terrorizëm Sllobodan Gavriç I akuzuari për vepra terroriste dhe kundër rendit kushtetues, Sllobodan Gavriç është dënuar sot nga Gjykata Themelore në
“Sllobodan Millosheviç helmoi veten” Ish-zëdhënësja e prokurorisë në Hagë, Florence Hartmann ka deklaruar se ish-presidenti i Jugosllavisë, Slobodan Miloshev
Nikolic: Milloshevic na ka treguar se çka është “kur ju rrëshqet Kosova” Presidenti serb, Tomisllav Nikoliq sot në një intervistë ka thënë se Sllobodan Millosheviqi e ka ditur më së miri se çka
Ja videoja e vitit 1999 që nxorri fytyrën e vërtetë të serbëve (VIDEO) Gjatë luftimeve të vitit 1999, para bombardimeve të NATO-s, botën e përshkoi një video. Në të shfaqet një fshat i brakti
Serbi i dyshuar për terrorizëm del përpara gjykatës Para Gjykatës Themelore në Prishtinë sot ka filluar gjykimi ndaj Sllobodan Gavriqit i akuzuar për përgatitje të sulmit t