999 rezultate për

shqiptaret

Aleanca për Shqiptarët: E ardhmja e vendit tonë padyshim është integrimi në BE Koalicioni “Aleanca për Shqiptarë” përmes një deklarate me shkrim, ka uruar shënimin e 60 vjetorit të nënshkrimit të Mar
Kërcënimi: 10 mijë shqiptarë me armë shërbejnë për Maqedoninë, Gruevski të ketë kujdes! Diskutimet më të fundit në Maqedoni ku VMRO ka kërkuar që bëhet një qeveri mes maqedonasish duke shmangur shqiptarët i k
Sela: Nëse VMRO mbështet LSDM-në, konfirmohet federalizimin e Maqedonisë Kreu i Aleancës për Shqiptarët e cilësoi si një veprim që konfirmonte federalizimin e Maqedonisë kërkesën e VMRO-së për
Pamjet që na bëjnë krenar, shqiptarët veshin kuqezi Palermon (FOTO LAJM) Shqipëria e ka fituar sfidën e parë ndaj Italisë, atë jashtë fushave të lojës. Tifozët shqiptarë kanë pushtuar sot qytet
Presidenti i ri i Palermos: I lumtur që më njohin dhe shqiptarët! Paul Baccaglini prej dy javësh është presidenti i ri i Palermos, pasi ka marrë drejtimin e këtij klubi nga Mauricio Zamp
A hëngrën shqiptarët tonelata mish të kalbur nga Brazili? Përgjigjet ministria Ministria e Bujqësisë ka sqaruar më në fund disa detaje në lidhje me alarmin e ditëve të fundit mbi dyshime se mish i ka
Shqiptarët "djegin" rrugët e Palermos disa orë para ndeshjes (FOTO LAJM) Tifozët shqiptarë kanë pushtuar rrugët e Palermos gjatë ditës së sotme para ndeshjes ndaj Italisë. Ata kanë ofruar një m
Atmosferë elektrizuese para ndeshjes, ja ç'po i "punojnë" shqiptarët rrugëve të Palermos (FOTO LAJM) Tifozët shqiptarë janë duke dhënë një spektakël të vërtetë në rrugët e Palermos tani. Atmosfera duket mjaft elektriz
Mishi i kalbur nga Brazili, ja sa ton hanë shqiptarët në vit Teksa e gjithë bota është përfshirë në hulumtime nëse mishi i kalbur brazilian ka përfshirë vendet e tyre, shihet se Shq
Shqiptarët "çmendin" Palermon me këngë para ndeshjes (VIDEO) Me besimin te fitorja me flamurin kuq e zi dhe këngët patriotike, ka qenë kjo atmosfera elektrizuese që kanë krijuar mbr
Nga Riza Lushta te Hysaj, ja shqiptarët që kanë luajtur në Seria A (FOTO) Shqipëria dhe Italia do të përballen nesër për herë të parë në një ndeshje të vlefshme për kualifikueset e një kompetici
Shqiptarët i bëjnë këtë dhuratë speciale Buffon-it (FOTO) Shqiptarët që jetojnë në Itali do ta nderojnë portierin legjendar të Italisë, Gianluigi Buffon. Edhe pse do ta kenë riva
Sheshel flet hapur: Meqë shqiptarët mbrohen nga BE, ne… Kandidati për president i Serbisë, Vojisllav Sheshel, ka folur hapur, duke u thënë mbështetësve të tij në Krushevac se e
Kandiadti për president: Rusia të jetë pjesë e bisedimeve Kosovë-Serbi Kandidati për president të Serbisë, Vojisllav Sheshel, gjatë një fjalimi të mbajtur para mbështetësve të tij në Krusheva
Edmond Tupja thotë se çfarë duhet të bëjnë shqiptarët gjatë aktit seksual Profesor Edmon Tupja, në emisionin Opinion ka folur për marrëdhënien e shqiptarëve në kohën e diktaturës me seksin. S
Shpërthimi në dëshpërim i aktores maqedonase: Shqiptarët e mallkuar janë të zotë Aktorja e njohur maqedonase, Sinolicka Trpkova ka shpërthyer në një moment dëshpërimi kundër qeverisë maqedonase, por ed
"Gazzeta dello Sport": Shqiptarët do të këndojnë sërish të dyja himnet FSHF ka pasur në dispozicion 2 mijë bileta për ndeshjen ndaj Italisë, nga të cilat 1200 janë shituar. Ndërkohë mediat it
ALARMANTE/ Kanceri po i vret shqiptarët si asnjëherë më parë Mjekët pohojnë se vitet e mëvonshme do të jenë një katastrofë në përhapjen e sëmundjes, nëse nuk rritet kontrolli mbi si
Ish-burri përgënjeshtroi mësuesen që përloti shqiptarët, ja çfarë thotë ajo (FOTO LAJM) Një mësuese nga Kuçova preku zemrat e të gjithë publikut në emisionin "E diela shqiptare" ku deklaroi se pasi ishte ndar
Johanes Han fillon takimin me Aleancën për Shqiptarët Pas takimit me kreun e Lëvizjes BESA, eurokomisioneri për zgjerim, Johannes Hahn së bashku me tre eurodeputetët Eduard K
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}