999 rezultate për

simmons

Aspak dashuri, zbulohen letrat e Princit Filip për Princesh Dianën (FOTO LAJM) Princesha Diana dhe Princi Charles patën një divorc të ashpër që shqetësoi të gjithë Familjen Mbretërore. Detaje inti
Hapi dritaret dhe ndezi qirinj, 56-vjeçari jeton me kufomën e gruas 1 muaj (FOTO LAJM) Një burrë nga Miçigani ka jetuar me kufomën e të gruas së tij për rreth një muaj para se policët ta gjenin gjatë kryerje
Gjyqtari britanik është i gatshëm të dëshmojë për shkeljet e EULEX-it As Misioni i BE-së për Sundim të Ligjit (EULEX) e as zyrtarë të Bashkimit Evropian nuk i kanë hedhur poshtë të gjeturat
BE ka filluar hetimet kundër EULEX-it Pretendimet e ngritura kohëve të fundit për përfshirjen e EULEX-it në afera korruptive nga ish-kryetari i gjyqtarëve të
EULEX të burgosurit e Drenicës i quante kafshë Ditë më parë dha dorëheqje kryetari i gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons, duke akuzuar këtë mision për korrupsion d
Simmons hetohet për rastin “Kleçka”, “Medicus”, “Drenica 2” dhe të Naser Kelmendit Klauss Weisst është person fiktiv. Emri i tij dyshohet se është përdorur nga Malcolm Simmons, ish-kryetar i gjykatësve n
KMDLNj kërkon rishikimin e gjykimeve politike të EULEX-it Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut nëpërmjet një reagimi ka thënë se dorëheqja e fundit e kryeta
E FUNDIT/ Haradinaj komenton deklaratat e Simmons-it për EULEX-in Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është intervistuar nga Politico për deklarimet shokuese të ish-kryetarit të Gj
Dyshime për biografinë e gjyqtarit që akuzon për korrupsion në EULEX Një avokat i njohur pak në Britani u ngrit aq shumë në detyrë, sa u bë një nga gjykatësit më të fuqishëm të Kosovës, pav
EULEX reagon pas akuzave për korrupsion EULEX ka reaguar përmes një komunikate për media për rastin e gjyqtarit të tyre, Malcolm Simmons, i cili ka dhënë dorëhe
Gjyqtari i dorëhequr: EULEX kërkonte rrëzimin e Limajt Një skandal i ri ka plasur në Misionin Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë. Është Malcolm Simmons, gjyqtari që ka d
Dorëhiqet gjyqtari i EULEX, flet për afera korruptive Ka dhënë dorëheqjen kryetari i Gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons. Lajmin e ka publikuar e përditshmja franceze “Le
Vdekja e një qyteti, Detroit pa energji (FOTO LAJM) Qyteti i madh i Detroit ka mbetur për një ditë pa energji elektrike dhe kjo u bë shkak që i gjithë qyteti të zhytet në n
Kardashian kërkesë Obamës: Ndrysho ligjet për drogën Kim Kardashian, eshte bashkuar me grupin e më shumë se 100 artistëve që i bënë thirrje presidentit të Shteteve të Bashku
Martini: Nuk jam në lidhje me Simmons Nga fotot duket se ka një afërsi fizike mes vajzës bukuroshe dhe biznesmenit që duket shumë më i madh në moshë sesa shqi