999 rezultate për

skijimit

Bëni kujdes, Brezovica është e rrezikuar nga ortekët Grupi i adhuruesve të natyrës “Kosovo Outdoor GURU” ka bërë thirrje te të gjithë adhuruesit e skijimit që të kenë kujdes
Deputetja qan me dënesë gjatë homazheve për Dacin (FOTO LAJM) Familja Daci, janë duke pritur një numër të madh të qytetarëve të cilët kanë ardhur për të bërë homazhe për të ndjerin A
Flet ekipi i shpëtimit: Si e gjetëm trupin e pajetë të Arianit Zëvendësministri i Diasporës Arian Daci ka humbur jetën sot në Brezovicë nga një ortek i borës derisa ishte duke skijuar
Ariani e donte shumë Brezovicën, atje ku humbi edhe jetën (FOTO LAJM) Arian Daci, zv.ministër i Kosovës humbi jetën pak orë më parë teksa bënte ski me një shok të tijin në Brezovicë. Një
Shuma marramendëse që Geti shpenzon në rrobat e skijimit (FOTO LAJM) Reperi i njohur Getoar Selimi është shumë i pëlqyer nga publiku shqiptar për këngët e tij. Ai numëron me qindra proj
Orteku bllokon 10 mijë turistë nga e gjithë bota, paralizohen japonezët (FOTO/VIDEO) Pothuajse në të njëjtën kohë, dy stuhi të forta kanë goditur dy pjesë të ndryshme të botës, duke u shkaktuar probleme të
Mavrova dhe Kodra e Diellit mbulohen nga bora (FOTO LAJM) Maqedonia po përballet me një mot të ftohtë dhe reshje të dendura të shiut. Në vendet malore si qendra e skijimit në
E FRIKSHME/ Prishet teleferiku, i riu sheh vdekjen me sy (VIDEO) Një djalë i ka shpëtuar vdekjes për pak pasi çanta e tij e shpinës mbeti e kapur pas një teleferiku që ishte duke kaluar
Reportazhi i "New York Times": Brezovica, “Perla e Ballkanit” (FOTO LAJM) Gjërat janë duke ndryshuar për sportin në vendin më të ri në Europë, në kuadër të planit zhvillimor për të rindërtuar dh
Nxënësit ngecin në Brezovicë, policia apel organizatorëve të ekskursioneve Pas reshjeve të fundit të borës, është shtuar fluksi i vizitorëve në Brezovicë dhe sot për në qendër të skijimit janë dr
Nesër nis sezoni i skive te Kodra e Diellit, ja çmimet e biletave Reshjet e dëborës në bjeshkët e Sharrit sjellin edhe fillimin e sezonës së skijimit. Kjo pritet të ndodhë nesër në Kodrë
Shqiptari që fitoi respektin e serbëve, e përcollen në banesën e fundit (FOTO VIDEO) Dje në fshatin Lisec të Tetovës u varros Abdulla Bajrami, 50-vjeç. Ai vdiq të premten në orën 18.00 në një aksident m