999 rezultate për

shqiptari

2.3 ton drogë në Ankona, habit shqiptari: Prisja materiale ndërtimi 49-vjeçari shqiptar Ismet Kullolli, rezident në Montemarciano, në Ankona ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me drogën q
Si kapitulloi Millosheviçi në restorantin e shqiptarit në Bllacë (VIDEO) Bllaca, një fshat i vogël në hyrje të Maqedonisë, ishte ndër vendet që i ra të shohë pasojat e luftës në Kosovë dhe të d
Qëlloi me plumb në fytyrë bashkatdhetarin, arrestohet shqiptari në Itali Një shqiptarë i cili rezulton me precedent të mëparshëm penal, lidhur me trafikimin e lëndëve narkotike është arrestuar
Arrestohet shqiptari që qëlloi me plumb në fytyrë bashkëkombasin për drogë Policia Italiane ka arritur të vë në pranga shqiptarin i cili akuzohet për plagosje në fytyrë dhe trafikim të lëndës nar
EMRI/ Arrestohet në Brindisi shqiptari në kërkim ndërkombëtar(FOTO LAJM) Policia italiane ka mundur të vë në pranga një shtetas shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Burime nga media
Drejtonte nga burgu rrjetin e prostitucionit, shqiptari shfrytëzonte motrën dhe të dashurën e tij Gojart Leba është shqiptari i cili i burgosur në një burg në Itali arrinte të drejtonte rrjetin e prostitucionin ndërmje
Rrëmbeu dhe përdhunoi transeksualin, arrestohet 32-vjeçari shqiptar në Itali Policia Italiane ka vënë në pranga një 32 vjeçar nga Shqipëria pasi akuzohet se ka rrëmbyer dhe dhunuar seksualisht një
Rrëfimi emocional i Granit Xhakës: Unë kam gjak shqiptari... “Unë kam lindur në Zvicër, jam rritur dhe shkolluar këtu dhe i jam mirënjohës gjithmonë Zvicrës për çdo gjë. Zvicra ësht
Humbi jetën ditën e ditëlindjes, përcillet nga mijëra qytetarë shqiptari në Itali (VIDEO) Bazilika e vogël e San Sebastiano nuk mjaftonte për të mbajtur të gjithë ata njerëz që dëshironin të merrnin pjesë në fu
Shqiptari terrorizon biznesmenin italian: 500 euro ose të vrava! Ka hyrë furishëm brenda një lokali dhe ka kërcënuar pronarin të cilit i kërkonte 500 euro. Protagonist është një shte
Sulmi në Londër, shqiptari: Tmerr, ku isha kur ndodhi ngjarja (FOTO LAJM) Një sulm ka ndodhur në Londër ku kanë humbur jetën dy persona pasi kanë tentuar të hyjnë në ambientet e parlamentit të B
EMRI/ Kush është shqiptari që u arratis në mënyrë spektakolare nga burgu në Itali Një shtetas shqiptar ia ka mbathur nga burgu San Michele në Itali, mëngjesin e të premtes që lamë pas. I burgosuri 35
Shqiptari merr titullin e kampionit që dikur e mbante Holifild (VIDEO) Erzen Rrustemi është kampion i botës në versionin WBF për peshat e rënda. Boksieri shqiptar e bëri të vetin gjerdanin që
Tenton arratisjen nga burgu, shqiptari thyen shtyllën kurrizore pasi bie nga 10 metra lartësi Policia italiane bën me dije se ka vënë në pranga italianin e arratisur nga burgu i Frosinone në provincën e Casertas.
Kapen 25 kg marijuanë në portin e Barit, në pranga shqiptari Policia financiare italiane në portin e Barit ka arrestuar një 27 vjeçar shqiptar me akuzën e trafikimit ndërkombëtar të
TRAGJEDI/ 16-vjeçari shqiptar humb jetën në një aksident me motor në Itali Një aksident tragjik i ka marrë jetën një shqiptari 16-vjeçar ditën e sotme në Milaco të Mesinës në Itali. Mësohet s
Kapen 110 kg kanabis në Greqi, në pranga shqiptari Policia greke ka bërë të mundur sekuestrimin e një sasie prej rreth 110 kg kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe
Shqiptari nga Gramshi bën kërdinë në Shkup ,vjedh 5 thasë me para Një shqiptar njëzet e tre vjeçar me iniciale M.D. nga fshati Sojnik i Gramshit në Shqipëri është arrestuar nga policia m
Vrau bashkëkombasin, arrestohet 34-vjeçari shqiptar në Itali Policia italiane ka vënë në pranga një 32-vjeçar shqiptar që gjendej në kërkim për vjasje. Burime zyrtare bëjnë me di
Fati i keq i shqiptarit që u bë hero në Gjermani, pas disa ditësh u dëbua Në mëngjesin e të martës, Meent Brunken po e priste të vinte në punë Avni Mehana. Por, punëtori i tij nuk u paraqit.
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}