999 rezultate për

siguria

Siguria rrugore, në 3 ditë janë marrë 967 masa (VIDEO) Vijon puna e Strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Nga
Paralajmërohen protesta në Hagë kundër Gjykatës Speciale, shtohet siguria Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj do të merret nesër në pyetje nga Gjykata Speciale. Top Channe
"Rama ik" në stadiumin "Elbasan Arena", ndërhyn urgjent siguria Gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Moldavisë në stadiumin "Elbasan Arena" disa tifozë kuqezi kanë shpalosur një flamur të
Siguria e këtyre super "bishave" testohet duke i përplasur vetë (VIDEO) Makina e shpejtësisë janë tepër të shtrenjta dhe vitet e fundit ndërthurja e kompjuterit me pjesët mekanike i ka bërë at
Lleshaj: Siguria kombëtare nuk cenohet nga 5 grabitës Seanca plenare nisi me interpelancën urgjente me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj të kërkuar nga një grup deputetësh
Zv.ministri i Brendshëm pranon se u cënua siguria kombëtare Zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, ka pranuar se grabitja e bujshme në Rinas është “cënim i sigurisë kombëtare”
Përse Shqipërisë i është cënuar siguria kombëtare? Nga Blendi Fevziu Shqipëria ka përballur dje një nga ngjarjet më të rënda të viteve të fundit. Nuk bëhet fjalë
Shqipëri-Turqi, siguria private stërvitje të vecantë për ruajtjen e sigurisë Më 22 mars, Kombëtarja shqiptare do të nisë aventurën e saj në ndeshjet kualifikuese për ‘Euro 2020’ me ndeshjen ndaj Tu
Rritet siguria, Britania dhuron mjete për transportin e të burgosurëve (FOTO LAJM) Britania e Madhe i ka dhuruar Ministrisë së Drejtësisë, makina për transportin e të burgosurve. Ministrja e Drejtësis
Mustafa ngushëllon familjen,ka një thirrje për policinë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas aksidentit me fatalitet që ndodhi të shtunën në Zhur të Prizrenit. Mustafa
U cënua siguria e NATO-s, çfarë ndodhi natën e vjedhjes së automatikëve në Pashaliman I kalon përmasat e një skandali cënimi i perimetrit të sigurisë dhe vjedhja e tre automatikëve dhe disa granatave në baz
E tmerrshme çfarë gjendet te bidonat me qumësht të fshatarëve, siguria “zero” “Fiks Fare” i rikthehet temës së sigurisë ushqimore. Qumështi që shitet nga fshatarët 100 lekë për 1.5 litër, i pakontro
Lazim Destani në tryezën e Rrumbullakët në Londër, Siguria në Ballkanin Perëndimor Biznismeni, Lazim Destani mori pjesë në Forumin për Sigurinë e Ballkanit Perëndimor, organizuar nga European Leadership
Gazetarët koreanë spiunojnë stërvitjen e Meksikës Një grup gazetarësh koreanë kanë tentuar të spiunojnë stërvitjen me dyer të mbyllura të amerikano-qendrorëve. Siguria pr
Siguria mbi të gjitha, në Rusi mund të arrestohen të pafajshëm Rusia ka rritur ndjeshëm masat e sigurisë për shkak të Botërorit që do të mbahet në këtë shtet. Përreth stadiumeve më
Lobim pro armëve; SHBA, grupimi NRA tregon si vendoset siguria “Vetëm djemtë e mirë dhe të armatosur mund t’i ndalojnë masakrat”, thotë lobi i fuqishëm i armëve në Shtetet e Bashkuara
Shtatzënia dhe siguria: çfarë duhet të bëni dhe çfarë jo Tashmë që “po mbani me vete ngarkesën më të shtrenjtë në jetën tuaj”, është koha më e përshtatshme për të vendosur theme
Policia serbe blindon rrugët, shkak siguria e sportisteve kosovare Siguria e dobët në qendrën sportive Kovilovo në Serbi ka bërë që të anulohet ndeshja hendbollistike ndërmjet përfaqësues
Ish-presidenti vë alarmin pas kapjes së kokainës: Siguria kombëtare në rrezik! Ish-Presidenti Bujar Nishani me anë të një postimi ka reaguar pas sekuestrimit të 613 kilogramëve kokainë në Durrës.
Mediat kroate habiten nga makina super luksoze e Vuçiçit, siguria në maksimum Gazeta kroate “Jutarnj list” i ka bërë publicitet veturës së Presidentit të Serbisë, i cili gjatë dy ditëve të fundit ka