999 rezultate për

shtetin

Reagon sërish Mustafa: Sjellja e Vjosa Osmanit dhe VV-së alarm për demokracinë dhe shtetin Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar edhe njëherë për deklaratën e sotme të u.d të presidentit, Vjosa Osmani, kars
Sali Berisha flet për 21 Janarin: Donin t'më merrnin pushtetin me dhunë! Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi në Çim Peka LIVE se 21 Janari nuk ishte protestë e dhunshme, por përpjekje për të
Kurtit iu ndalua kandidimi në zgjedhje, reagon LVV Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar, pasi Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka dorëzuar KQZ-së listën e k
Sfidoi pushtetin e kohës, ndahet nga jeta gazetari shqiptar Është ndarë nga jeta në moshën 65 vjeçari gazetari nga Kosova Muharrem Ramabaja. Mediat vendase bëjnë me dije se 65 v
"Strasburgu" urdhëron shtetin shqiptar të mos dëbojë Simsek në Turqi Gjykata e Strasburgut i ka dërguar urdhër shtetit shqiptar që të mos dëbojë turkun Selami Simsek. "Strasburgu" ka ap
Shkodra nën pushtetin e ujit! Përmbyten mijëra hektarë tokë, kërkohet ndihma e ushtrisë Prej disa ditësh Shqipëria është përfshirë nga moti i keq, i cili ka shkaktuar përmbytje të mëdha në Shkodër. Bashki
Del audio, Trump kërcënime dhe presione për të mbajtur pushtetin (VIDEO) Donald Trump nuk dorëzohet dhe po përdor çdo mënyrë për të mbajtur pushtetin, madje edhe me kërcënime dhe presione. Pres
Fillon numërimi në shtetin e madh, probleme për Trump Joe Biden është në avantazh kundrejt Donald Trumpit sa i përket votave elektorale duke marrë 207 të tilla deri më tani,
Italia sërish nën pushtetin e COVID-19? 17 mijë raste në 24 orë Italia ka konfirmuar 17,012 raste të reja ditore me koronavirus, pasi të dielën vendi regjistroi plot 21,273 të infektua
Pandemia mbyll shkollat, por rihap pub-et, çudia në shtetin afrikan Autoritetet në shtetin afrikan të Kenias vendosën të rihapin pas 6 muajsh lokalet e natës dhe pub-et, të cilat ishin mby
Rikthehet karantina, njihuni me shtetin që nisi izolimin 3-javor Izraeli ka nisur zbatimin e një urdhëri për izolim tre-javor në rang kombëtar, duke filluar nga sot (të premten) ndërsa
Pamje të frikshme nga Greqia: Shihni çfarë la pas cikloni i fuqishëm që goditi vendin (FOTO LAJM) Një ciklon i fuqishëm përfshiu shtetin fqinj Greqinë duke shkaktuar dëme të mëdha në Kefalonia, Ithaca dhe Zukynthos.
Gazetari bën deklaratën e fortë: Mjekët më thanë se halla vdiq nga COVID-19, por çfarë zbuloi autopsia Gazetari Vehbi Kajtazi ka akuzuar shtetin në Kosovë për vdekjen e hallës së tij 73 vjeçare, ndërsa rrëfen edhe se si mje
Rekrutonte të rinj për ISIS-in, Gjykata jep vendimin për Lubjana Gjeçajn jykata Penale e Tiranës ka caktuar masën “arrest në burg” për Lubjana Gjeçajn, e cila u arrestua disa ditë më parë në zo
Kim Jong-un është në gjendje kome, motra e tij pritet të marrë pushtetin Lëvizjet e fundit nga Korea e Veriut, të dërgojnë drejt një skenari sa të vjetër aq edhe të ri, e cila lidhet me vdekjen
Ambasadori në Athinë trondit grekët: Ali Pasha u përpoq të krijojë shtetin e pavarur të Epirit Ambasadori gjerman në Greqi postoi në rrjetet e tij sociale një status dedikuar Ali Pashë Tepelenës, duke ngjallur reagi
Çfarë ndodhi gjatë natës në Kakavijë, si do ndryshojë situata sot pas orës 22:00 Prej 5 ditësh, pika kufitare e Kakavijës ndodhet në një situatë kaotike për shkak të radhës kilometrike të automjeteve q
Tirana nën "pushtetin" e zjarrit, në flakë pika e grumbullimit të skrapit Një zjarr ka përfshirë një pikë skrapi në rrugën Tiranë-Ndroq, në dalje të Kombinatit. Nuk dihet ende se si është shkakt
Vajza nga Tirana hedh në gjyq shtetin shqiptar dhe fiton 12,000 euro dëmshpërblim Shqipëria ka humbur një tjetër rast në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë, duke detyruar shtetin shqiptar të dëmshpërblejë
"Me shtetin mos e krruaj", Artan Hoxha tregon ç'i ka ndodhur Mihal Kokëdhimës (VIDEO) Gazetari i njohur Artan Hoxha ditën e sotme ka ndarë në profilin e tij në Facebook pamje nga Porto Palermo teksa sjell s