Vetëvritet me armë 57-vjeçari në Tiranë
999 rezultate për

skuadra

Kupa e Amerikës ftesa zyrtare për kombëtaret e mëdha të Europës Kupa e Amerikës do të reformohet duke pranuar në këtë kompeticion edhe skuadra të kontinenteve të tjera. Në 2019-ën, ky
Zbulohen 7 bastet e çmendura të Barton-it, të cilat i humbi Mesfushori i Burnleyt, Joey Barton është dënuar 18 muaj pasi ka pranuar akuzën e Federatës së Anglisë se ka vendosur bas
10 yjet që kërkohen me ngulm nga skuadra italiane (FOTO LAJM) Merkato e verës do t'i gjejë shumë aktive skuadrat italiane, të cilat do të kërkojnë të bëjnë goditjet e duhura për të p
Botërori i femrave, Shqipëria njeh kundërshtarët e eliminatoreve Pas suksesit të madh në fazën e parë ndaj Greqisë, kombëtarja shqiptare e femrave ka njohur sot grupin kualifikues për B
Barcelona mban një rekord unikal gjatë këtij sezoni Pas "El Clasicos", Barcelona është ekipi i vetëm evropian në pesë kampionatet elitare që nuk ka shkaktuar një penallti k
Napoli i Hysajt ndalet nga Sassuolo, i shpëton Milik (VIDEO) Napoli bën një tjetër ndalesë në Seria A. Skuadra e Sarrit nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim 2-2 në trans
Luftëtari shkatërron Korabin, ngjitet në vendin 4-ët Luftëtari më në fund gjen dritë në fund të tunelit. Skuadra gjirokastrite ka fituar me lehtësi 0-4 sfidën e radhës ndaj
Nesër shorti i Championsit, 4 skuadra në ankth për rivalin Dje në mbrëmje kemi mësuar 4 skuadrat gjysmëfinalistë të Ligës së Kampionëve: Juventus, Real Madrid, Atletico Madrid dhe
Monaco kualifikohet në gjysmëfinale (VIDEO) Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në gjysmëfinale me
Barcelona-Juve, ja yjet që kanë luajtur për të dyja skuadrat (FOTO) Sonte në mbrëmje do të luhet ndeshja e kthimit të Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës. Përballja e parë ka prodhuar një
Zanetti i vendosur: Interi në mesin e 10 skuadrave më të mira në botë Zëvendëspresidenti i Interi, Javier Zanetti, ka deklaruar se Suning Group duan ta shohin klubin e tyre në mesin dhjetë s
Alvaro Morata, lojtari më vendimtar te skuadra e Realit Alvaro Morata është futbollisti më vendimtar në skuadrën e Realit të Madridit. Ish-sulmuesi i Juventusit pasi shkëlqeu n
Isco shpëton për pak Real Madridin (VIDEO) Real Madridi ka shënuar një fitore të madhe në minutën e fundit të kohës së rregullt. “Los Blancos” mposhtën ekipin e
7 politikanët më të fuqishëm, dhe skuadrat e tyre të zemrës (FOTO) Shumë politikan kanë një jetë shumë të ngarkuar, me orë të zgjatura në shërbim të projekteve të ndryshme, takimeve dhe s
Tronditet Bayerni, një tjetër mbrojtës rrezikon sfidën me Realin Nuk kanë fund problemet me dëmtime te Bayerni në këtë fund sezoni. Skuadra gjermane është detyruar të luajë pa dy yje të
Rikthehet Europa League, ja super përballjet e ditës së sotme Pas Champions League, sonte në mbrëmje 8 skuadra luftojnë për të prerë katër bileta në gjysmëfinale të Europa Leagues. N
Monaco shokon Dortmundin (VIDEO) Skuadra franceze, Monaco ka fituar çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj Borussia Dortmundit me rezultat 2:3.
Statistika, Barça vrapoi 5.5 km më pak në Torino se në Paris Deri dje performanca ndaj PSG-së është konsideruar si më e keqja e këtij sezoni, por me sfidën ndaj Juventusit gjërat si
Juve-Barça sfidë totale, kush e fiton duelin jashtë fushës? (FOTO LAJM) Është gati e pamundur për të bërë një parashikim se kush do të kalojë në gjysmëfinale mes Juventusit dhe Barcelonës, por
Ja skuadra ku Hysaj dëshiron të luaj Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj sipas mediave italiane, dëshiron që para largimit nga Napoli, të fitojë një titull të S
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së