999 rezultate për

sistemi

Malaj përjashtohet nga sistemi i drejtësisë për 15 vjet Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë të vettingut për gjyqtarin Alaudin Malaj. Kë
A do kalojë sistemi shëndetësor në kolaps, Tomini sqaron situatën në spitale Plot 7020 doza vaksine anti-COVID mbërritën ditën e djeshme në vendin tonë nga kontrata me Pfizer. Ndërkohë që sot vihet
Ish-gjyqtarja e Gjykatës së Lartë përjashtohet nga sistemi i drejtësisë Ish-gjyqtarja Eveliina Qirjako do të mbesë përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë. Shkallë më e lartë e procesit të
Moti i keq, përmbyten varrezat në Lezhë (FOTO & VIDEO) Ish-deputetja demokrate Lindita Metaliaj së fundmi ka ngritur alarmin se si pasojë e motit të keq në zonën Markatomaj të
Rama paralajmëron "furtunë" në sistemin shëndetësor: Mjekët nuk do punojnë edhe në publik, edhe në privat Kryeministri Edi Rama në komunikimin e përjavshëm me gazetarët, ka folur për gjendjen në spitale. Ndër të tjera ai ka
Bota në rrezik ekstrem, shkencëtarët: Jemi në prag të kolapsit të ekosistemit Begatia po vjen me një "kosto shkatërruese" për ekosistemin që i siguron njerëzimit ushqim, ujë dhe ajër të pastër, thot
Sistemi VAR edhe në Shqipëri, ja kur nisin testimet Futbolli shqiptar po ecën me ritëm galopant, skuadrat tona pjesëmarrëse në kompeticionet e Europës nuk e shohin më si ut
Ish-ministri akuza Ramës: Shëndetësi për "klanin" e PPP-ve Ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu ka bërë një postim në rrjetin scoial “Facebook” ku shkruan se “shëndetësia falas” e Ra
6 këshilla të thjeshta për të mos u sëmurur këtë dimër Gripërat dhe virozat e dimrit shpesh na bëjnë të lëmë punën disa ditë ose të anulojmë planet për pushime dimërore. Paran
6 këshilla të thjeshta për të mos u sëmurur këtë dimër Gripërat dhe virozat e dimrit shpesh na bëjnë të lëmë punën disa ditë ose të anulojmë planet për pushime dimërore. Paran
Çahet sistemi i ngrohjes në shkollë, përfundojnë me urgjencë në spital 4 nxënës Sistemi i ngrohjes në një shkollë në Tiranë ka pësuar probleme dhe si pasojë është bërë evakuuimi i nxënësve. 4 prej
"Stop përbaltjes", Kalo zbulon ku qëndron problemi në dobësinë e sistemi shëndetësor Mjeku Tritan Kalo njihet si një nga kritikët e mëdhenj dhe ka bërë mjaft polemika me ata persona që në këtë periudhë pan
Njihuni me dietën ylber që forcon sistemin tuaj imunitar! Sistemi imunitar ka nevojë për të gjitha lëndët ushqyese që të funksionojë normalisht. Ja cilat janë disa nga ushqime
Edhe pas përfundimit të mbështetjes, Windows 7 përdoret nga miliona përdorues Afro 200 milionë kompjuterë në mbarë botën e kanë injoruar lajmërimin e Microsoft dhe vazhdojnë të përdorin Windows 7 si
Ndarja nga jeta e ish-deputetit të PD, Meta: Humbje e madhe Presidenti Iliri Meta, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-deputetit të PD, Bedri Çollaku. Në një po
"Mjaft më me vrasje", Dom Gjergj Meta: Sistemi i drejtësisë ende larg atij të një vendi europian Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka reaguar pas përgjakjes së Rrëshenit me vrasjen e Anton Kelit mbrëmj
Serbia ndërpret transmetimin e energjisë për Kosovën Menjëherë pas fillimit të operimit të pavarur të sistemit energjetik të Kosovës, Serbia ka ndërprerë transmetimin e 500
"E kundërshtova disa vite më parë", sistemi "Halo" i shpëtoi jetën pilotit të F1 (VIDEO) Piloti i Hass Romain Grosjean shpëtoi mrekullisht pasi makina me të cilën po garonte, u përplas me trafikndarësen duke u
"Sistemi aktual edukativo-arsimor duhet të reformohet" Mësimi online ka sjell mjaft sfida për të gjithë, por ShMP “Jahja Kemal” si gjithmonë mëson nga sfidat. Në datë 21 Nënt
Alarmante! Mbi 37 mijë raste të reja me koronavirus në Itali Italia vazhdon të përballet me një numër të lartë të infektuarish dhe viktimash nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, ja