999 rezultate për

shtipit

Infektohen me koronavirus një mjek dhe dentisti në burgun e Shtipit Një mjek dhe një dentist të cilët punojnë në ambulancën e burgut në Shtip, janë infektuar me koronavirus. Mësohet se
Infektohet me koronavirus punonjësi i burgut Një punonjës në burgun e Shtipit është infektuar me koronavirus. Mësohet se ai nuk ka pasur kontakt me të burgosurit,
Dy të infektuar me koronavirus, arratisen nga spitali i Shtipit Dy pacientë, pasditën e sotme kanë thyer dritaret dhe janë arratisur nga spitali i Shtipit, të cilët kohë më parë ishin
Zaev: Koalicion me VMRO-PP në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev nga qyteti i Shtipit ka deklaruar se në rrethinë e dytë të zgjedhjeve loka
Padi penale për kryetarin e komunës së Shtipit Kryetari i Komunës së Shtipit, Illço Zahariev ka marrë padi penale nga Sektori i Punëve të Brendshme në Shtip. Kryeta
Lirohet nga burgu kapoja i duhanit nga Kumanova I dënuari me 12 vite për larje parash Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar nga burgu i Shtipit për shkaqe shëndetëso
Burgu i Shtipit, flasin shqiptarët: Jemi të diskriminuar Disa të burgosur shqiptarë në burgun e Shtipit ankohen për diskriminim etnik. Sipas tyre liritë që i gëzojnë maqedon
Bomba Luftës së Dytë Botërore kërcënon banorët e Shtipit Sot janë bërë 14 ditë nga gjetja e një bombe të pa plasur në afërsi të qytetit të vogël të Maqedonisë, Shtip dhe askush
Jeta si në ferr e 7 familjeve të strehuara në “Repartin Neurologjik” (VIDEO) Fëmijët në mes të mbetjeve, me koritë dhe bazen gome lahen në këto ditë të nxehta. Shumica e tyre nuk shkojnë në shkollë
Akuzohet për përdhunim kryetari i komunës së Probishtipit Toni Tonevski, kryetari i komunës së Probishtipit është akuzuar për përdhunim nga një e punësuar në këtë komunë. Pun
Qytetarët e Shtipit nuk e duan dygjuhësinë në Maqedoni Kryetari i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev është pritur me parrulla kundër dygjuhësisë gjatë vizitës
Kujdes! Në Maqedoni sillet një vrasës serial që planifikon vrasjen e 81 personave Sh.M i moshës 35 vjet, i njohur për vrasjen e trefishtë në fshatin Crvulevo para 16 viteve, këto ditë sillet nëpër fshat
Ixhet Memeti: I burgosuri është keqtrajtuar! Më herët mediat publikuan rastin e një të burgosur nga Tetova në burgun e Shtipit i cili ka alarmuar institucionet të ci
"Bomba 22": Punësime partiake në Universitetin e Shtipit (VIDEO) Vlladimir Milloshev, nga LSDM e Shtipit, ka publikuar edhe bisedën e përgjuar midis Silvana Bonevës dhe Nadica Tançeva-T
Minibusi përplaset me një makinë, 15 të plagosur Një aksident rrugor i ndodhur mbrëmjejn e djeshme në hyrje të qytetit të shtipit ka shkaktar 15 të plagosur. Aksidenti k
Sherr për kufomë në spitalin e Shtipit Një luftë e vërtetë ka filluar mbrëmë para spitalit të Shtipit mes dy agjencive të licencuara për shërbime varrimi, njër
Gruevski: Shtipi ka nevojë për më shumë vepra Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski ditën e djeshme mbajti tubim në Shtipi. Grueski u promovoi banorëve të Shtipit edh
Lamtumirë Ibrahim Sulejmani (VIDEO) I është dhënë lamtumira e fundit sot ish ushtarit të UÇK-së Ibrahim Sulejmani. Ai është varrosur sot në varrezat e Tetov
Vdekja e Sulejmanit, Familja: Na i vrau policia Një ekip hetuesish dhe mjekësh të Institutit për Mjekësi Ligjore po vazhdojnë hetimet për të zbardhur arsyet e vdekjes s
RDK: Zbardhni rastin Sulejmani Upddate - RDK-ja ka shprehur ngushëllime familjes së ish ushtarakut të UÇK-së, Ibraim Sulejmanit, i cili humbi jetën sot