999 rezultate për

siri

Gruaja rrëfen tmerrin në Siri: Nuk kisha bukë për 7 fëmijët, bëja supë nga bari Sabinella Ayazbaeva i ka pesë fëmijë të vegjël. Ajo vijon kurse të psikologjisë në universitet dhe mban një punë me orar
Tanke, blinda dhe ushtarë amerikanë vetëm 600 metra nga kufiri turk, përgjigjet Ankaraja Tensioni vijon të jetë i lartë mes Turqisë dhe SHBA-ve pas deklaratës së shoqëeroi vdekjen e 13 pengjeve turq në duart e
Rritet numri i azilkërkuesve në Kosovë, 649 sirianë hynë në mënyrë ilegale Më shumë se 1 mijë e 409 persona, shumica prej tyre nga Siria, gjatë vitit 2020 kanë kërkuar azil në Kosove. Nga gjit
Gjendet një gomone në bregdetin e Vlorës, për çfarë e përdorën trafikantët Një gomone është gjetur në bregun e Delisufit e cila dyshohet se është përdorur për transportimin e 50 shtetasve sirianë
Meta bën deklaratën e fortë: Shqiptarët janë më të pashpresë se sirianët dhe afganët Presidenti Ilir Meta ka bërë një reagim në rrjetin social Facebook ku shkruan lidhur me numrin e shqiptarëve të larguar
Arrestohet skafisti që tentoi të transportonte 50 sirianë drejt Italisë Një 26 vjeçar është arrestuar nga policia pasi pak javë më parë tentoi të trafikonte drejt Italisë rreth 50 emigrantë si
Strehonte sirianët në banesën e tij, lihet në burg 32 vjeçari Gjykata e Vlorës ka lënë në burg Qazim Ismajlajn me akuzën “dhënie ndihme të paligjshme për kalimin e kufirit”. 32-v
Strehoi sirianët që u kapën në Vlorë, arrestohet pronari i hotelit Fatos Dusha, pronari i një hoteli në Tiranë është arrestuar nga policia pasi dyshohet se ka strehuar sirianët që u shpët
"Gomonia po mbytet, ndihmë", flasin sirianët që luftuan me vdekjen për 3 orë në det të hapur Një prej sirianëve të kapur mbrëmjen e djeshme në grykëderdhjen e Vjosës ka treguar për mediat se destinacioni i tyre is
Shpëtimi i sirianëve nga mbytja, 9 persona u dërguan te Trauma: Mes tyre tre fëmijë Detaje të reja dalin nga ndalimi i 50 siriane të cilët rrezikuan jetën mbrëmjen e djeshme. Rreth 50 klandestinë nga Lin
Do të kalonin kufirin drejt Italisë, gjenden 50 sirianë në Vlorë Në Poro të Njësisë Administrative në Novoselës janë gjetur rreth 50 emigrantë sirianë. Raportohet se sirianët prisnin
Sherr me thika në Durrës, plagoset i riu Një 23-vjeçar, shtetas sirian, ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme në Durrës, pas një konflikti të çastit.
"Siri" i Apple do të drejtoj vetë makinën "Siri, drejto makinën time …" Apple po ndryshon lidershipin e saj që mbikëqyr projektin e saj të fshehtë të makinës v
Prej 24 vitesh në Shqipëri, njihuni me kampionin sirian që ka dy gra dhe biznese (VIDEO) Shqipërinë e ka si shtëpinë e tij. Bëhet fjalë për sirianin, Abdyl Faaz, teksa 24 vite më parë e ka nisur nga zero,
Tentoi t’i shpëtonte ndjekjes policore, automjeti me sirianë përfundon i përmbysur Një aksident ka ndodhur në Korcë në afërsi të fshatit Lozhan, ku një makinë me 5 përsona ka përfunduar e përmbysur dhe e
NASA dërgon mostra meteorit në botë në kapsula Anija kozmike OSIRIS-REx e Administratës Kombëtare të Aeronautikës dhe Hapësirës së SHBA (NASA) vendosi mostrat e meteor
Floresha Rasha rrëfen 7 vitet në Siri, vrasja e burrit dhe vajzës 16 vjeçe: Na fusnin në burg Floresha Rasha është shtetasja e parë nga Shqipërisë që nxor nga kampi Roj në Siri. Pak minuta pasi kemi nisur udhët
U kthyen nga Siria, katër fëmijët dhe Floresha Rasha do vëzhgohen nga anti-terrori Katër fëmijët e riatdhesuar dje nga kampi Al-Hol bashkë me Floresha Rashën kanë nisur sot procesin e rehabilitimit dhe i
Burri iu vra me snajper, kush është Floresha që po kthehet në Shqipëri me 3 fëmijët Floresha Rasha është gruaja që do të kthehet së bashku me 3 fëmijët e saj nga kampi Al-Hol i Sirisë. Ajo ndodhet në karr
Burri i saj shkoi në Siri dhe u vra me snajper, gruaja dhe fëmijët kthehen nesër në Shqipëri Floresha Rasha së bashku me fëmijët e saj nesër pritet që të rikthehet në shtëpi në Tiranë pasi u nxor nga kampi i ferri