999 rezultate për

sllav

Dëshmitarët shqiptarë rrëfejnë masakrat e kriminelëve serbë Sokol Morina kaloi një natë të gjatë dhe pa gjumë më 24 mars 1999, ditën kur NATO-ja filloi fushatën e saj të sulmeve aj
Vuçiç: Shqiptarët pa biseduar me ne, kurrë nuk arrijnë diçka Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha sot se “agresioni i NATO-s kundër RF të Jugosllavisë nuk solli në Kosovë paqe, as s
CIA dhe gjermanët planifikuan ndarjen e Jugosllavisë, ku mbeteshin Preshave dhe Kosova Sekretari i CIA-s e kishte identifikuar si “konfidencial” dokumentin e shkruar në Mynih në vitin 1977, pas një takimi t
Kapen armë jugosllave në këtë qytet të Kosovës Policia e Kosovës gjatë një bastisje në Shtupel të Klinës ka gjetur dhe konfiskuar disa pushkë automatike, revole dhe fi
Adelina bëri bujë se u martua me një sllav por shikoni sa kushton ora e saj Këngëtarja Adelina Tahiri gjatë dhjetorit të vitit 2017 u shndërrua në një nga personazhet më të përfolura. Kjo pasi
"Lindita Nikolla e ka burrin ekstremist sllav", historiani: Shqipëria në rrezik Historiani, Arben Llalla me anë të një postimi në Facebook, ka sulmuar ashpër ministren e Arsimit, Lindita Nikolla.
Vojisllav Sheshel shpallet përfundimisht kriminel lufte Gjykata e Tribunalit të Hagës për krime në ish-Jugosllavi ka konfirmuar më në fund vendimin në procesin kundër Sheshelit
Kaq vite do i duhen Kosovës të paguaj borxhet e trashëguara nga ish-Jugosllavia Kosova do t’i paguajë këstet e kredive Bankës Botërore deri në vitin 2031. Shuma e pagesës është rreth 19 milionë euro n
Pirlo: Perisiç sllav klasik, lojtar pa vazhdimësi Andrea Pirlo ka bërë një analizë të Inter për “Sky Sport”. Zikaltrit po kalojnë një moment të mirë forme dhe të mërkurën
Kitaroviç takohet me Thaçin dhe ia tregon kufijtë e Ish-Jugosllavisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç është deklaruar pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në
Dasmë e rrallë shqiptare kosovare nën sundimin jugosllav (VIDEO) Këngëtari Xhavit Zhuniqi ka publikuar një video të dasmës së tij të vitit 1985. "... 30-vite me pare, nga dita e Dasm
Sheshel kalon kufijtë, kërkon të bëhet tregti me shqiptarët dhe serbët Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, ka komentuar idenë e fundit rreth shkëmbim të territoreve ndërmjet R
Shqiptarët të vrasin, sllavët të vjedhin: Shifrat tronditëse nga Ballkani Nëse krimi më i shpeshtë në vendet e rajonit është vjedhja, në Shqipëri peshën kryesore e të burgosurve e mbajnë ata që
Gruaja e diktatorit mbron burrin e saj: Nuk e shiti Kosovën te jugosllavët Gruaja e diktatorit tё tmerrshёm qё robёroi shqiptarёt pёr dhjetra vite nexhmije hox
Ishin të fortë kur tërhiqnin zvarrë Selën, shikoni si qajnë si fëmijë në gjyq nacionalistët sllavë (VIDEO) Autoritetet e drejtësisë në Maqdoni kanë dënuar me 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Zi
Ministri Kameros: Shqiptarët s’pranojnë të jenë qytetarë të shtetit sllav Ministri i mbrojtjes Panos Kamenos ka deklaruar se Pakti për emrin do të has në pengesa edhe në Shkup. Ndërkaq më parë a
Rrëfimi i një nëne, si zhdukeshin bebet gjatë viteve 70' në Jugosllavi (VIDEO) anë kaluar 49 vite nga prilli i vitit 1969, e një nënë e cila lindi në spitalin e Ferizajt, beson se vajza e saj Vlora,
Goli i Vokrrit që e bëri Jugosllavinë pjesë të kampionati europian Të gjithëve ju kujtohet futbollisti kosovar i viteve të tetëdhjeta, ylli më i madh i lojës magjike, Fadil Vokrri. Të gji
Fadil Vokrrit si futbollist, manovrat dhe aftësitë e tij (VIDEO) Fadil Vokrri, do të mbetet një legjendë e futbollit kosovarë Dhe sigurisht që është edhe merita e tij që sot Kosova
Momente kur serbët u gjunjëzuan ndaj gjermanëve (VIDEO) Këto janë pamje reale filmike të pushtimit të Mbreterisë Jugosllave nga ushtria gjermane në vitin 1941. Gjunjëzimi i