999 rezultate për

shtetit

Meta goditje Policisë së Shtetit, kthen ligjin në Kuvend Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvendin Ligjin për Policinë e Shtetit. Sipas kreut të Shtetit, ky ligj krijon hap
Biden rikthen në qeveri të vjetrit, kush do të jetë Sekretari i shtetit Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden pritet të emërojë Antony Blinken si Sekretar të Shtetit. Ai do të jetë përgjeg
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit infektohet me COVID-19 Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu është infektuar me Covid. Mësohet se Ardi Veliu është në gj
Kadia tregon pse iu bashkua Ramës: Nuk jam funksionar i PS, jam zv.ministër i shtetit shqiptar Besart Kadia u emërua disa ditë më parë zv. ministër i Financave në qeverinë Rama. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”
1.5 milion dollarë dëm shtetit, ish-kreu i AKBN shpëton nga burgu Gjykata e Apelit të Tiranës, ka ndryshuar masën “në arrest shtëpie” për ish-drejtorin e Hidro-karbureve në AKBN, Klodian
"Furtunë" në Policinë e Shtetit, cilat qytete patën ndryshime Drejtori i Përgjithshëm, Ardi Veliu ka firmosur ndryshime në radhët e policisë në Kukës, Elbasan dhe Dibër. Arjan Muç
Vjedhja në Thesarin e Shtetit, Kadri Shala dorëzohet në polici Është dorëzuar në Policinë e Kosovës, Kadri Shala, pronari i kompanisë “LDA Group” me bazë në Llapushnik të Drenasit, të
Shifrat tronditëse të inceneratorëve: Shqiptarët paguan miliarda për Elbasanin. 63 pagesat nga arka e shtetit Një natë më parë, kryeministri Rama mbrojti me projekte 3D miliardat e taksapaguesve shqiptarë të dhëna tek privati përm
Mbi 1 milion dollarë dëm ndaj shtetit, si u "arratis" një ditë para arrestimit ish-drejtori i OST Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i urdhëruar nga Prokuroria e Tiranës në lidhje me aktivitetin e personave, pu
Meta takon Nën Sekretarin e SHBA,mesazhi që i përcolli kreu i shtetit Presidenti Ilir Meta ka takuar Nën Sekretarin e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Zhvillimin Ekonomik, En
Nuk mbarojnë telashet për Neymar, 34.6 milionë euro borxh shtetit spanjoll Futbollisti brazilian Neymar, me një borxh prej 34.6 milionë euro, ka hyrë në listën e mospaguesve të botuar sot nga Agj
Dyshohet se u vra nga xhaxhai gjatë luftës, trupi i 16 vjeçares do të dërgohet jashtë shtetit Vazhdojnë hetimet për 16-vjeçaren e vrarë në kohën e luftës në malet e Llaushës, krim për të cilin akuzohet xhaxhai i sa
Familjarët e Artan Cukut padisin në gjykatë Policinë e Shtetit Familja e Artan Cukut i ka ngritur padi penale Policisë së Shtetit. Padia është e natyrës Administrative dhe kërkohet dë
Të duart e shtetit apo privatit, si do të përfundojë Butrinti? Ndonëse dokumenti i hartuar nga Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës i njohur s
Flamur Noka "tall" Policinë e Shtetit: Ju bëri zbor një plak! Pas aksionit prej pesë orësh nga policia e Elbasanit, në bashkëpunim me Forcat RENEA u bë i mundur neutralizimi i 71-vje
Akuzë e rëndë! Tufa zbulon pseudonimin e Gramoz Ruçit si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit Studiusi Agron Tufa ka bërë një deklaratë të fortë për kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi. Sipas Tufës, Ruçi ka qënë ba
"Jo më kufizime dhe mbyllje të shtetit" Presidenti Stevo Pendarovski vlerëson se shtetet duhet të kenë strategji të tjera për menaxhimin e krizës me virusin dhe
Rama tregon sa miliona dollarë humbi arka e shtetit nga pandemia Kryeministri Edi Rama ka zbuluar shifrën që pandemia e COVID-19 i shkaktoi arkës së shtetit. Sipas tij, 190 milionë d
Atentati me tritol në Vasil Shanto, Policia e Shtetit zbulon pistën kryesore të krimit "Ka pista për hakmarrje dhe disa qytetarëve të tjerë, jashtë Tiranës. Ka lidhje me Kastriot Reçin? Nuk e deklaroj dot ta
Njoftim i rëndësishëm për ata që kanë aplikuar për tu bërë pjesë e Policisë së Shtetit Policia e Shtetit ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata të rinj, vajza e djem të cilët duan të jenë p