999 rezultate për

shqiptare

Shqiptarët nuk binden, 717 gjoba për maskën në vetëm 24 orë Në 24 orët e fundit, policia ka gjobitur 717 qytetarë që janë konstatuar pa maskë. Njoftimi i Policisë së Shtetit
Gjoni përballet me Manastirliun për vaksinën: Do mbani përgjegjësi për çfarë do i fusni në gjak shqiptarëve Debat të fortë në Kuvend, sot ka pasur edhe deputeti i opozitës, Ralf Gjoni i cili është përplasur me ministren e Shënde
Mes tyre një grua shtatzënë, 11 emigrantë shqiptarë kapen fshehur në një anije në portin britanik Shqiptarët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga Anglia dhe për këtë mund të rrezikojnë edhe jëtën. Një grup prej 11 em
Valteri ngre tonet nga Kuvendi: Shqiptarët duan përgjigje për 51 viktimat e tërmetit Në seancën e sotme plenare, deputeti Halit Valteri në interpelancën me Ministrin për Rindërtim, Arben Ahmetaj tha se asn
Grenell me mesazh publik për shqiptarët e Amerikës, i fton ta përkrahin Trumpin në zgjedhje (VIDEO) Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi u është shqiptaro-ame
Berisha: Janë 3000 qytetarë shqiptarë që mjekohen në shtëpi për COVID-19 Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar mbrëmjen e sotme në emisonin “Aktualitet” foli në lidhje me situatën e krijuar në
Moderatori bën deklaratën e fortë: Reperat shqiptarë vjedhin shumë (VIDEO) Këngët rap janë shumë të dëgjuara në vendin tonë. Këtë gjë e vërtetojnë klikimet e shumta që ato kanë në kanalin YouTub
Rama: Shqiptarët mbrojtën hebrenjtë me jetën e tyre Në orën 16:00, ashtu sikurse ishte parashikuar nga Kuvendi i Shqipërisë, nisi Forumi Ballkanik kundër Antisemitizmit.
Vajzat shqiptare eskorta në Dubai? Ish-Missi shqiptar rrëfen gjithçka (FOTO LAJM) Karrieriste në profesion dhe seksi në pamje, duke tërhequr vëmendjen e ndjekësve me një set fotosh hot nga resortet luks
Blogerja e njohur shqiptare bëhet nënë për herë të parë (FOTO LAJM) Blogerja e njohur shqiptare, Sara Karaj, ka dhënë dje lajmin e bukur se është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhd partne
E "ngacmoi" publikisht, Eva Murati nuk mohon lidhjen me aktorin turk (FOTO&VIDEO) Moderatorja e sportit, Eva Murati së fundmi ka qenë në qendër të vemendjes për komentin që aktori i njohur i Turqisë, Ca
Si agjentët e Antiterrorit kërkojnë në çadrat e kampit Al Hol (VIDEO) Agjentë të Antiterrorit kanë zbarkuar në kampin Al Hol në Siri, ku po kërkojnë për të tjerë shqiptarë për t’i kthyer në
Meta i ka dhënë nënshtetësinë një të dënuari? Vjen reagimi nga presidenca Zëdhënësi i Presidentit të vendit, Tedi Blushi ka vendosur tu përgjigjet të gjitha akuzave lidhur me lajmin se president
PD i përgjigjet Ramës për raportin: Realiteti thotë që shqiptarët vdesin trotuareve Drejtori i kabinetit dhe eksperti i ekonomisë në PD, Dorjan Teliti ka komentuar vlerësimin e prestigjiozes ”The Lancet”
Ardhja në jetë e princeshës shqiptare, mediat britanike shkruajnë për Geraldinën Ardhja në jetë e Princeshës shqiptare pak ditë më parë, është bërë lajm e në mediat e huaja. Daily Mail thekson se: “
Rama me fëmijët shqiptarë nga Libani: Nesër do kthehemi në Tiranë Kryeministri Edi Rama shkruan se nxjerrja nga kampi “Al Hol” e gruas me 3 fëmijët dhe Endri Dumanit i hap rrugën fazës t
Rama mbërrin në Liban, operacioni për kthimin e 4 fëmijëve dhe një gruaje shqiptare Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Liban për të sjellë në shtëpi 4 fëmijë dhe një grua shqiptare që ishin në kampin A
Etrit Berisha: Isha pranë një skuadre të madhe, Covid-19 prishi gjithçka COVID-19 u bë pengesë që portieri i kombëtares shqiptare Etrit Berisha i cili mbajti edhe shiritin e kapitenit në krah n
Lirohen nga kampi famëkeq sirian katër fëmijë dhe disa gra shqiptare (VIDEO) Gjysmë Hëna e Kuqe Siriane ka publikuar një video ku njoftohet lirimi i disa fëmijëve dhe grave shqiptare nga kampi Al H
OKB: Shqiptarët më pesimistë se bota, 46% presin të jenë më keq se sot në vitin 2045 Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi glo