999 rezultate për

simoncelli

Rossi, homazhe Simoncellit në Sepang (Foto) Gara e Sepangut, zhvilluar këtë fundjavë, ka qenë disi emocionuese për Valentino Rossin. Piloti kampion i Moto GP-së, ka
Milan kujton Marco Simoncellin "Ka kaluar një vit por ne nuk të kemi harruar. Ishte shumë e vështirë për të gjithë ekipin të zbriste në fushë atë të di
Del Piero, një "tweet" për Simoncellin "Sot edhe unë rikujtoj buzëqeshjen e Marco Simoncellit". Kjo është ajo çfarë shkruan Alessandro Del Piero në profilin e
Një vit pa Marco Simoncellin (VIDEO) Sot mbushet plot 1 vit nga aksidenti tragjik në pistën e MotoGP-së në Sepang të Malajzisë që i mori jetën pilotit italia
Sa më mungon Marco (VIDEO) Do të jetë ndryshe Çmimi i Madh i Malajzisë në Moto GP që këtë fundjavë zbret në Sepang, pikërisht në cirkuitin ku një v
Një vit pa Marco Simoncellin (VIDEO) Botërori i MotoGP rikthehet këtë fundjavë në pistën e "mallkuar" të Sepangut, në Malajzi, atje ku pothuajse një vit më p
Alvaro Bautista zëvëndëson Simoncelin te Honda Alvaro Bautista u konfirmua të mërkurën si piloti i ri i skuadrës Honda Gresini në “MotoGP”, duke zënë kështu vendin e t
Cirkuiti i Misanos merr emrin "Marco Simoncelli" Pista e Misanos në Itali do të mbajë emrin "Marco Simoncelli". Kështu ka vendosur me unanimitet votash Këshilli Administ
Lorenzo debaton me të atin për Simoncellin Në Librin e ngushëllimeve të vendosura në hyrje të Kishës së Korianos ku u mbajt mesha në kujtim të Simonçelit, Horge Lo
Lamtumire Simoncelli (VIDEO) Shumë duartrokitje dhe lot në funeralin e pilotit Marco Simoncelli në kishën e vendlindjes së tij, në Koriano. Famil
Moto GP, aksident tragjik vdes Simoncelli (VIDEO) Një aksident tragjik ka ndodhur në garën e sotme e cila zhvillohej në Malaysi nga ku ka qenë shumë tragjike për pilotin