999 rezultate për

siria

Policinë gjermane e gjen belaja: Shqiptarë, turq dhe sirianë bllokojnë rrugën për dasmë Policia gjermane po ballafaqohet me një problem në rritje: turq, sirianë, shqiptarë e libanezë e kanë shndërruar në zako
Vajzat kosovare të kthyera nga Siria heqin shamitë në shkolla Një problem më vete, të cilin autoritetet përgjegjëse e kishin shqyrtuar para se të merrnin vendimin për rikthimin e kët
Historia e dhimbshme e muzikantit sirian (VIDEO) Një histori e dhimbshme e muzikantit Muhammed Hesso nga Siria, i cili kërkon familjen e tij, ndërsa shprehet se kur ku t
Siria sulmon ushtrinë turke: Pritet reagimi i ashpër i Ankarasë (VIDEO) Një avion i qeverisë siriane sulmoi gjatë mesditës së sotme autokolonën e ushtrisë turke në hyrje të Idlibit duke shkakt
Trafikonin klandestinë sirianë, arrestohet një person Policia e Gjirokastrës parandalon trafikun e klandestinëve sirianë 45 km në thellësi të territorit shqiptar. Burime nga
27-vjecari nga Siria tmerroi Romën: Nesër do shkoj në parajsë Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari nga Siria. Në një përg
"Me vranë burrin", shqiptarja tregon tmerret nga kampet siriane dhe kërkon të kthehet Një 24-vjeçare nga Prishtina dëshiron të kthehet sërish në Kosovë. Ajo iu bashkua burrit të saj në Siri, por tashmë ai n
Xhelal Smajli flet me lot në sy për djalin e vrarë dhe nipin 1 vjeçar të kthyer nga Siria Xhelal Smajli e kujton sikur dje momentin kur mori një telefonat nga Siria në maj të vitit 2017. Njeriu që e kishte
Burrat na thanë se do iknim me pushime! Mashtrimi i madh me luftën më Siri Ky është rrëfimi i grave kosovare, të cilat tregojnë se si kishin vendosur të shkojnë në zonat e konfliktit në Siri dhe
A do të integrohen të kthyerit nga Siria? Kthimi i më shumë se 100 qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri, sipas zyrtarëve të shtetit, nuk duhet të
Gjyqtarët kosovarë në hall, nuk dijnë si t’i trajtojnë gratë me burka Në vende të ndryshme të botës, duke përfshirë Anglinë, viteve të fundit ishte bërë temë diskutimi fakti nëse është e lej
Këtë herë i kanë treguar, Haradinaj flet për operacionin që solli në atdhe pjestarët e ISIS Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin Pressing ka dhënë detaje rreth operacionit që Kosova realizoi në kthimin e 11
Shpërndahen në shtëpitë e tyre të kthyerit nga Siria Të gjitha gratë dhe fëmijët që u kthyen të premten nga Siria në Kosovë, tashmë janë liruar nga Qendra e të Huajve në Vra
Fëmijët pa prindër që u kthyen nga Siria iu jepen familjarëve në Kosovë Në valën e kthimit nga Siria, pos grave dhe fëmijëve të tyre, pati edhe fëmijë që u kthyen të vetëm, pa prindër. Për nën
Pse fëmijët e Lavdrim Muhaxherit nuk u kthyen në Kosovë Nëntë fëmijë pa prindër janë në mesin e mbi 110 shtetasve kosovarë që u kthyen të premtën nga Siria. U dyshua se dy prej
Mësoni nëse janë kthyer fëmijët e Muhaxherit në Kosovë Janë nëntë fëmijë të kthyer nga Siria në Kosovë pa prindër. U dyshua se dy prej tyre janë të Lavdrim Muhaxherit- ish dre
EMRAT/ Këta janë të rrezikshmit e Kosovës që luftuan në Siri, tani në prangat e Policisë Që nga mëngjesi u raportua se katër burrat e kthyer nga Siria mbrëmë në Kosovë, me urdhër të Prokurorisë Speciale, u nda
Familjarët e xhihadistëve kthehen nga Siria në Kosovë Dhjetëra gra dhe fëmijë, të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, u kthyen në Prishtinë të shtunën n
12 mijë refugjatë sirianë do të vijnë në Shqipëri Krizës politike që ka kapluar vendin, duket se rrezikon t’i shtohet edhe një krizë refugjatësh. Sërish dëgjohen zëra për
Trump lë 400 forca speciale në Siri Shtëpia e Bardhë e ka bërë të qartë planin për tërheqjen e trupave amerikane në Siri, duke theksuar se 400 ushtarë do të