999 rezultate për

situata

Greqia e "gjunjëzuar" përballë pandemisë, 2300 raste me COVID-19 brenda ditës Autoritetet shëndetësore janë në gatishmëri të lartë ndërsa përhapja e koronavirusit vazhdon me intensitet të pakësuar.
Përkeqësohet situata në Kosovë: Nëntë viktima dhe rreth 500 raste të reja me COVID-19 Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 2.914 mostra prej t
8 këshilla që mund të ju shpëtojnë jetën në situata të vështira Megjithëse njerëzit janë në kulmin e evolucionit, trupat e tyre janë ende mjaft të brishtë. Forcat e natyrës, organiz
Eugena Tomini ngre alarmin: Situata është serioze! 2 fëmijë janë në terapi intensive Zëvendës-ministrja e katërt e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën e vështirë me Covid-19 që po kalon vendi
Pa mëshirë, policia maqedonase e tepron duke goditur të moshuarin pa faj (VIDEO) Sot gjatë protestes ku qytetarët dolën për rastin "Monstra" ku u bashkuan edhe ata të rastit Alfa si dhe familjaret e Al
Situata e pandemisë në vend, çdo të ndodhë me masat anti-COVID Ditën e sotme përfundon masa për fashën e orarit 20:00 e mbrëmjes me 6 e mëngjesit. Për këtë arsye Komiteti i Ekspert
Situata alarmante në Patos, 8 mësues dhe drejtoresha rezultojnë pozitiv me COVID-19 Situata e COVID-19 në qytetin e Patosit duket alarmante. Vetëm sot kanë rezultuar pozitiv 8 mësues dhe drejtoresha e
Situata akoma kritike në Itali, shënohen 13 mijë raste të reja në 24 orë Situata në Itali vijon të jetë shqetësuese dhe me shifra alarmante. Vendi fqinj ka regjistruar 13,452 raste të reja m
A do të rifutemi në karantinë? Rakacolli: Situata në vend është kritike! Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli nuk e përjashtoi mundësinë e një mbyllje të dytë nga pandemia. Sipas Ra
COVID-19/ Situata alarmante! Tejmbushet brenda orësh spitali i Durrësit, 70 pacientë nga 60 shtretër Ditën e sotme është hapur edhe Spitali Rajonal i Durrësit për të prekurit nga COVID-19. Vetë drejtoresha e këtij spit
Nga veriu në jug, ARRSH tregon si paraqitet situata në akset rrugore të vendit Dita e sotme është karakterizuar nga mot i kthjellët, por temperaturat ende të ulëta kanë bërë që bora të mos shkrijë dh
Dëborë e përmbytje, kjo është situata e fundit në zonat e bllokuara Mëngjesin e kësaj të hënë reshjet e dëborës u ndërprenë, por fshatra të tërë në zona të thella të juglindjes dhe veriut
"Është çmenduri, çmenduri”, përkeqësohet situata tek Infektivi Teksa spitali Infektiv tashmë është mbushur plot me pacientë Covid, ankthi i familjarëve të pacientëve të shtruar është
Më shumë se 8 orë të bllokuar, në Qafë Thanë situata e rëndë (VIDEO) Aksi Qafë Thanë drejt doganës së Maqedonisë i bllokuar prej gati 8 orësh. Dhjetëra automjete që presin të kalojnë në
Situata alarmante në Dibër: Fshatrat dhe rrugët kryesore të bllokuara nga dëbora Një ndër qarqet më të dëmtuara dhe bllokuara nga reshjet e dëborëqs dhe ngricat është qarku i Dibrës i cili raportohet q
Situata alarmante në Korçë, dëbora arrin trashësinë 2 metra Ka arritur në dy metra dëborë në një ndër fshatrat e Korcës. Moti i keq që ka përfshirë vendin ka zbardhur pjesën më
COVID-19/ Situata kritike në Shqipëri, mjeku: Po infektohen në masë moshat e reja Situata e pandemisë në vend, ishte temë diskutimi në emisionin “Kjo Javë”, në “News 24”, drejtuar nga gazetarja Nisida T
Korça nën petk të bardhë, si është situata e rrugëve Korça vazhdon të jetë e mbuluar në bardhësi. Ndonëse kontraktorët janë në rrugë për pastrim dhe kriposje, reshjet vaz
Mjeku i njohur: Mbyllini shkollat dhe transportin publik që nesër, situata është serioze! Mjeku Arben Pilaca ka folur tepër i shqetësuar në lidhje me situatën e koronavirusit në vend, duke bërë thirrje për mbyl
Stuhi ere dhe shiu në Vlorë, pezullohet kundrimi i anijeve të peshkimit Situata në qytetin e Vlorës vazhdon të jetë problematike, moti me shi dhe erë ka sjellë pezullim të mjeteve lundruese dh