999 rezultate për

shteti

Shteti u jep një goditje të rëndë punëtorëve të KEK-ut Punëtorët e KEK-ut nuk do të marrin më qymyr falas me arsyen se ndotet ambienti. E megjithatë asgjë nuk mund t'i ndalojë
Pushteti dhe seksi Sjellja e Donald Trumpit ndaj grave të mbushë me mllef. Por, thyerja e tabuve nga ana e tij bëhet me kalkulim: qëllimi ë
A ka komplote të errëta për ta rrëzuar nga pushteti Papa Françeskun? Kaya Oakes/ Në muajin gusht, në një letër të botuar në Regjistrin Katolik Kombëtar, arqipeshkvi italian Karlo Maria Viga
Babalja nuk heq dorë: Gjer në vdekje, audiopërgjimi është i vërtetë Albert Veliu, ose i njohur ndryshe si “Babalja” këmbëngul se regjistrimi i publikuar është në fakt i vërtetë dhe se ësh
I shkaktuan shtetit 570 mijë euro dëm, KLSH padit ish-kryetarin e Bashksië Dibër Këshilli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në prokuriori ish-kryetarin dhe 4 drejtues të bashkisë Dibër duke i akuzuar për
Qytetarët revoltohen kundër pushtetit, bllokohet rruga Prishtinë-Mitrovicë Sot për herë të dytë do të protestojnë banorët e 18 fshatrave të Artakollit të Vushtrrisë, për realizimin e të drejtës p
Rama si Erdogani: Vë gjithë shtetin kundër fjalës së lirë Kryeministri Rama i ka hapur në kuptimin e plotë të fjalës luftë medias dhe fjalës së lirë në Shqipëri duke njoftuar se
Daçiç kërcënon Bosnjen nëse e njeh shtetin e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka reaguar pas deklaratave të Zhelko Komishiqit, anëtar kroat i Pr
Këto janë pyetjet që familjet e mësuesve duan përgjigje nga shteti Komisioni Hetimor parlamentar për mësuesit e rrëmbyer ka nisur mbledhjen ku u shqyrtua materiali i dërguar nga instituci
Shteti i dobët ndaj barnave të rrezikshme serbe Në Kosovë vazhdojnë të qarkullojnë ilegalisht barna nga Serbia, të cilat konsiderohet se janë të rrezikshme për shëndeti
Shteti në "këmbë" për të gjetur Elvanën, gazetari tregon ku ndodhet këngëtarja Këngëtarja Elvana Gjata është shpallur në kërkim për sherrin e bujshëm që ndodhi në ish-Bllok me 4 tetor në një prej lok
Kullat e Jasharve ende në gjendje të rëndë, shteti pret procedurat Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka pritur sot anëtarët e Komisionit Parlamentar për Bujqësi, Pylltari, Z
Ngarkon speca për turshi, si keqpërdoret mjeti i shtetit për qëllime personale (FOTO LAJM) Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare nga ana zyrarë të institucioneve të ndryshme shtetërore dhe publike. Qytetarë
Kapja e 700 kg kanabis shqiptar në Itali, reagon Policia e Shtetit Në lidhje me një lajm të publikuar në media për ekzekutimin e disa urdhër arresteve në Itali, sqarojmë se: Sot më dat
Gruaja e militantit të AAK-së futet me parregullësi në punë, ky është shteti i Haradinajt Vjollcë Vishaj është bërë me punë të re. Ajo është zgjedhur Zyrtare për Informim dhe Monitorim të Mediave në Ministrinë
Nëse e keni në plan të emigroni për punë, patjetër që ky është shteti ideal Punëtorët e një kompanie në Zelandën e Re tani e tutje do të punojmë vetëm katër ditë në javë. Ky vendim erdhi pasi k
Ky shtet edhe të rrjep, edhe të rreh, edhe të q... Nga Mark Marku Përmes ekraneve televizive, shqiptarët e tromaksur kanë ndjekur drejtpërdrejt vdekjen faktike të
"Intervista e Xhisielës, prova e terrorit kafshëror ndaj vajzës" Tërheqja e dëshmive nga Xhisiela Maloku provon pasojat e tmerrshme të terrorit kafshëror që ushtrohet ndaj saj nga shtet
Vajgl: Politikanët e Maqedonisë e kanë në dorë fatin e shtetit Raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian Ivo Vajgl, ju ka bërë thirrje politikanëve në Maqedoni që të bashkohen
Kjo është Xhisiela, vajza jetime që (padashje) po trondit pushtetin arrogant të Edi Ramës (FOTO LAJM) Xhisiela Maloku është vajza, e cila me dhimbjen e saj, ndoshta pa e çuar kurrë ndërmend, ka tronditur tashmë pushtetin a